Plaćanje pristojbe za TRA

dragon woman

Početnik
Poruka
17
Nakon 8 mjeseci skupljanja papira :dash: i popunjenog obrazca za skill došao je red na plaćanje pristojbe od 300 AUD. Naravno da je VISA katrica koju imam kriva :rumenko:, debitna a mora biti kreditna:think:, tako bar kaže služba za korisnike u banci, jer TRA sustav ne prepoznaje debitne kartice. Zahvaljujući uputama na forumu :worth: i poznatim problemima oko uplate, poslala sam mail u TRA da mi pošalju podatke o načinu uplate isključivo putem čeka ili banke, no dobila sam detaljan opis uplate putem PDF verzije obrazca....E sad ima li itko TOČNE podatke o nazivu banke, broju računa itd da odem u banku i uplatim? Čini mi se da sam negdje to pročitala :rtfm: , ali sad ne mogu pronaći

Naravno da sam odmah u banci zatražila da mi izdaju i kreditnu karticu, ali čeka se 20 dana :sad2: :besna: e to je zaista previše...
 
Evo linka, ako se nešto nije promijenilo u međuvremenu: http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=6811064#post6811064

Tu imaš ovo:

Our bank account details are as follows:

Account Name – Dept of Employment and Workplace Relations

Bank – Reserve Bank of Australia
20-22 London Circuit
Canberra ACT Australia 2601

Account No – 11137-2
BSB No 092-009
Swift - "RSBKAU2S"

Eto imaš gore i adresu.( ono london circuit)

I šalji u AUD obavezno.Takođe neka ti iz banke daju potvrdu da si uplatio pare sa svim detaljima i fotokopiraj to.Original pošalji sa papirima, a kopiju ostavi za sebe, čisto da je imaš. DEWR ti je odjeljenje za obrazovanje,zapošljavanje i radna mjesta ( kao zavod za zapošjavanje) ( "...made out to 'The collector of public monies DEWR'."), a njihov račun je u Reserve bank of australija - kao centralna banka.Ne moraš navoditi ono TRA jer sve one gornje oznake su u stvari taj račun koji je namijenjen za TRA.

Iz Podgoričke banke ( Societe Gen.) novac šalju preko Commerzbank AG; Frankfurt am Main DE ( Frankfurt na Majni, Njemačka)

Kao što reče Dandy, adresa ti i nije toliko bitna imaš account number itd.





Kad sam ja uplaćivala za TRA nije se išlo preko kreditne kartice , sad je to lakše.
 
Ja sam platio aplikaciju za vizu debitnom, iako je pisalo da treba isključivo kreditna.
Ako pokušate ponovo taj način, stavite evre na račun, da izbegnete duplu konverziju u visa sistemu, a prvo proverite da li je to tako još uvek.
Ako idete na swift i bank transfer, onda kao što reče drugarica palma, u dolarima.
 
posto je osoba zeskog roda bar tako pise onda se kaze uplatila a ne uplatio

Dragon, ovo gore se nije odnosilo na tebe već na mene.

Dotični NICS koji je izgleda neozbiljan i voli da pridikuje nije dobro ni pogledao moj post upućen tebi, Dragon. On nije ni primijetio da sam određene djelove teksta stavila iskošeno - italic jer je to copy- paste dijela teksta iz linka koji sam dala na početku mog posta. Tekst se odnosio na našeg Tree, koji je naravno -muško. Osim ako Nics nije vidio u njemu nešto drugo a to neka rasprave njih dvojica :per:
 
može jedno pitanje, jučer sam čitala nešto za vize, pa kad sam vidjela da je 1 instalment 2500 $, a drugi 3500 ili tako nešto, malo sam se iznenadila. nisam do sad gledala koliko to sve košta, ali samo prva rata je skoro dvije moje plaće. kako ste vi to uspjeli platiti? koliko vas je uopće sve to koštalo, vas koji ste već tamo? i da li stvarno moram uplatiti na neviđeno skoro 2000 € da bi oni vidjeli zele li me uopće uzeti u obzir?
 
Ja mislim ovako, prvi iznos moraš uplatiti-naravno :mrgreen: no, drugi je za dr.aplikanta.

Tj. tebe recimo, ako idete preko muža. S tim da taj iznos plaćaš ako nemaš položen IELTS i ti.

Znači prvi iznos je plaćaš, drugi - ne ako i ti položiš IELTS

"Evidence to attach to your application
To avoid payment of the second instalment visa application charge, you must provide evidence that any secondary applicants 18 years or over included in the application have at least functional English.

This evidence should be provided when requested by the case officer and before the visa is granted."

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/eligibility-english-family.htm
 
pa to je onda stvarno super - jer položit ću ielts samo tako :D, to neće biti problem

ostali, koji ste već završili svoju priču, koliko vas je na kraju to sve koštalo (znam da ovo ne spada baš pod ovu temu, ali valjda može proći) - znači, visa, assess, ielts, police, health, prijevodi dokumenata - ima li šta još?
 
Tačno, 2nd instalment je za sekundarnog aplikanta koji ne dokaže znanje engleskog, time plaća časove koje će pohadjati kad stigne tamo.
uplatiti na neviđeno skoro 2000 € da bi oni vidjeli zele li me uopće uzeti u obzir?
Delimično:
nikako ne plaćaj na nevidjeno, pre toga dobro vidi, nauči i proceni imaš li šanse da uspeš, to je tvoj posao, ne njihov, eventualno ako misliš da ne možeš da proceniš, platiš nekome da to uradi umesto tebe, ali onda opet njima daješ pare na nevidjeno...

s druge strane, uplaćuješ tih 2500 na nevidjeno, jer će proći relativno dosta vremena od dana uplate i apliciranja dok stigneš na red za obradu, tj. dok neko uzme da pogleda tvoju aplikaciju...
 
you missed my point - htjela sam reci da u biti uplatis njima skoro 2000 €, no to ne znaci apsolutno nista. trenutno smo, na primjer, na sol listi, i iz njihovog office-a su nam rekli da pricekamo SS program u 9mj i tada odlucimo. u medjuvremenu mi se recimo odlucimo, napravimo TRA assess, uplatimo novce i onda oni nekaj opet promijene.

ali to je valjda cijena ostvarivanja sna, pa cemo ju tako prihvatiti ako se odlucimo.

btw jel moramo prvo aplicirati za vizu, a onda za state sponsorship program ili moze odmah SS?
 
Ah da..mislim kad lovu daš - dao si. Koliko sam skužila neki čekaju godinama u "pool-u" :), tj. platili su većinu toga.

Ja se isto pitam odakle ljudima ta lova, hebi ga ipak i kad sve to poplaćaš moraš i tu gdje jesi sad od nečeg živjeti:ceka:

Zato AU i dobro stoji, koliko miliona uplati novce,pa čeka..neki dobiju vizu, neki ne...a njima lova ostane u džepu :)
 
Poslednja izmena:
you missed my point - htjela sam reci da u biti uplatis njima skoro 2000 €, no to ne znaci apsolutno nista. trenutno smo, na primjer, na sol listi, i iz njihovog office-a su nam rekli da pricekamo SS program u 9mj i tada odlucimo. u medjuvremenu mi se recimo odlucimo, napravimo TRA assess, uplatimo novce i onda oni nekaj opet promijene.

ali to je valjda cijena ostvarivanja sna, pa cemo ju tako prihvatiti ako se odlucimo.

btw jel moramo prvo aplicirati za vizu, a onda za state sponsorship program ili moze odmah SS?
I opet kad god neko ne razume šta sam rek'o, ispadne "ja promašio nečiju tačku".
I sad šta, da ti odgovorim na btw pitanje, ili da ga propustim razumeti, ovako kako je pitano?
Ne morate prvo aplicirati za vizu, pa za SMP, jer nije da ne može odmah na SMP (SS), nego je jedini način po pravilima od 1. jula ove godine, ako ćete kroz SMP, prvo sponsorship, pa onda aplikacija za vizu, jer nije više omogućeno naknadno uzimati sponzorstvo i menjati subklasu vize, sa nezavisne na state sponsored.
Zato još uvek smatram da nije pametno aplicirati dok se promene ne usklade, odnosno dok se ne vidi šta će biti sa SMP i konačno point testom, koji je trebalo da se menja, a izgleda da ga je neko zaturio pod tepih... da ne bude bacanja para.
 

Back
Top