Svjetski kup u vaterpolu 2010.

Uzvišeni

Primećen član
Banovan
Poruka
985
Svjetski kup u vaterpolu 2010., 14. izdanje ovog natjecanja koje se održava svako 4 godine. Na njemu sudjeluje prvih 8 reprezentacija s prošlog SP (u ovom slučaju 2009.), s tim da su ovdje Iran, Australija i Kina zamijenili Mađarsku, Njemačku i Kanadu. Turnir se održava u Oradei u Rumunjskoj, od 27. srpnja do 1. kolovoza. Naslov nitko ne brani, pošto je posljednji put natjecanje osvojila SCG, koja je u međuvremenu prestala postojati.

* skupina A: Australija, Iran, Rumunjska, Španjolska
* skupina B: Hrvatska, SAD, Kina, Srbija

* 27. srpnja: Iran - Rumunjska, Australija - Španjolska; SAD - Kina, Hrvatska - Srbija
* 28. srpnja: Iran - Španjolska, Australija - Rumunjska; SAD - Srbija, Hrvatska - Kina
* 29. srpnja: Rumunjska - Španjolska, Iran - Australija; Kina - Srbija, SAD - Hrvatska
* 30. srpnja: četvrtzavršnica
* 31. srpnja: poluzavršnica
* 1. kolovoza: utakmica za treće mjesto, završnica

Najbolje 4 reprezentacije s ovog turnira time osiguravaju plasman na SP 2011.

Prognoze?
 
Svjetski kup u vaterpolu 2010., 14. izdanje ovog natjecanja koje se održava svako 4 godine. Na njemu sudjeluje prvih 8 reprezentacija s prošlog SP (u ovom slučaju 2009.), s tim da su ovdje Iran, Australija i Kina zamijenili Mađarsku, Njemačku i Kanadu. Turnir se održava u Oradei u Rumunjskoj, od 27. srpnja do 1. kolovoza. Naslov nitko ne brani, pošto je posljednji put natjecanje osvojila SCG, koja je u međuvremenu prestala postojati.

* skupina A: Australija, Iran, Rumunjska, Španjolska
* skupina B: Hrvatska, SAD, Kina, Srbija

* 27. srpnja: Iran - Rumunjska, Australija - Španjolska; SAD - Kina, Hrvatska - Srbija
* 28. srpnja: Iran - Španjolska, Australija - Rumunjska; SAD - Srbija, Hrvatska - Kina
* 29. srpnja: Rumunjska - Španjolska, Iran - Australija; Kina - Srbija, SAD - Hrvatska
* 30. srpnja: četvrtzavršnica
* 31. srpnja: poluzavršnica
* 1. kolovoza: utakmica za treće mjesto, završnica

Najbolje 4 reprezentacije s ovog turnira time osiguravaju plasman na SP 2011.

Prognoze?

Mozda u tom svetu u kom ti zivis.

Spanci bi mogli da odigraju dobro ovde, mozda cak i da osvoje.
 
Svjetski kup u vaterpolu 2010., 14. izdanje ovog natjecanja koje se održava svako 4 godine. Na njemu sudjeluje prvih 8 reprezentacija s prošlog SP (u ovom slučaju 2009.), s tim da su ovdje Iran, Australija i Kina zamijenili Mađarsku, Njemačku i Kanadu. Turnir se održava u Oradei u Rumunjskoj, od 27. srpnja do 1. kolovoza. Naslov nitko ne brani, pošto je posljednji put natjecanje osvojila SCG, koja je u međuvremenu prestala postojati.

* skupina A: Australija, Iran, Rumunjska, Španjolska
* skupina B: Hrvatska, SAD, Kina, Srbija

* 27. srpnja: Iran - Rumunjska, Australija - Španjolska; SAD - Kina, Hrvatska - Srbija
* 28. srpnja: Iran - Španjolska, Australija - Rumunjska; SAD - Srbija, Hrvatska - Kina
* 29. srpnja: Rumunjska - Španjolska, Iran - Australija; Kina - Srbija, SAD - Hrvatska
* 30. srpnja: četvrtzavršnica
* 31. srpnja: poluzavršnica
* 1. kolovoza: utakmica za treće mjesto, završnica

Najbolje 4 reprezentacije s ovog turnira time osiguravaju plasman na SP 2011.

Prognoze?

Keep dreaming. :D
 
Srbija bez Rađena na FINA kupu

U utorak u rumunskoj Oradei počinje FINA kup za vaterpoliste, a reprezentacija Srbije na startu takmičenja igra sa selekcijom Hrvatske.

Selektor Srbije Dejan Udovičić odlučio je da u Rumuniji ne igra Nikola Rađen, pošto standardni reprezentativac još od priprema u Kanadi ima problema sa ramenom.
Posle igranja u Nišu stanje se nije popravilo i zbog toga je stručni štab rešio da se Rađen narednih dana ide samo na terapije kako bi bio spreman u nastavku sezone.
"Nama je Rađen neophodan ne samo zbog Evropskog prvenstva u Zagrebu, već i zbog narednih sezona. Očekujem da u naredom periodu njegov potencijal eksplodira na pravi način u interesu i njegove i igre ekipe. Što se FINA Kupa tiče mi nemamo imperativ rezultata. Daćemo šansu igračima koji su imali manju minutažu kako bi od njih prave koristi imali na prvenstvu Evrope", rekao je selektor Udovičić.

Umesto Rađena, na FINA kupu će igrati vaterpolista Vojvodine Miloš Miličić, kome će to biti reprezentativni debi na velikim takmičenjima.

Udovičić je dodao da Hrvatska ima odličnu realizaciju i da se u njihov tim vraćaju Hinić i Barać.

"Imaće mirnoću u igri. Barać je vrhunski igrač ali ne znam u kakvoj je formi. Sa druge strane Hinić je kvalitet medjutim nisam siguran da će moći da imaju više od 20 igrača više koliko su imali u Nišu. Naš zadatak i jeste da protiv takve ekipe koja je izvanredna sa realizacijom u takvim situacijama damo maksimum u odbrani. Ostale zemlje na turniru će juriti vizu za Svetsko prvenstvo, imaće veliki motiv", ocenio je Udovičić.

Srpski reprezentativci su u ponedeljak pre podne odradili jedan trening , dok je drugi zakazan za uveče. U bazenu Jon Aleksandresku koji ima mesta za 1050 gledalaca je toplo i postoji mogućnost ostvaranja krova iako napolju nije temperatura viša od 22 stepena.

"Meni je FINA Kup drago takmičenje jer sam na njemu debitovao 2002. godine. Održava se svake četvrte godine i nema mnogo mogućnosti u kairjeri da se bude njegov učesnik. Ovo je naša druga obaveza ovog leta. Videćemo koliko sada vredimo posle Niša. Hrvati su u prvom kolu u blagoj prednosti. Žele vizu za svetsko ali i da prekinu seriju poraza. Tenzija i motiv uvek postoje, a videćemo za koliko smo mi spremni u ovom trenutku. U svakom slučaju lepa prilika da probamo što više varijanti", istakao je kapiten reprezentacije Srbije Vanja Udovičić.

Pored Srbije i Hrvatske, u grupi B su još selekcije SAD i Kine, dok u A grupi igraju Španija, Rumunija, Australija i Iran.
 
Србија освојила Светки куп

Српска ватерполо репрезентација победила је Хрватску 13:7 (4:0, 2:3, 5:3, 2:1) у финалу Светског купа у Румунији у Орадеи. Наши ватерполисти су одбранили трофеј из Будимпеште освојен 2006. године. После успехa у Светској лиги у Нишу и трофеја из Румуније, јасно је да ће Србија бити један од главних кандидата за златну медаљу на Европском првенству у Хрватској.

Иако је Србија изгубила од Хрватске у првом колу, финални меч је донео сасвим другачију слику. Прва четвртина је протекла у потпуној доминацији нашег тима. Одлична одбрана, поготову са играчем мање, изнедрила је велику сигурност и смелост у нападу. Удовичић и Гоцић су ударцима из даљине тресли хрватску мрежу по два пута. Селектор Хрватске Ратко Рудић покушао је пресингом да заустави наше ватерполисте али безуспешно. Прву четвртину Србија је добила 4:0.

srb-hrv23.jpg


Друга деоница била је много неизвеснија. Меч је почео да личи на окршај прве и треће репрезентације света. Хрватска је заиграла много организованије у нападу. Удрацима са дистанце и игром преко центра Хрвати су били много опаснији по наш гол. Из два играча више, постигли су два гола и уз леп гол капитена Бошковића наговестили драматичнији меч. Друга четвртина припала је Хрватској резултатом 3:2.

Међутим у трећој четвртини Србија није дозволила да се истопи предност стечена превасходно у првој четвртини. Шутеви Филиповића и Гоцића са дистанце били су делотворни и донели су у том делу меча предност нашој репрезентацији од пет голова у једном тренутку. У финишу треће деонице опуштање уз динамичне противнике могло је да буде непријатно када су се Хрвати приближили на четири гола заостатка, али је Гоцић поготком показао Хрватској да ће пехар остати у нашим рукама. Србија је добила трећу четвртину 5:3.

srb-hrv1.jpg


Резултатски капитал од пет голова био је довољно охрабрење да се елимише свака пресија у последњем делу меча. Наши су играли растерећено, Хрватска је јурила предност али ипак је Србија оставрила још један велики успех, трујумфом у Светском купу. Победа у финалу је лепа увертира пред Европско првенство у Хрватској, које почиње 29. августа.
Извор: РТС, недеља, 01. авг 2010, 17:32 -> 17:50

Ja tek sad provalio da je bilo uzivo na RTS 1 al' nema veze, vazno da smo pobedili!
Objedinili smo tri svetske titule, SP, Svetsku Ligu i Svetski Kup, sledece je EP i onda cekamo OI.
Ajmo SRBI !!!
 
Poslednja izmena:
Polako stari, od nas ste bolji, ali tu su još Crnogorci, Mađari...bit će EP vrlo zanimljivo....;)

EP je najvaznije takmicenje ove godine ali mi sa podmladjenom reprezentacijom osvajamo sve zivo i bijemo sve redom a ostale reprezentacije tek treba da podmlade ekipe. Vi imate dosta matoru reprezentaciju koja ce imati veliko renoviranje i to veoma ubrzo. Videcemo sta ce biti na EP, zanimljivo je da nismo videli Madjarsku pitam se kakvi su oni.
 
EP je najvaznije takmicenje ove godine ali mi sa podmladjenom reprezentacijom osvajamo sve zivo i bijemo sve redom a ostale reprezentacije tek treba da podmlade ekipe. Vi imate dosta matoru reprezentaciju koja ce imati veliko renoviranje i to veoma ubrzo. Videcemo sta ce biti na EP, zanimljivo je da nismo videli Madjarsku pitam se kakvi su oni.

Ma i mi podmlađujemo pomalo, ostali su samo Hinić, Barać i Burić. Zapravo mi smo nešto računali da bi ova nova generacija (Joković, Marković, Sukno, Muslim i dr.) trebala biti jača od vaše ali syebali smo se :mrgreen:...vi ste sjajnu generaciju zamijenili još boljom :eek::worth:...izgleda da ćemo morati čekati još 10 godina (ove kadete i juniore što su uzelki zlata prošle godine)

U svakom slučaju, danas ste nas razbili, uzeli nas 3:1 u zadnjih mjesec dana, ali na EP se nećemo predati tako lako...;)

Zapravo uopće se nemrem sjetiti da li smo mi ove lige i kupove ranije i igrali... :think:
 
SVAKA CAST MOMCI!!!
sad treba sacuvati dobro formu do EP, nadam se da se nismo previse ispucali na ovim turnirima, pravo tek dolazi

Ma i mi podmlađujemo pomalo, ostali su samo Hinić, Barać i Burić. Zapravo mi smo nešto računali da bi ova nova generacija (Joković, Marković, Sukno, Muslim i dr.) trebala biti jača od vaše ali syebali smo se :mrgreen:...vi ste sjajnu generaciju zamijenili još boljom :eek::worth:...izgleda da ćemo morati čekati još 10 godina (ove kadete i juniore što su uzelki zlata prošle godine)

U svakom slučaju, danas ste nas razbili, uzeli nas 3:1 u zadnjih mjesec dana, ali na EP se nećemo predati tako lako...;)

Zapravo uopće se nemrem sjetiti da li smo mi ove lige i kupove ranije i igrali... :think:

Hinic i Barac su igrali jos dok je Milanovic bio junior:hahaha:
Maldini i Kostakurta:mrgreen:
 

Back
Top