DALI NEKO GAJI KAKTUSE

Goscica:
Ima li josh pitanja? :) :wink:


ima, ima jos pitanja... ustvari, kao prvo, hvala za onaj podatak da ih treba "okupati". nazalost, njih stalno lisavam toga. ostalo cvece tusiram jednom u desetak dana ali njih bas nikad... jadni moji kaktuscici pored mene neodgovorne :cry:
nego, sledece pitanje je: da li svi kaktusi cvetaju i kada (mislim koliko treba da su stari) :roll:
 
Pazi ovako - s tushiranjem obazrivo i samo jednom i to kada ih budes iznosila iz stana napolje!!!Posle neka ih tushira kisha!I to su one tople prolecne i letnje kise, jer oni ne trpe niske temp., bar vecina. Na zalost ne cvetaju sve vrste ali je mnogo onih koje cvetaju.Uglavnom su to malo stariji kaktusi, a neki moraju da budu bas stari! Opet se desi da isti kaktus nekom cveta, a nekom ne, puno zavisi od tretmana... :)
 
Goscica:
Pazi ovako - s tushiranjem obazrivo i samo jednom i to kada ih budes iznosila iz stana napolje!!!Posle neka ih tushira kisha!I to su one tople prolecne i letnje kise, jer oni ne trpe niske temp., bar vecina. Na zalost ne cvetaju sve vrste ali je mnogo onih koje cvetaju.Uglavnom su to malo stariji kaktusi, a neki moraju da budu bas stari! Opet se desi da isti kaktus nekom cveta, a nekom ne, puno zavisi od tretmana... :)


hvaaalllaaaaa!!!! :D
 
Cao! Jel neko zna kako sa kaktusom koji zovu "polegla opuncija"ukoliko nije zasadjena u bašti? Taj kaktus ljudi drže u baštama i u toku zime (ništa mu ne fali) ali ja nisam u prilici da ga držim u bašti pa mi je u saksiji i zato se dvoumim šta sa njim
. Da li treba da ga zalivam, držim na svetlu ili ne?
 
Planiram da kupim kaktus, pa pošto je moje znanje o njima vrlo skromno trebao bi mi savet oko vrste koju da uzmem. Želeo bih da kupim kaktus koji cveta ali koji može da poraste preko 40cm pošto ne volim niske cvetove. Ako postoji ovakva vrsta i ako joj neko zna ime?
 
Planiram da kupim kaktus, pa pošto je moje znanje o njima vrlo skromno trebao bi mi savet oko vrste koju da uzmem. Želeo bih da kupim kaktus koji cveta ali koji može da poraste preko 40cm pošto ne volim niske cvetove. Ako postoji ovakva vrsta i ako joj neko zna ime?

Koliko sam ja ukapirala, kaktusu da bi cvetao najpre treba mnogo svetla, ali direktnog sunca. Ono što držim u dvorištu uglavnom cveta, što mi je u kući-ne.
 
Planiram da kupim kaktus, pa pošto je moje znanje o njima vrlo skromno trebao bi mi savet oko vrste koju da uzmem. Želeo bih da kupim kaktus koji cveta ali koji može da poraste preko 40cm pošto ne volim niske cvetove. Ako postoji ovakva vrsta i ako joj neko zna ime?
Imas razne Cereuse i njima slicne, to su ti obicno oni stubasti izduzeni, kada porastu mogi da izgledaju kao oni iz vesterna, ja imam jedan koji mi je porastao preko metar ipo, pa sam morao da ga skratim, nakon cega je pustio vise izdanaka... to su ovi i njima slicni..
Cereus_peruvianus1.jpg


Inace ne traze svi kaktusi iste uslove ali za pravilan uzgoj i cvetanje neki standard bi bio niza temperatura za zimovanje ali da ne mrzne i dovoljno sunca tokom proleca i leta...
 
Cao! Jel neko zna kako sa kaktusom koji zovu "polegla opuncija"ukoliko nije zasadjena u bašti? Taj kaktus ljudi drže u baštama i u toku zime (ništa mu ne fali) ali ja nisam u prilici da ga držim u bašti pa mi je u saksiji i zato se dvoumim šta sa njim
. Da li treba da ga zalivam, držim na svetlu ili ne?
Jest malo starija tema, ali ako si se vec informisala, da napisemo koju... mozda ce znaciti nekom drugom.

Predpostavljam da mislis na Opuntiu humifusu ili macrorhiza, one su slicne i najveca je razlika sto macrorhiza ima duze bodlje.(na slici je humifusa).
opuntia_compressa_blooming_810.jpg


Nece mu nista faliti u kuci, cak ce mu mozda biti bolje, samo ne znam da li ce cvetati na prolece jer sam cuo da kod mnogih kaktusa, nesto nize zimske temperature podsticu formiranje pupoljaka (oko 5C a za ovaj moze i minus). Ako je u toplom i ako vidis da se smezurava onda zalij, svetlo mu nece smetati, samo moze zbog kraceg dana da razvije duguljaste mlade "jezike" umesto ovalnih. ;)
I da dodam da ovo nisu slike mojih kaktusa, da ne ispadne da se kitim tudjim perijem :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top