Vernost...vrlina ili glupost?

Mornar Ilija

Početnik
Poruka
16
Do nekoliko godina unazad devojci je bila cast da saceka decka sa duzeg odsustva (vojska, odlazak u inostranstvo...), i dokaz njenog morala. Danas jedva ceka da ode bilo gde samo da naskoci na drugog. Pre 1,5god sam bio u vojsci i na pocetku su svi imali devojke, verenice i sl. Pri kraju vojnog roka samo jednog je sacekala devojka. Vecinu ih je devojka ostavila u prva dva meseca. Koje su devojke bolje, verne ili neverne (nekada su se ove druge zvale drolje)?
 
Najveci idiotizam je kad si sa nekim, a u isto vreme ga varas. Ako hoces da menjas cesto partnere onda nemoj ni za koga da se vezujes tj. svrljaj i naskaci na razne ali nemoj nikoga da zajebavas. Mislim da su glupi ljudi i ljudi kukavice neverni. Treba postovati i sbe i druge. :)
 
VANJA 011:
Najveci idiotizam je kad si sa nekim, a u isto vreme ga varas. Ako hoces da menjas cesto partnere onda nemoj ni za koga da se vezujes tj. svrljaj i naskaci na razne ali nemoj nikoga da *. Mislim da su glupi ljudi i ljudi kukavice neverni. Treba postovati i sbe i druge. :)
Tacno. I ja mislim da su neverni samo ljudi koji nemaju postovanja prema drugima.

A to za vojsku… Pa da… Evo, moj najbolji drug je u vezi sa devojkom koja je od njega starija 5 godina (21-26), a koja ima decka vec 3 godine. I on je sad u vojsci, i cim je otisao, ona je pocela da se petlja sa njim. ALI! Ona i dalje namerava da se UDA za svog decka!! Kad se vrati iz vojske.

Mislim – ok je kad si nezadovoljan. Ok je da zelis nekog drugog. Ali, brate, posteno to reci, nemoj nikog zamajavati!
Pa, zamislite tog jadnog coveka… Ode u vojsku, ima devojku koja ga voli i kojom ce se ozeniti, a ne zna da se ona privatava sa jednim klincem cim je on okrenuo ledja. I kad se vrati, on ce je i dalje voleti i postovati… Ej, pa ovo je stvarno strasno…

Ta devojka ne postuje njega – daje mu da voli osobu za koju misli da je iskrena. A ni sebe jer ocigledno nema osecanja za svog decka (INACE GA NE BI VARALA!) i prisiljava sebe da ostane sa njim iz ne-znam-kog razloga i onemogucava sebe da bude srecna sa nekim drugim.
 
jbg, postoje osobe koje prosto vole da varaju, tj. oni uopste i ne smatraju da je to varanje vec da to tako treba i da je to normalno odrzavanje veze. :?
Imam par drugarica koje tvrde da svi muskarci varaju, ili su varali ili ce uskoro prevariti devojku. I to je zakon, prosto to je prema njima normalno. :? Cesto se pitam ko je bre tu lud?
Ne bih se bas sad bavila definicijom i objasnjenjem zasto to neko radi, jbg svako zivi onako kako misli da treba, jeste da je podlo, pokvareno itd. to sto neke osobe rade, lazu i ko zna sta sve jos, ali to je njihov izbor i sve sto rade rade u svoju korist ili na stetu.
 
Imam par drugarica koje tvrde da svi muskarci varaju, ili su varali ili ce uskoro prevariti devojku. I to je zakon, prosto to je prema njima normalno. :? Cesto se pitam ko je bre tu lud?

Joooooooooooooooj.... Izgleda da sam ja ovde luda.
Ne pitajte me ništa :roll:
 
Do pre nekoliko godina muskarcima je bila cast da idu u vojsku, kako bi branili svoju ’otadzbinu’ i davajuci zakletvu kao da su odavali vernost svojoj zemlji da ce je cuvati! A sada ili izbegavaju odlazak u vojsku ili davajuci zakletvu, umesto da kazu svoje ime, oni izgovaraju imena nama dobro poznatih crtanih junaka, jer ne zele da se obavezuju da ce cuvati nesto sto i ne postoji! Ili se obavezu na vernost svojoj zemlji, a posle su joj neverni... Hmmmm! Dalje, ako svaki muskarac koji je odsluzio vojsku ’pobegne’ u inostranstvo, zar ne vara svoju zemlju?
Mislim da je veoma glupo postavljati pitanje vernosti, jer to nije stereotip o kome treba raspravljati, vec je pitanje osobe koja se obavezuje ili ne na vernost... Ako neko ne upozna svoju voljenu osobu u potpunosti, mislim da je veoma glupo zameriti joj sto se ne ponasa onako kako mi ocekujemo ili prizeljkujemo, vec se iznenadimo kada cujemo sta nam radi ’iza ledja’...
Panta rei – sve tece, sve se menja, zar ne? Pa pre par desetina godina bila je sramota da devojka koja nije nevina udje u brak, pa su se obicno te takve zvale drolje i sl. A sada? Mislim da mozda samo 5% devojaka na ovom svetu udje u brak kao nevina, ali to je opet njen licni izbor, zar ne?
Kao sto ni sve devojke nisu iste, tako ni svi muskarci nisu isti... Pa kakav bi bio zivot ako bismo znali u potpunosti kakav je ko, onda ne bismo uzivali u otkrivanjima i ispitivanjima osobina neke osobe!? Dakle, svako ima pravo izbora, pa ako se neko opredeli na vernost, on ce zaista biti veran do kraja!
A koje su devojke bolje verne ili neverne? Mislim da je zaista glupo pitanje! I u kom smislu bolje? Moze neka verna devojka da bude nesposobna po svakom pitanju, a ti da je volis samo zato sto je verna, a s druge strane razmisli samo da li si i koliko puta pozeleo da budes sa nekom devojkom koja je vec u vezi sa nekim? I sta bi bilo da ste oboje osetili neku neverovatnu privlacnost? Mislis li da biste oboje odolevali iskusenju koje predstoji?

Najpre treba da upoznamo sebe, pa tek onda da osudjujemo druge zbog njihovih dela i sl. I zaista su me oduvek nervirali ljudi koji su uvek vecu brigu vodili o tudjim zivotima, ne pitajuci se da li je njihov takav kakav oni ocekuju od drugih!? :roll:
 
VANJA 011:
Najveci idiotizam je kad si sa nekim, a u isto vreme ga varas. Ako hoces da menjas cesto partnere onda nemoj ni za koga da se vezujes tj. svrljaj i naskaci na razne ali nemoj nikoga da *. Mislim da su glupi ljudi i ljudi kukavice neverni. Treba postovati i sbe i druge. :)

Управо тако. Ако се неко мангупира и мења партнере као веш ОК :x , али нека буде мангуп до краја и остане...џентлмен
 
Mornar Ilija:
Do nekoliko godina unazad devojci je bila cast da saceka decka sa duzeg odsustva (vojska, odlazak u inostranstvo...), i dokaz njenog morala. Danas jedva ceka da ode bilo gde samo da naskoci na drugog. Pre 1,5god sam bio u vojsci i na pocetku su svi imali devojke, verenice i sl. Pri kraju vojnog roka samo jednog je sacekala devojka. Vecinu ih je devojka ostavila u prva dva meseca. Koje su devojke bolje, verne ili neverne (nekada su se ove druge zvale drolje)?
Bas je lepo kad nekog cekas i docekas...ona koja ume da masta i sanja snove o velicanstvenom povratku svog dragog ima jedan lep period iscekivanja kad ce najzad doci...a sta se desava kad dodje i ona shvati da on ne ma vise osecanja i da je istinito ono da "mornar ima devojku u svakoj luci"? Moras bit realan i shvatit da to nije samo pitanje vernosti vec sto ovde neko rece stvar licnog izbora...svako ide tamo gde ga srce vodi...
 
:?: :?: :?: , zapitaj se sam, da li bi vise voleo da budes sa vernom ili nevernom osobom.
Da li vise cenis vernu(postojanu i stabilnu)osobu koja ce ti se naci u svakom momentu u zivotu, koja ce da ti pruzi podrsku u svakom pogledu, i kad si na dnu i kad si gore, ili vise volis nevernu(pizdu od coveka), koja ce, cim joj se ukaze prilika, DA TE IZDA.
 
A ja vas sada pitam: Kako cete znati koja devojka je verna ili neverna? Mozda da je proispitate nekim testom u vidu iskusenja ili imate neke druge metode? Uostalom, desava se cak da i one 'najstabilnije' pokleknu pred zaista velikim iskusenjem! Zivot je veoma nepredvidiv, pa i sve sto se desava oko nas... Danas si svetac, sutra si djavo!
 
Ja ne znam zašto neki ljudi troše toliko vremena i energije razmišljajući kako se treba ponašati i kako se dopasti drugima.Ja sam ja i kome se ne dopadam neka se nosi u materinu.Jeste da je 95% devojaka najobičnije kurveštije,ali ako ti se to ne svidja kao ni meni,ignoriši ih i posveti pažnju grupi od preostalih 5%.Svako može da sazna kakva je devojka sa kojom ima posla ako to zaista želi.A što se tiče prevare,devojka koja bi to meni uradila bi jednostavno bila prebijena na mrtvo ime i gotovo.
 
Srebro...ma najjaci si baja na svetu celom...LOL
Inteligentan.
Pronicljiv.
Fokusiran.
Jak.
Opasan po zdravlje.
Ponekad i po zivot.
S tobom nema zajebancije!
Ne Srebro...Zlato ni trebao da bude tvoj nadimak...
Ili Biser...jer svaka ti je biser kakav se retko srece.
 
Sve je to smesno dok bas tebe ne zaboli...
I ja sam bio heroj. Isina je...samo 5% valjaju. A ti smekeru koji volis drolje...zapitaj se dali bi voleo da ti zena koja ti je rodila troje dece se **** sa komsijama, tvojim bratom, drugovima... bude pod tvojim krovom. I sta god trazis od devojke... zapitaj se dali bi voleo da tvoja cerka jednog dana to isto radi...
 
Mornar Ilija:
Do nekoliko godina unazad devojci je bila cast da saceka decka sa duzeg odsustva (vojska, odlazak u inostranstvo...), i dokaz njenog morala. Danas jedva ceka da ode bilo gde samo da naskoci na drugog. Pre 1,5god sam bio u vojsci i na pocetku su svi imali devojke, verenice i sl. Pri kraju vojnog roka samo jednog je sacekala devojka. Vecinu ih je devojka ostavila u prva dva meseca. Koje su devojke bolje, verne ili neverne (nekada su se ove druge zvale drolje)?

Vernost je stvar licnog izbora... ali i uslov prave ljubavi. Ocegidledno ih nisu ni volele na potpun nacin... cim ih nisu sacekale, mozda se tu radilo samo o sexualnoj privlacnosti i povrsnim emocijama... kada nekoga volis svim svojim bicem i srcem... kompletno i kada je obozavanje uzajamno... onda tu nema mesta prevari, cak to i ne pada na pamet... ceznja ume da boli, ali trenutak cekanog sastanka... svu bol brise... samo treba naci pravog tj pravu :)
 

Back
Top