Potrebna pomoc oko izbora maticne.......

streetball

Početnik
Poruka
1
Obzirom da nisam bas previse upucen u modele maticnih ploca koji se nude na trzistu molim one malo(ili malo vise) upucenije da mi daju svoje misljenje.Daklem, ovo su mi preporucili:

ABIT NF7-S
ASUS A7N8X
EPOX 8RDA3+

Ima li neke bitne razlike(osim u ceni) medju njima i da li bi mozda o jos nekom prizvodjacu trebalo da razmisaljam???
 
Salu na stranu..........stvarno mislim da je ploca OK......(ono gore govorim u klasi te iste poloce a ne u klasi NF7-S)Imam kod sebe u sobi NF7-S a burazer u svojoj A7N8X.
Malo smo clockovali i moram stvarno da kazem da se ASUS A7N8X pokazao jako dobar.....ali budimo realni glupo je pomisliti da je dorastao NF7-S.Ali ako cova hoce nesto za manje para ASUS je OK ali ja bih radije ABIT-a.Jednom davno sam se gadno zeznuo sa losom maticnom i nikad vise :)
 
vlastimir:
Ja sam burazeru odabrao a7v8x

do sada se niko sa tim nije zeznuo doduše ostale nisam video kod nikoga tako da ne znam kakve su :oops:
I ja sam imao ASUS A7V8X par meseci i radila je sasvim solidno,mada je to bila verzija bez dodatog X na kraju.Ipak mislim da je taj chipset (kt400) davno zastareo i da bi choveku bilo pametnije da uzme plochu sa nForce 2 ultra bilo u EPOX,ASUS ILI ABIT-ovoj izvedbi.Svaka je dobra ali ako ti neshto znachi kod mene taj EPOX radi bez greshke vec 6 meseci.
 
hmm... pazi ovako... izbor maticne ti zavisi od procesora... tako da ti predlazem da ako imash Athlon XP (bilo koji) procesor onda ti Epox dodje naj naj zato sto Via KT 600 odlicno radi pod athlon-ima... ako imash barton onda ti nforce 2 ne gine jer je to 100 % dobra kombinacija... Na KT 600 mozes da stavis i ostale procesore ali nemoj bartona...Ako imas bartona i izmedju ostalog se dvoumish izmedju Abita i ASUS-a onda procitaj sledece:
Abit su stabilne i veoma kvalitetne ploce kako za intel tako i za AMD .Ali ovu plocu uzimas samo ako i neki overkloking fanatik jer se ABIT veoma dobro overklokuje..
ASUS je za korisnike koji zele KVALITET i stabilnost...Tako da moja preporuka pada na ASUS (samo u slucaju da imas bartona).Primera radi : ja imam ASUS A7V8X-X i radi savrseno bez greske od prvog paljenja (na Athlon procesoru)...
VAZNO: ovo sto sam ti rekao u redovima iznad NE MORA DA SE POSTUJE!!!Naime ti mozesh i da kombinujesh VIA KT 600 sa bartonom ali neces dobiti rezultate kao u kombinaciji bartona sa nforce 2 (ili ultra jos bolje)... :wink:
 
vlastimir:
pericco:
Kad_LupimLupim:
Abit ili Epox, kako god okrenes bice ti odlicno.
ASUSa nemoj ni pod razno.

JA BIH TI PREDLOŽIO PLOČU 6OJA3

koja je sad pa to ploča majke ti mile
To mu dodje neki CHAINTECH ako se ne varam.Chini mi se da je pre neke dve-tri godine bila popularna u low-cost konfiguracijama kao danas ASUS A7V8X-X i njoj slichne.Ne verujem da to moze uopste negde da se nadje,a i da moze,rashta to i chemu???
 

Back
Top