Zašto je Beograd izgubio pravnu bitku sa Kosovom?

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Šta je bilo presudno da Međunarodni sud pravde donese mišljenje u korist Kosova?
Radoslav Stojanović:
Ako je Srbija tvrdila da je jednostrano otcepljenje Kosova protivpravno, to jeste protivno međunarodnom pravu, onda su morali da navedu koja su to pravila međunarodnog prava prekršena. Ja se bojim da oni to nisu učinili.

Enver Hasani:
Kad je pitanje postavljeno da li je Deklaracijom o nezavisnosti Kosova prekršeno međunarodno pravo, Srbija je a priori izgubila spor. Ne postoje pravila međunarodnog prava o tome kako se stvaraju države osim u slučajevima kada se krše obavezujeće norme.
http://www.slobodnaevropa.org/content/most_msp_odluka_tumacenje/2108914.html
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Значи, нисмо умели ни питање МСП-у да поставимо како треба.
Или је то питање морало да се постави тако! Некоме је то тако наређено.
Бојим се да ће се и Скупштина, данашњом резолуцијом Генералној скупштини УН, поново угрувати јер није искључена могућност да се текст резолуције већ диктира и фазонирана је како треба да гласи.
Ја тако, а ви?
 
па јеремић је данас на "нашем праву да знамо све" одговорио на те оптужбе да нисмо добро поставили питање, тако што је рекао да смо имали 10 питања испред себе; те да је свако питање доносило одређену дозу опасности. каже, изабрали смо оно најмање опасно. да ли су шиптари имали право да се сепаратишу, одговор међународног суда неправде би могао бити да је косово јединствен сључај; а онда би чак и шпанија признала независност косова, пошто је јединствен случај и за њу нема опасности.
 
Све је унапред било режирано да се битка изгуби.
Али идемо даље, наша скупштина спрема предлог нове резолуције о КиМ, јуриш у нови пораз, резолуција 1244 је заборављена од наше стране, вероватно јер ју је Слободан Милошевић "избоксовао"
 
А шта је образложио, да нико не може никоме да забрани да донесе декларацију?

Obrazlozio vam je da je Kosovo nezavisno, po njihovom misljenju, tj. da nemate slucaj, sto bi pravnici rekli.

Vi cete dakako nastaviti reda radi da zapomazete i dalje - to vam je i u tradiciji, uostalom - no sve tise i tise i na kraju cete utihnuti skroz a Kosovo ce biti clan UN.

To je jednostavno neminovnost, i ako se netko ne moze pomiriti s tim, zao mi je.
 
Zato sto niste u pravu i svi to vide osim vas.

ajlbgg.gif
 
Obrazlozio vam je da je Kosovo nezavisno, po njihovom misljenju, tj. da nemate slucaj, sto bi pravnici rekli.

Vi cete dakako nastaviti reda radi da zapomazete i dalje - to vam je i u tradiciji, uostalom - no sve tise i tise i na kraju cete utihnuti skroz a Kosovo ce biti clan UN.

To je jednostavno neminovnost, i ako se netko ne moze pomiriti s tim, zao mi je.

ajlbgg.gif
 

Back
Top