Broj ESPB bodova za ostanak na budzetu za 2010.

Ja mislim da se to razlikuje od faksa do faksa. Ali takodje mislim,da je potrebno da ti prosek bude minimum 8.00, (npr 7 predmeta,puta minimalni prosek = 54 boda)...

Ne znam da li sam pravilno skapirao sta si hteo reci.
Ako si mislio da se broj poena odredjuje prosekom, moram ti reci da si grdno u krivu.
Svaki predmet nosi odredjeni broj ESPB bodova i nije bitno da li ga polozis sa 6 ili 10.
Maksimum (ako das sve ispite) je 60 bodova.
Ako veliki broj ljudi ima isti broj bodova, pravi se rang lista i tek tada prosek ulazi u igru.

edit: premda vidim da su neki vec pisali o tome xD
 
Мислим да су сад овим најновијим Законом о изменама закона о високом образовању (мајке ми се тако зове :) ), одлучили да ће за упис следеће године, за буџет, бити потребно најмање 48 бодова, с тим што ће се правити ранг листа, а на основу просека.

За самофинансирање остаје 37.
 
da,ali ako ima vishe ljudi nego sto se prima na budzet onda ide rangiranje...
Prošle godine smo se na protestima zalagali za hitno rešavanje tog problema (ljudi očiste godinu,imaju visok prosek a opet ne mogu da upišu narednu godinu na budžet jer su kvote jadne).I sve bi bilo super da nas nisu izdale (zemlja Srbija-čitaj po partijskoj direktivi) kolege sa FON-a, FPN-a,FF-a, Arhitekture(čemu se nismo nadali) i što je najgore student prorektor.Mada, Vlada se obavezala da će sve osim zbirnog upisa godine rešiti.Da li su rešili-NE.Kada će ispuniti obećanje-NIKADA.
 
Мислим да су сад овим најновијим Законом о изменама закона о високом образовању (мајке ми се тако зове :) ), одлучили да ће за упис следеће године, за буџет, бити потребно најмање 48 бодова, с тим што ће се правити ранг листа, а на основу просека.

За самофинансирање остаје 37.
Hahahahaha....Potpun naziv je Zakon o izmenama i dopunama zakona o visokom obrazovanju.Poz geologičarka:-)
 
Prošle godine smo se na protestima zalagali za hitno rešavanje tog problema (ljudi očiste godinu,imaju visok prosek a opet ne mogu da upišu narednu godinu na budžet jer su kvote jadne).I sve bi bilo super da nas nisu izdale (zemlja Srbija-čitaj po partijskoj direktivi) kolege sa FON-a, FPN-a,FF-a, Arhitekture(čemu se nismo nadali) i što je najgore student prorektor.Mada, Vlada se obavezala da će sve osim zbirnog upisa godine rešiti.Da li su rešili-NE.Kada će ispuniti obećanje-NIKADA.

znam cuo sam za to,kod mene na faxu nema rangiranja,jer prolaznost iz godine u godinu je manja,pa ostane dosta mesta na budzetu,ali za ove fakultete de ima veliki broj studenata i prolaznost je velika je bez veze...
 
E ovako: rangiranje ide u svakom slučaju. Uslov za rangiranje je minimalno 48 bodova, a maximum NIJE OGRANIČEN na 60 ESPB... što će reći da apsolutnu prednost imaju oni koji su preneli ispite jer mogu ostvariti PREKO 60 BODOVA, te tako na rang listi ispod sebe ostavljaju i one koji čiste godinu za godinom (jer imaju "hendikep" na 60 bodova godišnje!) Vrlo uvrnuto!
Prosek je jedan od sekundarnih kriterijuma za rangiranje... i na njega Zakon usmerava tek ukoliko se bodovnim rangiranjem ne može odlučiti ko zadržava budžetski status.
 

Back
Top