Neverujte vremenskoj prognozi
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Neverujte vremenskoj prognozi

Početnik
    Učlanjen
    26.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Neverujte vremenskoj prognozi

Nije mi prvi put da sam na pecanje krenuo bas onda kad su prognosticari predvidjali drvlje i kamenje. Tako je i jutros bilo, nepovoljna vremenska prognoza gde je predvidjeno da ce citavog dana pljustati kisa kao iz kabla i ruku na srce jutro je i nagovestavalo takav dan.
    Ipak sam po svojoj intuiciji iz Beograda put Srebrnog jezera ili Golupca, nisam ni sam znao gde krenuo oko pola sedam ujutru. Kisa je rominjala sve do naplatne rampe za skretanje ka Pozarevcu.
    Vozeci se put Golupca utonuo sam u razmisljanje kako cu ipak danas biti mokar kao mis, odjednom nedaleko posle iskljucenja sa auto puta mozda na 5 -6 km. naisao sam na pokaznu tablu u obliku ribe mislim da lici na sarana na kojoj je pisalo Rajicevo jezero. Trgo sam se iz svojih zlih misli jer sam vec cuo i nesto i procitao u nekoj ribolovnij reviji za to jezero. Pomislio sam da svratim da pogledam, nista me ne kosta.
    Od glavnog puta do jezera je vodilo 300 - 500 m. tvdo nasutog puta, Kad sam dosao do jezera zatekao sam nekadasnju sljunkaru koja je sa dosta truda preuredjena u jedan korektan saranski revir sa trideset do cetrdeset ribolovnih pozicija. Dopalo mi se i to sto do samih pozicija moze prici tvrdo nasutim stazama koje su uredno pokosene.
    Odlucio sam da ipak ostanem.
    I nisam se prevario, kao prvo vreme se vrlo brzo pretvorilo u idealan dan za pecanje a rida je odmah krenula. Na jezero su poceli da pristizu i druge kolege kojima kako sam kasnije video nije lose islo, poceli su da pristizu ineki drugi koji su samo setali i sedeli u restoranu iznad vode.
    Da se vratimo na moje pecanje, poceo sam sa sitnim saranima od 1-4 kg, vremenom sam pozeleo nesto vece,istini za volju sto sam zeleo to sam o dobio, na stapu sam imao pravu grdosiju koju sam dovukao do same obale 1 -2 m. ali posto sam bio sam i niko nije bio u blizini doduse nikog nisam ni zvao u samoj zbrci sa meredovom izgubio sa sarana vretenara najmanje 1,2 m dugackog. Bilo je jos nekih kidanja, ali rezultat je bio 18 komada od 1 do 4kg. uglavnom vretenara koji su vukli kao da su tri puta tezi nego sto jesu.
    U medjuvremenu otisao sam do objekta koji se nalazio iznad obale jezera gde je neki rucak bio u toku da popijem pice. Tamo sam sreo i samog vlasnika jezera koji mi je objasnio da se na jezeru mogu organizovati porodicni ili poslovni ruckovi, naravno na meniju je naravno sta drugo nego riba. Ponudio me je da se pridruzim i probam riblju corbu koja je bas tog trenutka skinuta sa vatre. Ja neznam kakve i koliko sam puta u zivotu jeo riblje corbe ali verujte mi na reci u zivotu nikad bolju probao nisam, u corbi nije bilo ni jedne ni namanje kosti a ukus je bio savrseno izbalansiran.
    Da neduzim dalje, sto se vremenske prognoza tice nije uvek za verovati, sto se jezera tice po menu savrsena destinacija za jednodnevno pecanje, a sto se corbe i ostalih specijaliteta od ribe tice moracete sami da procenite.
    Uros iz Beograda 25.07.2010

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano Re: Neverujte vremenskoj prognozi

Ha... ha... ha!! Dobra fora, reklamiras vodu, svoju ili rodjacku/prijateljsku iz koristi, i pritom nalupas malo ribolovackih lagarija, vretenar od najmanje 1,2 METRA, na sljunkari koja je tek otvorena, mora da ima jedno 30-35 KILA, to se ne hvata ni u DUNAVU, a kamoli u tek otvorenoj bari!!
    Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    26.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Izvinjavam se svim forumasima pa i kolegi koji je napravio komentar na moj teks. Namera mi nije bila da ikoga reklamiram vec da iznesem svoje subjektivno misljenje na koje smatram da svi imaju pravo. Sto se starosti jezera tice, na njihovom sajtu ( naravno necu "reklamirati" sajt) pise a i ja sam se kasnije raspitao da je jezero staro 11-12 godina, i da je vec tad neko poribio samu vodu. Sto se samog vlasnika tice nije mi ni rod niti prijatelj vec sam ga prvi put video a nadam se da nece biti poslednji.
    Jos jednom se izvinjavam svima vama koji ste imali isto misljenje kao Lomnica_city

Primećen član starolecanin (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Druze, napravio si jednu veliku gresku, a to je naslov teme Trebao si ga nazvati jedan saranski dan ili tako nesto, a ne kako si ti, a o vremenskoj prognozi i ne verovanju u nju 2-3 recenice u citavom sastavu
    Menjam se da bi ostao isti!!!

Slične teme

1. nikad neverujte zenama
    Autor gost 192266 u forumu Humor
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.01.2010., 05:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •