Vuk Jeremić: Nećemo čuvati dobre odnose sa EU po svaku cenu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 75

Tema: Vuk Jeremić: Nećemo čuvati dobre odnose sa EU po svaku cenu

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Vuk Jeremić: Nećemo čuvati dobre odnose sa EU po svaku cenu

Vuk Jeremić, ministar spoljnih poslova: Naša borba će trajati onoliko koliko budemo spremni da u njoj istrajemo. Nećemo čuvati dobre odnose sa EU po svaku cenu. Želimo nove pregovore

Odgovor Međunarodnog suda pravde u Hagu razočarao je Srbiju. Nije onakav kakav smo očekivali. Otežaće našu dalju borbu za odbranu dela države. Posvađaće nas, možda, sa delom međunarodne zajednice koji očekuje da „prihvatimo realnost“...

Ali, uveren je Vuk Jeremić, šef srpske diplomatije, koji je mesecima činio sve da se ovo ne dogodi, neće ništa promeniti u pristupu države kosovskom pitanju. Siguran je da je moguće braniti poziciju Srbije po kojoj je akt secesije protivan međunarodnom pravu i posle ovog stava. Jer, uveren je, Sud nije odgovorio na suštinsko pitanje - da li su Albanci imali pravo da otcepe deo teritorije?

- Nema nikakve sumnje da je ovakva odluka Suda značajno otežala naše napore da se izborimo za pravedno, kompromisno rešenje za budući status Kosmeta, u kome jedna strana neće dobiti sve, a druga sve izgubiti. Umesto da odgovori na suštinsko pitanje - da li su kosovski Albanci mogli da se po međunarodnom pravu jednostrano otcepe od Srbije, Sud je odlučio da se izjasni isključivo o tehničkom sadržaju njihove deklaracije. Time je, praktično, prepustio ovaj vruć krompir Generalnoj skupštini UN, u kojoj ćemo našu poziciju braniti principijelnom tvrdnjom da je pravo na secesiju neprihvatljiv način rešavanja problema suvereniteta i teritorijalnosti. Očekujem da će biti dosta država koje će imati razumevanje za taj naš stav.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:293714-Pred-nama-su-teska-vremena

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Podrazumevano Re: Vuk Jeremić: Nećemo čuvati dobre odnose sa EU po svaku cenu

Sad moze da prica sta hoce , kad je njegova slavna diplomatska ofanziva prosla ko Sakasvili u Osetiji .
    The Show Must Go On...

Zainteresovan član Optimal (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

kakav kreten jeote

i ovi počeli istu prilču ko onomad Koštunica...

sada bi trebalo da umesto što zamajava ovaj sluđeni narod, kao svaki političar u svetu podnese ostavku, što se - da pogađamo - neće dogoditi
    Poslednji put ažurirao/la Optimal : 25.07.2010. u 00:08

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Sad moze da prica sta hoce , kad je njegova slavna diplomatska ofanziva prosla ko Sakasvili u Osetiji .
    Па проблем и јесте у томе што он само прича.
    Ваљда ће људи сад схватити да се ни он не може разликовати превише од својих из матичне странке.

Domaćin JA SUMADINAC (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Zutaci ce porodicu dati ali ostavku nece.Zaboravi.

Veoma poznat Blues Brothers (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Njemu je izgleda fetis da iritira domacu javnost.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Rekao je najgoru stvar u najgorom trenutku.

To mora da su ga naucili da kaze.

Nije mogao to sam da izmisli, ne, ne...
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Pa nece po SVAKU cenu, ali za PRAVU cenu ce cuvati dobre odnose.
    Dobro odnosi znace raditi sebi o glavi, ali i to ima cenu.
    **** ih ko ih napravi'.
    A Mari usque ad Mare

Obećava f4b5 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Vuk Jeremić, ministar spoljnih poslova: Naša borba će trajati onoliko koliko budemo spremni da u njoj istrajemo.
    Najbitnije je, da je naša borba, koja nema alternativu, u skladu sa miroljubivom politikom zasnovanom na poštovanju međunarodnog prava !

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jeremic.hahaha...

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vuk Jeremić: Nećemo čuvati dobre odnose sa EU po svaku cenu
    Јок,ја ћу.

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Pa nece po SVAKU cenu, ali za PRAVU cenu ce cuvati dobre odnose.
    Dobro odnosi znace raditi sebi o glavi, ali i to ima cenu.
    **** ih ko ih napravi'.
    Dzaba se palis zbog gomoile pi*cki i ljudi volova. Cuvaj zivce i snagu jarane, treba ce nam jer kako mi se cini ide sledeca runda rokanja po Bosni. Ovo priznanje MSP-a je osokolilo Muje, ako je suditi po natpisima u Avazu.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Hvala Bogu da se i Jeremic opametio. Samo ja mislim da on ceka jesen, pa da da ostavku, sto je i najcasnije.

Da sam na njegovom mestu, dala bih je vec sada.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Hvala Bogu da se i Jeremic opametio. Samo ja mislim da on ceka jesen, pa da da ostavku, sto je i najcasnije.

Дете драго,даће оставку кад и један Милосављевић,ил Динкић.Или најлепши,ил његов кум.
    Сви су они исти,сподобе без части,достојанства и морала.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

znači da iskoristi odmor uzme regres i zbriše...

Ističe se Danny Elfman (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

I ne treba, treba se okrenuti Rusiji, ima Brisel da place ko dete posle batina.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio VW1302S Pogledaj poruku
    Дете драго,даће оставку кад и један Милосављевић,ил Динкић.Или најлепши,ил његов кум.
    Сви су они исти,сподобе без части,достојанства и морала.
    Ja doduse samo za Jeremica verujem da je bio iskren, i da je sve ovo radio sa entuzujazmom. Ali verovatno mu je sada Bota rekao "Nemoj da dajes jos ostavku, pomislice ljudi da je totalni krah (sto i jeste), pa ce biti bune. Cekaj na jesen".

Ali ja bih ipak dala ili bar ponudila javno ostavku.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja doduse samo za Jeremica verujem da je bio iskren, i da je sve ovo radio sa entuzujazmom. Ali verovatno mu je sada Bota rekao "Nemoj da dajes jos ostavku, pomislice ljudi da je totalni krah (sto i jeste), pa ce biti bune. Cekaj na jesen".

Као што рекох,сви они дувају у исту тикву.
    Ал добро пиши тамо у евиденцију,кад да оставку најесен,водим на колаче.

Domaćin JA SUMADINAC (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Suvise je on naivan i zalen za takvu poziciju,u ovako teskom vremenu za Srbiju,i mislim da je on samo figura u Botinoj ruci,ali bi bilo casno da podnese ostavku posle ovakve blamaze i diplomatskog fijaska,ali cast je za njih totalna nepoznanica.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio VW1302S Pogledaj poruku
    Као што рекох,сви они дувају у исту тикву.
    Ал добро пиши тамо у евиденцију,кад да оставку најесен,водим на колаче.
    Vazi.

Pazi sta si rekao.

Citat Original postavio JA SUMADINAC Pogledaj poruku
    Suvise je on naivan i zalen za takvu poziciju,u ovako teskom vremenu za Srbiju,i mislim da je on samo figura u Botinoj ruci,ali bi bilo casno da podnese ostavku posle ovakve blamaze i diplomatskog fijaska,ali cast je za njih totalna nepoznanica.
    Pa upravo to i ja kazem, na to mesto trebao je da dodje neko stariji, iskusniji.

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

A taj Jeremić on je isto , pretpostavljam, Crnogorac, jelde?

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

ostavku?
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Vuk Jeremić, ministar spoljnih poslova: Naša borba će trajati onoliko koliko budemo spremni da u njoj istrajemo. Nećemo čuvati dobre odnose sa EU po svaku cenu. Želimo nove pregovore

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:293714-Pred-nama-su-teska-vremena
    Je l' ovaj....normalan?? Kakve nove pregovore traži?
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio Reg Pogledaj poruku
    Je l' ovaj....normalan?? Kakve nove pregovore traži?

ma to je rako samo tako da umiri malo raju tipa misoni strelku itd

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Odgovor Međunarodnog suda pravde u Hagu razočarao je Srbiju. Nije onakav kakav smo očekivali. Otežaće našu dalju borbu za odbranu dela države. Posvađaće nas, možda, sa delom međunarodne zajednice koji očekuje da „prihvatimo realnost“...

Ali, uveren je Vuk Jeremić, šef srpske diplomatije, koji je mesecima činio sve da se ovo ne dogodi, neće ništa promeniti u pristupu države kosovskom pitanju. Siguran je da je moguće braniti poziciju Srbije po kojoj je akt secesije protivan međunarodnom pravu i posle ovog stava. Jer, uveren je, Sud nije odgovorio na suštinsko pitanje - da li su Albanci imali pravo da otcepe deo teritorije?

- Nema nikakve sumnje da je ovakva odluka Suda značajno otežala naše napore da se izborimo za pravedno, kompromisno rešenje za budući status Kosmeta, u kome jedna strana neće dobiti sve, a druga sve izgubiti. Umesto da odgovori na suštinsko pitanje - da li su kosovski Albanci mogli da se po međunarodnom pravu jednostrano otcepe od Srbije, Sud je odlučio da se izjasni isključivo o tehničkom sadržaju njihove deklaracije. Time je, praktično, prepustio ovaj vruć krompir Generalnoj skupštini UN, u kojoj ćemo našu poziciju braniti principijelnom tvrdnjom da je pravo na secesiju neprihvatljiv način rešavanja problema suvereniteta i teritorijalnosti. Očekujem da će biti dosta država koje će imati razumevanje za taj naš stav.

kakav sisač *****
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Slične teme

1. Udovoljiti po svaku cenu
    Autor Butterfly effect u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 06.10.2009., 22:39
  2. Iskrenost po svaku cenu ili ne?
    Autor Butterfly effect u forumu Žene
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 19.09.2009., 21:59