Teška odluka ali realna...izgleda...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Halix

Elita
Poruka
16.206
Bili smo malopre svedoci čitanja to jest izlaganja savetodavnog mišljenja MSP u Hagu...

I kakvog smo zaključka?Neko će reći da je politička odluka,neko da nije,neko ovako neko onako...

Svedoci smo da je bila i velika zabluda ta famozna Rezolucija 1244 koju je potpisao Slobodan Miošević...ta Rezolucija nije zabranjivala proglašenje nezavisnosti...kao što reče onaj čičica što nas je davio dva sata...

Ova odluka može da se karakteriše i kao politička,jer je bilo više sudija iz zemalja koje su priznale Kosovo...da li je to dobro za sud da se donose političke odluke,i da je politika jača od prava,pokazaće vreme...
Ako bude i bilo sličnih situacija u svetu kao što je bio slučaj sa Kosovom,Srbija će časno podići glavu i reći da je na vreme ukazivala na tako nešto...
I sam sud je kazao ''proglašenje nezavisnosti nije u suprotnosti sa medjunarodnim pravom,ali da sud ne može da utiče na političke posledice koje će to proglašenje izazvati''...opet je to izjava na koju se sud ''izvukao'' na neki način...

Bilo kako bilo mislim da je Srbiji konačno skinut kamen sa vrata na neki način,ali da je ovo prilika da krenemo krupnim koracima napred...i onako ćemo biti opet zajedno sa Kosovom u EU...

Za nekoga je ovo tragično,za nekoga srećno,za nekoga realno...ali kada se glave ohlade mislim da jće ipak mnogi da shvate da je ovo ralnost...

Kosovo je izgubljeno zbog zločinačkog režima Slobodana Miloševića...i tu nema nikakve dileme više!:rtfm:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top