Visoka cena "tisucljetnog sna"

tipicno za hrvate busaju se u prsa dok im gospodari haraju svetom a kada budu porazeni kao u 1 i 2 svetskom ratu onda ce da cvile i mole za oprost i za neku novu sugoslaviju.kada im gospodari budu porazeni u 3 svetskom moracemo da ih se resimo jednom za svagda ,hrvate isterati do linije karlovac virovitica karlobag ,bosnjake i albance poslati nazad u tursku sta je trebalo biti ucinjeno u drugom balkanaskom ratu i tek onda cemo imati miran balkan drugacije ne moze.
 
tipicno za hrvate busaju se u prsa dok im gospodari haraju svetom a kada budu porazeni kao u 1 i 2 svetskom ratu onda ce da cvile i mole za oprost i za neku novu sugoslaviju.kada im gospodari budu porazeni u 3 svetskom moracemo da ih se resimo jednom za svagda ,hrvate isterati do linije karlovac virovitica karlobag ,bosnjake i albance poslati nazad u tursku sta je trebalo biti ucinjeno u drugom balkanaskom ratu i tek onda cemo imati miran balkan drugacije ne moze.

Promoviras fasisticke ideje, to sto ti zagovaras je zlocin protiv covjecnosti.
 
niko nema vecu izmisljenu istoriju ili da kazem manjak istorije nego vi iskompleksirani hrvati procitaj koju istorijsku knjigu iz inostranstva a ne neku neo fasisticku istoriju pisanu u vreme neo nacistickog vode ante pavelica odnsno franje tudmana
 
a kao drugo koliko ja znam srbi su bili u krajini i borili se protiv turaka a ne hrvati vi ste petama dali vetra i zavrsili u slovackoj

Kazes koliko ti znas. Moram ti reci da malo toga znas. Kao prvo u toj Krajini (pretpostavljam da mislis na Vojnu Krajinu?) ako ne racunamo dijelove Vojne krajine koja je bila na podrucju Vojvodine nego samo onaj dio koji je na podrucju RH, udio Srba u toj Vojnoj Krajini je bio 40%, a udio Hrvata 52%, ovo ostalo su bili Njemci i Madzari.

Kao drugo citaj malo Austrijske izvore o tome sto je ta Vojna Krajina znacila. A znas sto je znacila u borbi protiv Turaka? Znacila je vrlo malo, znacila je samo to da su otuda uzimali vojnike za ratove po Europi.
 
niko nema vecu izmisljenu istoriju ili da kazem manjak istorije nego vi iskompleksirani hrvati procitaj koju istorijsku knjigu iz inostranstva a ne neku neo fasisticku istoriju pisanu u vreme neo nacistickog vode ante pavelica odnsno franje tudmana

Tebe nema smisla uvjeravati da su Srbi poceli se naseljavati na podrucje danasnje RH u 16 i 17 st. Sva svjetska historiografija govori o tome a ti imas neku svoju verziju.
 
Ne zaboravio je da uz tih kopenenih 56 542 m2 ima i oko 20-ak tisuca km2 mora.

Ni tebi zemljopis nije jača strana:)

Hrvatska ima 56.542 km2 kopna i 31.067 km2 teritorijalnog mora. To čini ukupno 87.609 km2. Dakle, Hrvatska je teritorijalno manja a površinski veća od Srbije.

Tome još treba dodati cca 20.000 km ZERP-a (zaštićeni ekološko ribolovni pojas) na kojem Hrvatska ima zasad ograničena suverena prava.
 
kakva covece hrvatska o cemu ti pricas momak pa vi ste prvu drzavnost dobili za vreme hitlera tj ante pavelica i ni tad niste imali punu drzavnost nego ste bili fasisticko-nacisticke marionete , vi ste uvek bili pod austro ugarskom od pocetka vase istorije na ovim prostorima pa sve do 1991 kada su vam bivse fasisticko-nacisticki saveznici dali drzavu koju vi nazivate hrvatska i to su istorijske cinjenice
 
kakva covece hrvatska o cemu ti pricas momak pa vi ste prvu drzavnost dobili za vreme hitlera tj ante pavelica i ni tad niste imali punu drzavnost nego ste bili fasisticko-nacisticke marionete , vi ste uvek bili pod austro ugarskom od pocetka vase istorije na ovim prostorima pa sve do 1991 kada su vam bivse fasisticko-nacisticki saveznici dali drzavu koju vi nazivate hrvatska i to su istorijske cinjenice

Al neki mogu lupati gluposti to je sa smijat se. Lupaj ti i dalje upravo zbog ovakvih tipova kao sto si ti pratim ovaj forum. Inace 4-5 godina sam bio na jednom hr forumu i dosta ima vas Srba tamo i nikako da ja zavirim malo sto ima kod vas, kako razmisljate, kakve teme postavljate. Evo sad sam malo zavirio i moram reci da mi popravlja raspolozenje.

:per:
 
samo opusteno gospodari vam polako puse okrece se kolo vi ste opet odabrali pakt kao u dva prethodna rata pa ce tako i ovaj put biti porazeni mada mislim da posle ovog poraza ni vi ni vasi gospodari vise necete ustati tj pogusit ce te se u vlastitom smradu
 
samo opusteno gospodari vam polako puse okrece se kolo vi ste opet odabrali pakt kao u dva prethodna rata pa ce tako i ovaj put biti porazeni mada mislim da posle ovog poraza ni vi ni vasi gospodari vise necete ustati tj pogusit ce te se u vlastitom smradu

Samo ti sanjaj osvajanja tudjih teritorija, ubijanje, protjerivanje, pljacku, razaranje... Moze te sram biti. Zamisli da ja kazem da treba Srbiju razoriti, protjerati i opljackati sve Srbe i smjestiti vas svih oko Beograda.

Momak tvoji stavovi su fasisticki, agresivni. Ti sanjas da opljackas i protjeras 5 mil ljudi na njihovim povijesnim podrucjima.
 
to nisu nikakvi snovi vec skora buducnost kao sto je srpska vojska usla u zagreb 1918 i 1945 tako ce opet biti samo sto ovoga puta srbi nece biti toliko glupi pa da sa vama prave neko novu sugoslaviju nego ce vratiti svoje istorijske zemlje a vama ce ostati ono hrvatske sta vam po istorijskom pravu i pripada a to je od slovenske granice pa do linije karlovac virovitica karlobag
 

Back
Top