komp ne moze da nadje ip

Win32/MUNJA.hack

Početnik
Poruka
1
Imam kabelski modem motorola SB5101 povezan sa TP-Link TL-SF1008D ruter sa dva računara (jedan win-xp, a drugi win 7). To je sve lepo radilo nekih mesec dana i odjednom win-xp ne moze da se konektuje na net, ja sam cackao local area conection, homegroup, menjao kablove itd., ali win-xp ne reaguje, kasnije sam oborio sistem na win-xp, kad sam podigao na njemu je bilo neta, a na win 7 nije... :dontunderstand: :dash:

Molim vas pomagajte.... :)
 
Prvo nisi trebao nista da diras (sad si zaj**o) mozda ti je provajder imao prekid signala :) mozda je cudno ali ipak moguce. Kad menjas kablove moras opet da zoves provajdera i da mu izdiktiras MAC (citaj MEK) broj jer drugacije ne moze. Sada ti jedino preostaje da se setis sta si to cacako i da vratis kabel koji je bio ranije druge lakse opcije. Mada sumnjam da znas sta si sve radio, tako da ti preostaje reinstalacija pod uslovom da ti neko od clanova da pametniji odgovor ako ti nije tako hitno sacekaj malo na njega
 
Desava se da se cackanje po*ebu servisi kompa iliti remote service vise ne radi i komp ne moze da komunicira sa dhcp serverom.Nekad pomogne repair nekad ne,postoji jos gomila stvari za pregledati,al ukratko probaj manuelno da ukucas ip,subnet,gateway i dns pa vidi dal ce mozda tako proraditi.

Ne znam dal si probao da ugasis komplet opremu i sacekas 10 minuta pa da upalis opet.Retko koji provajder vezuje tvoj nalog za tvoju mac adresu.
 
I meni se desavalo da se modem zaglupi. Imam verovatno isti ima samo dodato E na kraju, SB5101E. Problem sam resavao tako sto otkacim sve kablove sa njega, mrezni, antenski i napajanje i sve to vratim posle minut-dva. Nekad sam morao i da ugasim racunar i upalim jer restart nije pomagao. Elem, problem je bio do providera i trebalo bi da im se javis.
 

Back
Top