Razvod!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Razvod!

Iskusan fokka (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2721

Question Razvod!

Šta mislite zašto se muškarci i žene toliko razvode,a deca ako ih imaju ispaštaju?Moje mišljenje je da inat i ponos su glavni razlozi za razvod i manjka tolerancije!

Buduća legenda Mr No (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    620

Podrazumevano Re: Razvod!

Citat Original postavio fokka Pogledaj poruku
    Šta mislite zašto se muškarci i žene toliko razvode,a deca ako ih imaju ispaštaju?Moje mišljenje je da inat i ponos su glavni razlozi za razvod i manjka tolerancije!
    Da deca mogu ispastati, to da. Da su navedeni razlozi glavni, ne verujem, ima ih jos dosta. Na zalost.

Poznat faraonn (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    450
    Reputaciona moć
    398

...razvodi su neophodni upravo zbog djece jer ne moraju djeca biti svjedoci proze roditeljske i rusenja njihovih likova pred ocima...upravo , zbog , - djece !

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bezbroj je mogucih razloga. Niko ne smatra da je razvod divna stvar, ali niko ko ulazi u brak ne ulazi u njega da bi se razvodio. Ako se ljudi ipak razvode iako je to toliko mucno (a kazu svi koji imaju to iskustvo) pretpostavljam da postoje za to jaki razlozi.

Malo je antipaticno sto a priori osudjes ljude koji se razvode. Moze svakom da se desi i uopste ne mora da bude zbog inata i ponosa kako ti kazes.

A sto se tice dece, kada slusam neke dusebriznike koji osudjuju ljude koji se razvode, prosto bi se reklo da oni vise vole tu decu i brinu za njih nego njihovi sopstveni roditelji. Nelogicno, zar ne? Ocigledno da je i za decu razvod bolja opcija tamo gde su odnosi los.
    Poslednji put ažurirao/la gost 36952 : 23.07.2010. u 01:14

Zainteresovan član Nik Name (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Razloga za razvod moze biti mnogo, ne nuzno ponos i inat. Bolje dobar razvod nego los brak, pa bas radi djeteta. Djete ce biti sretnije uz roditelje koji su sretno razvedeni nego uz roditelje koji zive u nesretnom braku.

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3191

Pa zavisi šta se kome podrazumeva pod tolerancijom.
    Ako ja moram da se odreknem sebe da bih nekome ugodila, onda nek ga đavo nosi!
    Osim toga, svoje roditelje volim do neba, pa se i sa njima više volim kad se ređe viđamo. Normalno da je teško uklopiti se sa nekim i 24/7 funkcionisati besprekorno. A ako se ljudi vrte u krug i tenzija se povećava onda je teško iščupati se.
    A zašto je loše imati ponos? Ja neću da budem otirač, hoću da imam svoje ja. Pa ko voli, nek izvoli.
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Početnik foster parents (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

1.Nacionalna politika nema izgrađen stav o visokom društvenom statusu porodice kao osnovne ćelije društva,
    2.Sunovrat moralnih vrednosti dovodi smisao porodice u negativne kontekste,
    3.nezdrava ekonomska situacija dovodi čoveka u položaj niže životinjske vrste u kojoj se izražava egocentričnost u borbi za preživljavanje.

Ova tri uzroka proizvode sve ostale posledice koje postaju dilji lančani uzroci za cepanje porodice ili kako se to, uvijeno u papir od čokolade kaže - razvod braka.
    Deca obavezno ostaju uskraćena za nova saznanja i kao takva postaju akteri reprodukcija novih nekvalitetnih brakova.

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Егоизам, себичност, мањак љубави, итд..

Domaćin
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Velika netrpeljivost i unutrašnja čovekova potreba da izadje iz neke priče . Iako su nekada odnosi izmedju supružnika veoma zategnuti i dovedeni do usijanja, neprijatnog i za gledanje i za slušanje, mislim da većina dece duboko pati zbog razvoda roditelja . Razvod je ujedno za njih kraj njihove porodice .

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Ma da. Ovi sto se razvode ne vole svoju decu a ovi sto se ne razvode su pametniji i svoju decu vole. Gluposti.
    Ja ako volim moje dete volim ga zato sto je MOJE DETE a ne zato sto sam ili nisam u braku sa ocem deteta. BRAK I RODITELJSTVO SU DVE RAZLICITE STVARI, muka mi je od ljudi koji stalno govore "eto razvode se a deca im ispastaju".
    Neke stvari u zivotu moraju da budu i bolne ali sve dodje na svoje mesto.

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    366

Ni inat ni ponos nisu dobar razlog za razvod - tamo gdje ima djece
    Ne znam zašto najčešće...ovi maldi se razvedu prije nego što se vjenčaju...strava

Opravdano je: nedostatak ljubavi, razumijevanja, nepoštovanje u bilo kom obliku, fizičko il psihičko maltretiranje...

naravno...opet mislim na one koji imaju djecu
    Oni koji nemaju...njima je mnogo lakše...kao da su u vezi...mogu kako žele
    Carpe diem

Zainteresovan član u visinama (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

po meni je brak svetinja. a opet s druge strane, razvod ne smatram tragedijom.
    mislim da ponos i inat nikako nisu glavni razlozi za raspad braka. i ako jesu, radi se o nezrelim supruznicima.
    ponekad, jednostavno ne mozes razumom, zreloscu ili ljubavlju da spasis situaciju. i kad je tako onda ta druga osoba nije ni zasluzila da bude s tobom

Ističe se Gotika (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Brak je stanje u koje svi žarko žele da uđu, a posle izvesnog vremena, sa istim žarom žele da izađu.
    Nije moja misao samo parafraza.
    Brak je velika enigma za sve ljude ovoga sveta, oduvek je bilo i srećnih i nesrećnih brakova...sada su ljudi iskreniji i žele razvod što pre..nema trpljenja...zarad kao dece...roditelja...komšiluka....sveta.

Iz primera mojih roditelja, oni su glumatali brak skoro trideset godina...samo mi znamo pravo stanje stvari u porodici.
    Čista matematika je to..dok su oni zavaravali i sebe i druge u rezultat zbira dve dvojke...došlo je do bolnog razdvajanja, i nepotrebne propasti koje čega u porodici....

Ističe se mala razbojnica (avatar)
    Učlanjen
    17.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

ja sam se razvela zbog "nasilja nad zenom"
    znaci nije bila problem ni tolerancija,ni postovanje,ni to da sam bila dobra domacica i zena... Nisam ga prevarila za sedam godina...ali eto ja sam imala veliki razlog za razlaz...
    Ali uglavnom je manjak tolerancije,niko nece da trpi,proguta,precuti...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Један дечији психијатар ми је рекао:
    Деца чији се родитељи разведу обавезно после тога добијају неки психолошки поремећај(заборавио сам који израз је тачно рекао поремећај или болест) док деца чији један родитељ умре немају такве психолошке поремећаје.
    :whistling: http://www.youtube.com/watch?v=xIjdpdQttOs
    Штета што смајлији не раде у потпису.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio foster parents Pogledaj poruku
    1.Nacionalna politika nema izgrađen stav o visokom društvenom statusu porodice kao osnovne ćelije društva,
    2.Sunovrat moralnih vrednosti dovodi smisao porodice u negativne kontekste,
    3.nezdrava ekonomska situacija dovodi čoveka u položaj niže životinjske vrste u kojoj se izražava egocentričnost u borbi za preživljavanje.

Ova tri uzroka proizvode sve ostale posledice koje postaju dilji lančani uzroci za cepanje porodice ili kako se to, uvijeno u papir od čokolade kaže - razvod braka.
    Deca obavezno ostaju uskraćena za nova saznanja i kao takva postaju akteri reprodukcija novih nekvalitetnih brakova.
    Мислим да је то истина.
    Citat Original postavio drinjaca Pogledaj poruku
    Егоизам, себичност, мањак љубави, итд..
    Ово је и моје мишљење.

Zainteresovan član Helen71 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio DjSt001 Pogledaj poruku
    Деца чији се родитељи разведу обавезно после тога добијају неки психолошки поремећај(заборавио сам који израз је тачно рекао поремећај или болест) док деца чији један родитељ умре немају такве психолошке поремећаје.
    Kakva glupa izjava - OBAVEZNO dobijaju neki psihološki poremećaj !!! Ma ajde, molim te ... a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja) ? Pretpostavljam da su takva deca OBAVEZNO pošteđena nekih psiholoških poremećaja.

Ističe se Gotika (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Helen71 Pogledaj poruku
    Kakva glupa izjava - OBAVEZNO dobijaju neki psihološki poremećaj !!! Ma ajde, molim te ... a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja) ? Pretpostavljam da su takva deca OBAVEZNO pošteđena nekih psiholoških poremećaja.
    Da, koliko samo ima loših, a ne razvedenih brakova, koju dijagnozu nose deca ili odrasli ljudi, koji su odrastali u istim?
    Skoro je na jednoj televiziji jedan psiholog izjavio da filmovi u kojima su igrali holivudski glumci...Gari Kuper, Klerk Gejbl, Džon Vejn...Merilin Monro, Elizabet Tejlor itd, su imali poguban uticaj na tadašnje generacije i njihovo poimanje braka i ljubavi u njemu...ti filmovi su ne realni i romantika je u njima smešna, ali generacije su stasavale uz njih i maštale da je brak i život upravo taj američki film..naravno ne mislim na sve ondašnje porodice i brakove i nije ovo generalno bilo presudno...
    Tako recimo i danas, mada je tako odvajkada, ali danas možda izraženije...svi žele da im brak liči na bajku o pevačici i kontraveznom biznismenu...

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

upravo to

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

То није моја изјава па не могу да дајем нека објашњења али је очигледно да сте превидели да је он у својој изјави упоређивао децу која су остала без једног родитеља у првом случају разводом а у другом случају смрћу.
    Није спомињао
    a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja)
    јер о томе нисмо разговарали и по мом мишљењу то је посебна прича.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Закључак - боље убити супруга-супругу него се развести!

Zainteresovan član Anchi15 (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Dodje mi da se ubijem kad neko kaze da ostaje u braku zbog dece. Jadna ta deca u takvom okruzenju.
    Ma ti si bre nasla pa zasla.

Zainteresovan član Helen71 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

[QUOTE=DjSt001;14829160]То није моја изјава па не могу да дајем нека објашњења али је очигледно да сте превидели да је он у својој изјави упоређивао децу која су остала без једног родитеља у првом случају разводом а у другом случају смрћу.

Kažeš da to nije tvoja izjava, ali se na na tu izjavu pozivaš kao da se slažeš sa njom
    Nije svako ko daje kojekakve izjave najpametniji a nekad baš ni mnogo stručan i kompetentan da se bavi nekim istraživanjima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Kažeš da to nije tvoja izjava, ali se na na tu izjavu pozivaš kao da se slažeš sa njom
    Nije svako ko daje kojekakve izjave najpametniji a nekad baš ni mnogo stručan i kompetentan da se bavi nekim istraživanjima.
    Па наравно да се слажем са тиме зато сам то и написао али не могу да улазим у објашњавања зашто је то тако.
    Не знам да ли је таква изјава плод неке анализе или дугогодишњег рада са децом.

Ево за неких 5 минута сам изгуглао следеће:
    Britanski istraživači u okviru Nacionalne studije dečjeg razvoja su utvrdili tendenciju da deca iz razvedenih brakova postižu slabiji uspeh u školi, da ona ulaze u manje obećavajuće karijere, pa su i češće korisnici socijalne pomoći od svojih vršnjaka koji dolaze iz potpunih porodica. Takođe je utvrđeno i da deca iz rasturenih porodica, kada odrastu imaju veću verovatnoću da dožive i raspad sopstvenih partnerskih veza, kao i da pate od depresije.
    http://www.mingl.org/zbubanje/index.php/2008/09/30/razvod-braka-i-posledice-po-decu.html

Svako dete ovog sveta, uključujući i odrasle koji su nekad bili deca, ima potrebu da ima oba roditelja zajedno! Koliko god bili svesni da je bolje da se razvedu, roditelji valja da znaju da će razvod duboko povrediti dete! Jer, kako će dete u „nespojenom“ naučiti da „spaja“? Kako će da postavi dva različita stuba i da gradi „svoju kuću“, ako ti stubovi nisu povezani? To je prosto nemoguća misija! I kako će se to ispoljiti kad ono odraste? Možda upravo tako što će kao budući odrasli stalno da uleće u nemoguće misije! Imaće odnose u kojima nikada neće naći pravi spoj, ni sa partnerom, ni sa prijateljima, kolegama, šefom, poslom...
    http://becejski-mozaik.rs/sh/364/40/4169/
    Poslednji put ažurirao/la DjSt001 : 02.08.2010. u 00:07

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Па наравно да се слажем са тиме зато сам то и написао али не могу да улазим у објашњавања зашто је то тако.
    Не знам да ли је таква изјава плод неке анализе или дугогодишњег рада са децом.

Ево за неких 5 минута сам изгуглао следеће:

http://www.mingl.org/zbubanje/index.php/2008/09/30/razvod-braka-i-posledice-po-decu.html

http://becejski-mozaik.rs/sh/364/40/4169/
    Ovaj tekst sa Bečejskog mozaika....a ako roditelji ostaju u lošem braku, dete treba da nauči da je to normalno i ispravno, da razvod nije opcija, i da tavori u sopstvenom braku nezadovoljan/na. Jel' tako bolje?

Drugo, činjenica je da deca odnos svojih roditelja (kao i roditelje uopšte) doživljavaju ili kao uzor ili kao kontra-uzor. A brakova i razvoda i odnosa nakon razvoda ima svakakvih - šta će dete od toga da "preslika", a koje će roditeljske greške da prepozna i predupredi u svom odraslom životu je veoma, veoma individualna stvar. U svemu tome statistika ima vrednost samo za ovakve novinske tekstove gde treba popuniti rubriku "razno" i nigde više.

Slične teme

1. RAZVOD
    Autor nikolanja u forumu Natalna astrologija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 11.06.2015., 22:46
  2. Razvod u BiH .... sto pre
    Autor Radoznao_SWE u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.10.2008., 00:41
  3. RAZVOD!!!!
    Autor n-a-t-a u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 142