DODIK: NE TREBA NAM AVANTURIZAM POPUT KIPARSKOG

Poruka
17.587
Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas u Trebinju da RS ostaje privržena izvornom Dejtonskom sporazumu i da “neće ući u avanturizam proglašavanja nezavisnost koja neće imati priznanje”. “Moramo se prisjetiti da je...

... Sjeverni Kipar davno proglasio nezavisnost, a nema priznanje. Avanturizam te vrste neće biti ovdje upotrijebljen”, rekao je Dodik komenirajući kako savjetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde u Hagu o legalnosti proglašene nezavisnosti Kosova može uticati na RS.

Entitetski premijer tvrdi i da RS ostaje “privržena izvornom Dejtonu, ne njegovoj degradaciji, ni nasilju koje je provodio visoki predstavnik i međunarodna zajednica”.

Ako neko takvu BiH vidi u budućnosti, naveo je, “vidi je i RS”, a “ukoliko ne, onda će sigurno biti dobro došla ovakva odluka i za pozivanje na naše pravo”.

“Mislimo da ćemo i mi imati pravo da na to pozovemo, ako to, naravno, bude trebalo. Dotle ostajemo u poziciji podrške Srbiji i njenoj politici vezano za Kosovo”, ustvrdio je Dodik.

Poručio je i da će RS nastaviti sa svojom politikom u BiH da ne prizna Kosovo.

Ipak, dodao je da "ne treba biti emotivan i naivan i ne reći da je ta odluka veoma važan momenat i da će dati krila novim priznanjima nezavisnosti Kosova kao i dovođenje Srbije u još nepovoljniju poziciju".

Dodik je ovom prilikom rekao i da je RS u Dejtonski sporazum "unijela svoj subjektivitet", ali "da se ne osjeća dobro u BiH".

"BiH je smetnja za naš razvoj i košta nas ogromnog

(Biznis.ba / Fena)
23.07.2010.

Znaci nema nista od ocepljena :sad2:A neki se odma ponadali !!!
 
:super:
Uvaljuj nekom drugom okolo naokolo bratstvo i jedinstvo.
Suživot nikad više ! A ti to zovi mržnjom ili kako god hoćeš.
Imali ste priliku u SFRJ i nećete je dobiti nikad više. Srbi su se opekli u prolom vijeku i na suživot sa Srbima zaboravite.

Ko je rekao da mi zelimo bratstvo i jedinstvo sa vama? :zcepanje:
Mi zelimo da pustite nas na miru i da nas ne terorisete. I naravno da dobijemo sto nam pripada...
 
Ko je rekao da mi zelimo bratstvo i jedinstvo sa vama? :zcepanje:
Mi zelimo da pustite nas na miru i da nas ne terorisete. I naravno da dobijemo sto nam pripada...

Dejtonom ste dobili i vise nego sto vam pripada,po popisu stanovnistva po naseljenim mjestima iz 1991 Srbima pripada 65% teritorija a RS je Dejtonom svedena na 49%

granice RS su neupitne i medjunarodno priznate
 
Republika Srpska se moze otcjepiti ali bez Podrinja i Romanije.Ne moze srebrenica da ostane u Republiku Srpsku jer Srebrenica je svjetiliste muslimana Bosnjaka.I meni bi odgovoralao da se osnuje nova drzava po imenu Bosnjakija koja ce biti muslimanska drzava.

Slobodno dodjite u RS i prenesite svoje svetiste u vasu dzamahiriju!! Bosnjaci nepostoje , nego samo poturice!!:per:
 

Back
Top