Vise niko ne pita "hoce li biti tog rata".
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Vise niko ne pita "hoce li biti tog rata".

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

Podrazumevano Vise niko ne pita "hoce li biti tog rata".

.
    Svi pitaju "kada"?

1908 svabo anektirao deo srpske teritorije.......1914 poco rat bre pizzda ti materina
    2008 svabo pomogo anektiranje kosova...........???? ......................................
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Podrazumevano Re: Vise niko ne pita "hoce li biti tog rata".

Nećemo valjda da čekamo do 2014?
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Citat Original postavio Reg Pogledaj poruku
    Нећемо, 2012 је вероватнија ....

Кад ови твоји неће да предају Власт ....
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Нећемо, 2012 је вероватнија ....

Кад ови твоји неће да предају Власт ....
    O ljudi, što si dosadan, kao krpelj. Šta si se nakačio na mene...pričaj s drugim ljudima, mani me se.
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    .
    Svi pitaju "kada"?

1908 svabo anektirao deo srpske teritorije.......1914 poco rat bre pizzda ti materina
    2008 svabo pomogo anektiranje kosova...........???? ......................................
    1908 А/У је анектирала БиХ, коју је претходно била окупирала 1878, од Турске.
    БиХ, ипак формално никад није уистину ушла у састав А/У, а била је истовремено и под Царем и под Краљем, директно.

Рат 1914. избио је као последица сукоба великих сила у тежњи за империјалистичком прерасподелом света, а директни повод био је атентат на А/У престолонаследника Франца Фердинанда, који су извршили припадници револуционарне (мање-више, како ко, битније - анти-А/У), патриотске организације "Млада Босна".

Догађаји од краја 20. века и почетком 21. у бити немају никакве везе с овим, колико год неки општи принципи изгледали слични.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku

Рат 1914. избио је као последица сукоба великих сила у тежњи за империјалистичком прерасподелом света, а директни повод био је атентат на А/У престолонаследника Франца Фердинанда, који су извршили припадници револуционарне (мање-више, како ко, битније - анти-А/У), патриотске организације "Млада Босна".

Догађаји од краја 20. века и почетком 21. у бити немају никакве везе с овим, колико год неки општи принципи изгледали слични.
    Meni se čini da imaju veze: Vekovima razni imperijalisti i feudalci svako malo bace oko na ruske i srpske teritorije.......A onda ih stiže kazna!
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio fosilvaso Pogledaj poruku
    Meni se čini da imaju veze: Vekovima razni imperijalisti i feudalci svako malo bace oko na ruske i srpske teritorije.......A onda ih stiže kazna!
    Ама немају ... Ако ти угледна гопоџа тако каже, онда је тако

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Nek mi neko javi kad ce taj rat da vam svima posaljem po lunch paket pa da idete u pi.zdu materinu sa tim ratovanjem
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    Nek mi neko javi kad ce taj rat da vam svima posaljem po lunch paket pa da idete u pi.zdu materinu sa tim ratovanjem
    Logistika je uvek dobijala ratove.

Početnik Шелао (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

за идеале гину будале
    Respectum

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Имају везе, само као општи принцип. (Гаврило... )

Али, у конкретној историји не ваља на тај начин тражити неке континуитете и везе удаљених догађаја.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Имају везе, само као општи принцип. (Гаврило... )

Али, у конкретној историји не ваља на тај начин тражити неке континуитете и везе удаљених догађаја.
    Hitler bi danas verovatno vladao Evropom da je više pažnje obratio na Napoleonove 'uspehe' u Rusiji, i da nije napao Staljina, s kojim je čak imao i pakt!
    Popushio je kao i Napoleon: Velika prostranstva i ruska zima!
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    .
    Svi pitaju "kada"?

Promeni to 2008. u 1999.

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Hitler bi danas verovatno vladao Evropom da je više pažnje obratio na Napoleonove 'uspehe' u Rusiji, i da nije napao Staljina, s kojim je čak imao i pakt!
    Popushio je kao i Napoleon: Velika prostranstva i ruska zima!
    Najveca zabluda u istoriji.

Hitler ne bi "popusio" da nije mesao nos gde mu nije bilo mesto.

Hteo je uprkos savetima iskusnih generala da osvoji Staljingrad, zato je preusmerio trupe sa fronta ka Moskvi i Kavkazu na Staljingrad i umesto da zaobidje taj beznacajan grad i osvoji naftna polja on je bacio veliki deo snaga Vermahta na bitku za prestiz.

Ni sam Napoleon nije pukao u Rusiji vec u Nemackoj u bitkama koje su usledile posle povlacenja iz Rusije.Oformio je vojsku cak i vecu od Grande Armee koja je posla na Rusiju i izvojevao nekoliko pobeda u toj kampanji.
    Poslednji put ažurirao/la Jacob : 23.07.2010. u 07:19
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hteo je uprkos savetima iskusnih generala da osvoji Staljingrad, zato je preusmerio trupe sa fronta ka Moskvi i Kavkazu na Staljingrad i umesto da zaobidje taj beznacajan grad i osvoji naftna polja on je bacio veliki deo snaga Vermahta na bitku za prestiz.
    Moras ga razumjeti, grad je imao nevjerojatno provokativno ime - Staljingrad.

To je jednostavno bilo jace od sirotog Adolfa. Morao je pokusati.

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Citat Original postavio Zapadni susjed Pogledaj poruku
    Moras ga razumjeti, grad je imao nevjerojatno provokativno ime - Staljingrad.

To je jednostavno bilo jace od sirotog Adolfa. Morao je pokusati.
    Pa znam, yebo ga ego

A cika Josif se strasno razocarao kad ga je Adolf napao, toliko nije mogao da poveruje da ga je prijatelj izdao da je bio ubedjen da Hitler pojma nema o napadu i da su ga izdali generali

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa znam, yebo ga ego

A cika Josif se strasno razocarao kad ga je Adolf napao, toliko nije mogao da poveruje da ga je prijatelj izdao da je bio ubedjen da Hitler pojma nema o napadu i da su ga izdali generali
    Da, nije jadan mogao povjerovati u tako tragican kraj njihovog jaranstva. A tako smo slozno cerecili Poljsku... ah, uspomene, uzdahnu Josif.

Bile su potrebne 4 godine i par desetaka miliona mrtvih da bude bas ono totalno siguran

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Najveca zabluda u istoriji.

Hitler ne bi "popusio" da nije mesao nos gde mu nije bilo mesto.

Ni sam Napoleon nije pukao u Rusiji vec u Nemackoj u bitkama koje su usledile posle povlacenja iz Rusije.Oformio je vojsku cak i vecu od Grande Armee koja je posla na Rusiju i izvojevao nekoliko pobeda u toj kampanji.

Hitlera je shebala sopstvena ludost. A ta bitka za Staljingrad je prekretnica rata na Istocnom frontu, mada ja mislim da je Rusija svejedno bila preveliki zalogaj za Vermaht, cak i da je obisao Staljingrad.

Domaćin paperinos (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Odma da begamo

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@ tema

Nece biti nikakvog rata i ne treba da ga bude, jer nam je dosta vise ratova.

Početnik
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

"Nece biti nikakvog rata i ne treba da ga bude, jer nam je dosta vise ratova."
    Da slazem se sta ce nam ratovi, bas tako u startu sasjeci pomisao na tu stvar! Tako treba odgajati i nasu djecu, bas tako...Kako bi jednog dana bili glineni golubovi i iznenadjeni i zbunjeni i u svom tom haosu lakse izgubili glavu.

Sve vas koji tako razmisljate onda bar da vas pripremim na cinjenicu da otimanje srpske teritorije koje je zapocelo u Hrvatskoj jos duze vrijeme nece biti zavrseno...Zbog takvog stava koji je sistematski ugradjen u Srbe mnogima daje krila da otimaju jos...Zele oni svi jos srpske zemlje.A vi draga moja srpska bratijo nemojte da placete i kukate jer zbog takvih stavova u vasim glavama to nam je neminovnost. Vatikan je uspio da unisti zrno srpskog nacionalizma, a sa druge strane u komsiluku nam buja nacionalizam...Taj tudji nacionalizam dok mi sami nas suzbijamo na sve nacine ce nas u svakom slucaju kostati i glava i teritorija.

Htjeli mi rat ili ne, isto nam se pise.

Aleksandar

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SO33 Pogledaj poruku
    Da slazem se sta ce nam ratovi, bas tako u startu sasjeci pomisao na tu stvar! Tako treba odgajati i nasu djecu, bas tako...Kako bi jednog dana bili glineni golubovi i iznenadjeni i zbunjeni i u svom tom haosu lakse izgubili glavu.

Sve vas koji tako razmisljate onda bar da vas pripremim na cinjenicu da otimanje srpske teritorije koje je zapocelo u Hrvatskoj jos duze vrijeme nece biti zavrseno...Zbog takvog stava koji je sistematski ugradjen u Srbe mnogima daje krila da otimaju jos...Zele oni svi jos srpske zemlje.A vi draga moja srpska bratijo nemojte da placete i kukate jer zbog takvih stavova u vasim glavama to nam je neminovnost. Vatikan je uspio da unisti zrno srpskog nacionalizma, a sa druge strane u komsiluku nam buja nacionalizam...Taj tudji nacionalizam dok mi sami nas suzbijamo na sve nacine ce nas u svakom slucaju kostati i glava i teritorija.

Aleksandar
    Kakav rat i dugogodišnje razaranje, snage onih protiv kojih bi se Srbi borili bi razbile srpske ako su pripremljene u 15 sec, ako nisu pripremljene u najviše 15 min.

Početnik
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa sta onda kuknjava za Kosov i Metohijom, mirnim i deokratskim nacinom ce se to rijesiti. Nek je Bog u pomoci Srbima Kosovske Mitrovice.
    Sta li radi sandzacki muftija!? Sta li sada rade vojvodjanski madjari!? Sta ce biti sa nasima u RS, jer hrvati su se i po tom pitanju nedavno oglasili...

NE ratu, svakako, ali onda da se spremimo (bar psihicki) na jos poraza i da ce srpski narod biti narod sa najmanjom brojnoscu i teritorijom na balkanu, a rasijan po svijetu od Australije do Kanade.To nam je sudbina. Znaci da bi lakse prebrodili tu realnost mi Srbi trebamo da izbrisemo to "Srbi" iz nasih glava i da se osjecamo kao "Zemljani", "Evropljani" i kako god da bude sve ostaje isto!? Nema vise kukanja, sad mi je lakse!@#$%^&

Iskusan
    Učlanjen
    16.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SO33 Pogledaj poruku

Aleksandar
    Srpski teritorij u Hvatskoj?, vjerovatno misliš na zemljište u Hrvatskoj koje je u vlasništvu hrvatskih građana srpske nacionalnosti.Zemljište i teritorij su u Hrvatskoj i tu će ostat, nikad nije i neće bit srpsko, nismo nikad bili ni tražili vaše, osim nekih izuzetaka al to su bili ovakvi ka i ti, svugdi ih ima, brini se za svoju obitelj i sebe, pusti oružje lovcima

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

O ljudi, što si dosadan, kao krpelj. Šta si se nakačio na mene...pričaj s drugim ljudima, mani me se.
    ybte..nisi mu dala.košaricu.....vec..sepet..

..

Slične teme

1. Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 26.10.2009., 23:35
  2. Da li ce uskoro biti rata za Kosmet ?!
    Autor UbicaDecijegaLica u forumu Politika
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 10:34
  3. Inace izmedju "biti sam" i "biti sa zenama" razlika je....?
    Autor Meda Božanin u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 14.01.2008., 21:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •