Srbija hrani "neovisnu" republiku Hrvatsku dok prebijaju Srbe na plazama Jadrana

Не лупетај - НЕМА ИХ ПОД ПРАВИМ НАЗИВИМА И НА ЋИРИЛИЦИ, него СА ЛАЖНИМ ЕТИКЕТАМА ПРОИЗВОЂАЧА...

Ko ti je to reko Mito?

Recimo kisela voda Knjaz Miloš ne postoji sa drugom etiketom, osim ćiriličnom i ima je po Hrvatskoj.

E sad, ako srpski proizvođači robu koju su namijenili izvozu pakiraju u drugačiju ambalažu, šta ima Hrvatska s tim?

Osim toga, to je i pametno, jer bar ljudi mogu pročitati o čemu se radi, a ne da misle da je u kutiji neki kineski kinder-surprajz! :mrgreen:
 
Nema sta nase firme da muckaju osim da prodaju proizvode preko Madjarske :)
Uostalom, na pakovanju sve lepo pise. Tj. mora da pise.

Preko Bosne zbog CEFTA. Iz razgovora sa većem brojem Hrvata provalio sam da misle da je Marbo iz Bosne ili nemaju pojma. Čak sam se sa jednim iz Vukovara, Srbin ako išta znači, baš ubeđivao da je iz Bačkog jarka. Nisam video Marbo iz Hrvatske pa samo pretpostavljam
Mora da stoji poreklo i sastav ali je veliki prostor da se muti bar ovde kod nas.
Primer ti je rauh ili jelte Bravo, konkretno sam video onaj od borovnice. Znači slika crtane čaše i borovnice okolo. Gomila jezika, nađoh da se pravi u Koceljevu ali ne i sastav na srpkom. Na engleskom piše da je nektar i da ima 30% voćnog sadržaja, potrudih se nađoh i srpski kad ono stvarno isto. Znači nije sok jer bi onda morao da ima 50%+ voćnog sadržaja samim tim ne bi smeo da ima bili kakav oblik borovnice na pakovanju jer to sme samo sok.
 
Konkurencija je ogromna u Hrvatskoj i uspjeh nekog proizvoda na trzistu odredjuje uglavnom samo jedna stvar - odnos cijena / kvalitet. Ako se jos doda dobra reklamna kampanja, to je otprilike to. Ogromnu vecinu kupaca uopce ne interesira odakle je proizvod, nego sto mogu dobiti za svoju lovu.

Npr, ja kupujem stari dobri Plazma keks citav zivot i ne tice me se sto je iz Srbije. Kad bi jos 2x poskupio, opet bih ga kupovao jer smatram da taj kvalitet vrijedi tu lovu. S druge strane, neke srbijanske proizvode ne bih uzeo ni da se dzabe dijele u marketu, sto ce mi smece u frizideru?

Tako da... pogresno je vezivati neke stvari za zemlju podrijetla. Vecina kupaca to jednostavno ne gleda tako.

Nije provokacija aj mi reci koje srpske proizvode smatraš smećem i zašto?
 
Ko ti je to reko Mito?

Recimo kisela voda Knjaz Miloš ne postoji sa drugom etiketom, osim ćiriličnom i ima je po Hrvatskoj.

E sad, ako srpski proizvođači robu koju su namijenili izvozu pakiraju u drugačiju ambalažu, šta ima Hrvatska s tim?

Osim toga, to je i pametno, jer bar ljudi mogu pročitati o čemu se radi, a ne da misle da je u kutiji neki kineski kinder-surprajz! :mrgreen:

E ajde ako se setiš i ako ima baci pogled na Marbo čips ili bilo koji njihov proizvod kada budeš u prodavnici. Baš me zanima zemlja porekla.
 
E ajde ako se setiš i ako ima baci pogled na Marbo čips ili bilo koji njihov proizvod kada budeš u prodavnici. Baš me zanima zemlja porekla.

Pričaju gluposti....Ono što valja prodaje se u istom pakovanju kao i kod nas...
E sad što svi mega marketi ( Idea na primer, Maxi) imaju neku svoju robnu marku pa pod njom prodaju iste stvari samo sa drugim nazivom...Recimo ideina robna marka je K-plus, Delta ima neku svoju nešto na F počinje....
Dakle obezbede proizvođaču pakovanje, pa samim tim dobiju jeftiniji proizvod...U principu isti đavo...
 
Pričaju gluposti....Ono što valja prodaje se u istom pakovanju kao i kod nas...
E sad što svi mega marketi ( Idea na primer, Maxi) imaju neku svoju robnu marku pa pod njom prodaju iste stvari samo sa drugim nazivom...Recimo ideina robna marka je K-plus, Delta ima neku svoju nešto na F počinje....
Dakle obezbede proizvođaču pakovanje, pa samim tim dobiju jeftiniji proizvod...U principu isti đavo...

E hvala, to me zanimalo. Btw ima i Delta na P ali od proizvođača čuh da je velik problem plaćanja.
 
E hvala, to me zanimalo. Btw ima i Delta na P ali od proizvođača čuh da je velik problem plaćanja.

Negde sam razglabao na tu temu...Pošto sam do skora radio sa njima ( istekao ugovor hvala bogu)...:mrgreen:
Dakle njihovi rokovi plaćanja su od 120 do 180 dana ( dodaj još 30 u praksi)...Obaveza prvog punjenja gratis se podrazumeva...i sve to nije problem da ugovorom nisu regulisali da si dužan da bez obzira na dinamiku plaćanja isporučuješ robu u količinama u kojima to oni zahtevaju...Ili te odma tuže za neispunjenje ugovornih obaveza i klepaju penale...
Tako da su dosta ljudi upropastili...
 
Hoću, ako se sjetim, jer ne kupujem te grickalice. :mrgreen:

Našo sam članak da je Marbo kupila firma Pepsi Investment, kao i da imaju i tvornicu u Laktašima BiH.
http://www.poslovni.hr/vijesti/pepsi-investment-kupio-srpsku-tvornicu-cipsa-marbo-produkt-90577.aspx

Tako da može pisati svašta.

Da to bi moglo da bude to. Odlično što ih je kupio neko ozbiljan, imaju ceo krug proizvidnje što mislim da bi trebalo da se radi u Srbiji i zato mi se ta firma sviđa. Hvala za link.
 
Negde sam razglabao na tu temu...Pošto sam do skora radio sa njima ( istekao ugovor hvala bogu)...:mrgreen:
Dakle njihovi rokovi plaćanja su od 120 do 180 dana ( dodaj još 30 u praksi)...Obaveza prvog punjenja gratis se podrazumeva...i sve to nije problem da ugovorom nisu regulisali da si dužan da bez obzira na dinamiku plaćanja isporučuješ robu u količinama u kojima to oni zahtevaju...Ili te odma tuže za neispunjenje ugovornih obaveza i klepaju penale...
Tako da su dosta ljudi upropastili...

Da, identično mi rečeno. Katastrofa! Srećom ne proizvodim ništs što bi moglo(moralo) u Maxi
 
Poslednja izmena:

Back
Top