Vise niko ne pita "hoce li biti tog rata".

Vise niko ne pita "hoce li biti tog rata".
.
Svi pitaju "kada"?

1908 svabo anektirao deo srpske teritorije.......1914 poco rat bre pizzda ti materina
2008 svabo pomogo anektiranje kosova...........???? ......................................
1908 А/У је анектирала БиХ, коју је претходно била окупирала 1878, од Турске.
БиХ, ипак формално никад није уистину ушла у састав А/У, а била је истовремено и под Царем и под Краљем, директно.

Рат 1914. избио је као последица сукоба великих сила у тежњи за империјалистичком прерасподелом света, а директни повод био је атентат на А/У престолонаследника Франца Фердинанда, који су извршили припадници револуционарне (мање-више, како ко, битније - анти-А/У), патриотске организације "Млада Босна".

Догађаји од краја 20. века и почетком 21. у бити немају никакве везе с овим, колико год неки општи принципи изгледали слични.
 
Рат 1914. избио је као последица сукоба великих сила у тежњи за империјалистичком прерасподелом света, а директни повод био је атентат на А/У престолонаследника Франца Фердинанда, који су извршили припадници револуционарне (мање-више, како ко, битније - анти-А/У), патриотске организације "Млада Босна".

Догађаји од краја 20. века и почетком 21. у бити немају никакве везе с овим, колико год неки општи принципи изгледали слични.

Meni se čini da imaju veze: Vekovima razni imperijalisti i feudalci svako malo bace oko na ruske i srpske teritorije.......A onda ih stiže kazna!:D
 
Meni se čini da imaju veze: Vekovima razni imperijalisti i feudalci svako malo bace oko na ruske i srpske teritorije.......A onda ih stiže kazna!:D
Имају везе, само као општи принцип. (Гаврило... :zper: )

Али, у конкретној историји не ваља на тај начин тражити неке континуитете и везе удаљених догађаја.
 
Имају везе, само као општи принцип. (Гаврило... :zper: )

Али, у конкретној историји не ваља на тај начин тражити неке континуитете и везе удаљених догађаја.

Hitler bi danas verovatno vladao Evropom da je više pažnje obratio na Napoleonove 'uspehe' u Rusiji, i da nije napao Staljina, s kojim je čak imao i pakt!
Popushio je kao i Napoleon: Velika prostranstva i ruska zima!:D
 
Hitler bi danas verovatno vladao Evropom da je više pažnje obratio na Napoleonove 'uspehe' u Rusiji, i da nije napao Staljina, s kojim je čak imao i pakt!
Popushio je kao i Napoleon: Velika prostranstva i ruska zima!:D

Najveca zabluda u istoriji.

Hitler ne bi "popusio" da nije mesao nos gde mu nije bilo mesto.

Hteo je uprkos savetima iskusnih generala da osvoji Staljingrad, zato je preusmerio trupe sa fronta ka Moskvi i Kavkazu na Staljingrad i umesto da zaobidje taj beznacajan grad i osvoji naftna polja on je bacio veliki deo snaga Vermahta na bitku za prestiz.

Ni sam Napoleon nije pukao u Rusiji vec u Nemackoj u bitkama koje su usledile posle povlacenja iz Rusije.Oformio je vojsku cak i vecu od Grande Armee koja je posla na Rusiju i izvojevao nekoliko pobeda u toj kampanji.
 
Poslednja izmena:
Hteo je uprkos savetima iskusnih generala da osvoji Staljingrad, zato je preusmerio trupe sa fronta ka Moskvi i Kavkazu na Staljingrad i umesto da zaobidje taj beznacajan grad i osvoji naftna polja on je bacio veliki deo snaga Vermahta na bitku za prestiz.

Moras ga razumjeti, grad je imao nevjerojatno provokativno ime - Staljingrad.

To je jednostavno bilo jace od sirotog Adolfa. :lol: Morao je pokusati.
 
Moras ga razumjeti, grad je imao nevjerojatno provokativno ime - Staljingrad.

To je jednostavno bilo jace od sirotog Adolfa. :lol: Morao je pokusati.

Pa znam, yebo ga ego :hahaha:

A cika Josif se strasno razocarao kad ga je Adolf napao, toliko nije mogao da poveruje da ga je prijatelj izdao da je bio ubedjen da Hitler pojma nema o napadu i da su ga izdali generali :hahaha:
 
Pa znam, yebo ga ego :hahaha:

A cika Josif se strasno razocarao kad ga je Adolf napao, toliko nije mogao da poveruje da ga je prijatelj izdao da je bio ubedjen da Hitler pojma nema o napadu i da su ga izdali generali :hahaha:

Da, nije jadan mogao povjerovati u tako tragican kraj njihovog jaranstva. A tako smo slozno cerecili Poljsku... ah, uspomene, uzdahnu Josif.

Bile su potrebne 4 godine i par desetaka miliona mrtvih da bude bas ono totalno siguran :lol:
 
Najveca zabluda u istoriji.

Hitler ne bi "popusio" da nije mesao nos gde mu nije bilo mesto.

Hteo je uprkos savetima iskusnih generala da osvoji Staljingrad, zato je preusmerio trupe sa fronta ka Moskvi i Kavkazu na Staljingrad i umesto da zaobidje taj beznacajan grad i osvoji naftna polja on je bacio veliki deo snaga Vermahta na bitku za prestiz.

Ni sam Napoleon nije pukao u Rusiji vec u Nemackoj u bitkama koje su usledile posle povlacenja iz Rusije.Oformio je vojsku cak i vecu od Grande Armee koja je posla na Rusiju i izvojevao nekoliko pobeda u toj kampanji.



Hitlera je shebala sopstvena ludost. A ta bitka za Staljingrad je prekretnica rata na Istocnom frontu, mada ja mislim da je Rusija svejedno bila preveliki zalogaj za Vermaht, cak i da je obisao Staljingrad.
 
"Nece biti nikakvog rata i ne treba da ga bude, jer nam je dosta vise ratova."
Da slazem se sta ce nam ratovi, bas tako u startu sasjeci pomisao na tu stvar! Tako treba odgajati i nasu djecu, bas tako...Kako bi jednog dana bili glineni golubovi i iznenadjeni i zbunjeni i u svom tom haosu lakse izgubili glavu.

Sve vas koji tako razmisljate onda bar da vas pripremim na cinjenicu da otimanje srpske teritorije koje je zapocelo u Hrvatskoj jos duze vrijeme nece biti zavrseno...Zbog takvog stava koji je sistematski ugradjen u Srbe mnogima daje krila da otimaju jos...Zele oni svi jos srpske zemlje.A vi draga moja srpska bratijo nemojte da placete i kukate jer zbog takvih stavova u vasim glavama to nam je neminovnost. Vatikan je uspio da unisti zrno srpskog nacionalizma, a sa druge strane u komsiluku nam buja nacionalizam...Taj tudji nacionalizam dok mi sami nas suzbijamo na sve nacine ce nas u svakom slucaju kostati i glava i teritorija.

Htjeli mi rat ili ne, isto nam se pise.

Aleksandar
 
"Nece biti nikakvog rata i ne treba da ga bude, jer nam je dosta vise ratova."
Da slazem se sta ce nam ratovi, bas tako u startu sasjeci pomisao na tu stvar! Tako treba odgajati i nasu djecu, bas tako...Kako bi jednog dana bili glineni golubovi i iznenadjeni i zbunjeni i u svom tom haosu lakse izgubili glavu.

Sve vas koji tako razmisljate onda bar da vas pripremim na cinjenicu da otimanje srpske teritorije koje je zapocelo u Hrvatskoj jos duze vrijeme nece biti zavrseno...Zbog takvog stava koji je sistematski ugradjen u Srbe mnogima daje krila da otimaju jos...Zele oni svi jos srpske zemlje.A vi draga moja srpska bratijo nemojte da placete i kukate jer zbog takvih stavova u vasim glavama to nam je neminovnost. Vatikan je uspio da unisti zrno srpskog nacionalizma, a sa druge strane u komsiluku nam buja nacionalizam...Taj tudji nacionalizam dok mi sami nas suzbijamo na sve nacine ce nas u svakom slucaju kostati i glava i teritorija.

Htjeli mi rat ili ne, isto nam se pise.

Aleksandar

Kakav rat i dugogodišnje razaranje, snage onih protiv kojih bi se Srbi borili bi razbile srpske ako su pripremljene u 15 sec, ako nisu pripremljene u najviše 15 min.
 
Pa sta onda kuknjava za Kosov i Metohijom, mirnim i deokratskim nacinom ce se to rijesiti. Nek je Bog u pomoci Srbima Kosovske Mitrovice.
Sta li radi sandzacki muftija!? Sta li sada rade vojvodjanski madjari!? Sta ce biti sa nasima u RS, jer hrvati su se i po tom pitanju nedavno oglasili...

NE ratu, svakako, ali onda da se spremimo (bar psihicki) na jos poraza i da ce srpski narod biti narod sa najmanjom brojnoscu i teritorijom na balkanu, a rasijan po svijetu od Australije do Kanade.To nam je sudbina. Znaci da bi lakse prebrodili tu realnost mi Srbi trebamo da izbrisemo to "Srbi" iz nasih glava i da se osjecamo kao "Zemljani", "Evropljani" i kako god da bude sve ostaje isto!? Nema vise kukanja, sad mi je lakse!@#$%^&
 
"Nece biti nikakvog rata i ne treba da ga bude, jer nam je dosta vise ratova."
Da slazem se sta ce nam ratovi, bas tako u startu sasjeci pomisao na tu stvar! Tako treba odgajati i nasu djecu, bas tako...Kako bi jednog dana bili glineni golubovi i iznenadjeni i zbunjeni i u svom tom haosu lakse izgubili glavu.

Sve vas koji tako razmisljate onda bar da vas pripremim na cinjenicu da otimanje srpske teritorije koje je zapocelo u Hrvatskoj jos duze vrijeme nece biti zavrseno...Zbog takvog stava koji je sistematski ugradjen u Srbe mnogima daje krila da otimaju jos...Zele oni svi jos srpske zemlje.A vi draga moja srpska bratijo nemojte da placete i kukate jer zbog takvih stavova u vasim glavama to nam je neminovnost. Vatikan je uspio da unisti zrno srpskog nacionalizma, a sa druge strane u komsiluku nam buja nacionalizam...Taj tudji nacionalizam dok mi sami nas suzbijamo na sve nacine ce nas u svakom slucaju kostati i glava i teritorija.

Htjeli mi rat ili ne, isto nam se pise.

Aleksandar

Srpski teritorij u Hvatskoj?, vjerovatno misliš na zemljište u Hrvatskoj koje je u vlasništvu hrvatskih građana srpske nacionalnosti.Zemljište i teritorij su u Hrvatskoj i tu će ostat, nikad nije i neće bit srpsko, nismo nikad bili ni tražili vaše, osim nekih izuzetaka al to su bili ovakvi ka i ti, svugdi ih ima, brini se za svoju obitelj i sebe, pusti oružje lovcima
 
O ljudi, što si dosadan, kao krpelj. Šta si se nakačio na mene...pričaj s drugim ljudima, mani me se.

ybte..nisi mu dala.košaricu.....vec..sepet..:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

..:cmok:

y1pszhQmI43IL2Y3-_oOPXpN4NUpCTq29WNlRAq7CXjLCYS6iNBG5hrWbZU2rOfKmvTU6VlRLG5AQw
 

Back
Top