Mladez pomoc!

The Last Boy On Earth

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
264
Od malena imam mladez na ledjima poveceg oblika koji nije potkozan ..Uvek sam pazio da ga ne diram i nikad ga nisam previse izlagao suncu..Jednom sam samo izgoreo i to je bilo prosle godine..Medjutim sada je drugaciji,dosta se uvecao a oko njega sam nedavno uocio veliku fleku tamne boje.Hocu pod hitno da idem na pregled ali ne znam kod kog doktora,kod dermatologa ili nekog drugog da odem?Citao sam dosta na internetu sta ljudi kazu na ovo i posumnjao sam na rak.. Kako se zovu ti pregledi,koliko traju,da li bole?..Svaki odgovor bi mi dobrodosao..Unapred zahvalan...
 
Pa ako si dosta citao zar ne pise gde se treba otici na pregled..nema sta da traje i da boli pregled..cak ni intervencija..sve je to rutinski za strucnjake..samo idi sto pre i bolje trazi vezu za brzi i bolji tretman
 
Pa ako si dosta citao zar ne pise gde se treba otici na pregled..nema sta da traje i da boli pregled..cak ni intervencija..sve je to rutinski za strucnjake..samo idi sto pre i bolje trazi vezu za brzi i bolji tretman

Ne pise,nisu pisali o tome...Ma da rutinski..Samo mi jos to fali u zivotu a imam tek 16 godina.. Divno!
..Ne znam samo gde da trazim vezu..Sramota je sto vise ne mozes ni da se pregledas u bolnici a da nemas vezu da te prime..Bruka i sramota gde zivimo!!Mada ovo cu da ostavim za politiku..!!
 
Od malena imam mladez na ledjima poveceg oblika koji nije potkozan ..Uvek sam pazio da ga ne diram i nikad ga nisam previse izlagao suncu..Jednom sam samo izgoreo i to je bilo prosle godine..Medjutim sada je drugaciji,dosta se uvecao a oko njega sam nedavno uocio veliku fleku tamne boje.Hocu pod hitno da idem na pregled ali ne znam kod kog doktora,kod dermatologa ili nekog drugog da odem?Citao sam dosta na internetu sta ljudi kazu na ovo i posumnjao sam na rak.. Kako se zovu ti pregledi,koliko traju,da li bole?..Svaki odgovor bi mi dobrodosao..Unapred zahvalan...

Ako se stvarno uvecao, i ima tu tamnu fleku obavezno se obrati lekaru, ja mislim da je najbolje da odes kod lekara opste prakse, on ce te uputiti dalje, rak je ozbiljna bolest i ne krece da se manifestuje tek tako....a pregled ne boli, bolece ako se odlucis da ga uklonis...srceno! :)
 
sa uputom lekara opste prakse u tvom slucaju jos uvek tvog pedijatra uzimas uput za KCS dermatologiju,tamo ce obaviti pregled mladeza dermatolog i zakazati ti ili odmah obaviti pregled dermoskopom,na taj nacin ce ti utvrditi da li mladez u sebi ima promena zbog kojih ga treba skinuti,pregledi se zakazuju.
 
Od malena imam mladez na ledjima poveceg oblika koji nije potkozan ..Uvek sam pazio da ga ne diram i nikad ga nisam previse izlagao suncu..Jednom sam samo izgoreo i to je bilo prosle godine..Medjutim sada je drugaciji,dosta se uvecao a oko njega sam nedavno uocio veliku fleku tamne boje.Hocu pod hitno da idem na pregled ali ne znam kod kog doktora,kod dermatologa ili nekog drugog da odem?Citao sam dosta na internetu sta ljudi kazu na ovo i posumnjao sam na rak.. Kako se zovu ti pregledi,koliko traju,da li bole?..Svaki odgovor bi mi dobrodosao..Unapred zahvalan...

Obavezno se obrati lekaru. Ako nije nista opasno mozes i da ga uklonis radi svoje sigurnosti.
 
Ne znam za dermatologe ali ocno im je uzas..bas napisa na drugoj temi..sve to korumpirano..zamisli kad meni rekose sad idete na neki sprat tamo imaju jedinstvene metode i aparate..ona mi stavi visak ispred glave i kao pratite pogledom..retardi
 
Ja sam u martu skinula 6 madeza i nisam imala nikavih problema. Sam pregled traje duze od operacija. Kada odesa na pregled doktor jednom specijalnom kamerom slika mladez i moze vec onda da ti kaze kakav je. Ako proceni da je za skidanje onda prilikom skidanja mladeza, mladez se ne unistava i ne baca vec se nosi na histopatiju (analiza kojom se utvrdjuje da li ima elemenata kancera) Ja sa bila kod najpoznatijeg dokrora kod nas i zaista sam zadovoljna.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako se stvarno uvecao, i ima tu tamnu fleku obavezno se obrati lekaru, ja mislim da je najbolje da odes kod lekara opste prakse, on ce te uputiti dalje, rak je ozbiljna bolest i ne krece da se manifestuje tek tako....a pregled ne boli, bolece ako se odlucis da ga uklonis...srceno! :)

ako nisi skidao mladeze onda nemas pojma. Ja sam skidala 6 i nisam osetila bas nista. Tako da nema razloga da plasis decka
 
klasicna metoda skidanja hiruskim putem tj skalpelom se obavlja u lokalnoj anesteziji koja se ubrizga insulinskom iglicim oko mladeza,slicno davanju anestetika kod stomatologa,saceka se koji minut da deluje i skalpelom se skida sto sam mladez sto ako treba deo tkiva oko mladeza sto opet zavisi od njegove strukture...sam proces traje oko 10-tak min od pocetka davanja anestetika do usivanja mozda i duze ako je mladez veci,lokacija mladeza je isto bitna...sve u svemu nista strasno.
 
Kako moze da se primeti da je usao u potkozno tkivo osim putem pregleda? Da li je vidljivo?

Čak i kada se odstrani ne može se znati pouzdano, da li raširio svoje ćelije, zato je vreme jako bitan faktor. Imunitet je tu jako važan jer je nečiji organizam u stanju da uništi maligne ćelije, čak i kad se one nađu u limfnom sistemu. Ako ne dolazi do metastaza na plućima, mozgu, mislim i jetri, a to je praktično smrtna presuda
 

Back
Top