Dodik: Ako može Kosovo možemo i mi

Moja Republika

Domaćin
Poruka
3.671
Premijer RS Milorad Dodik izjavio je danas u Beogradu da će RS veoma jasno proučiti pravne i demokratske konsekvence mogućih ocjena Međunarodnog suda pravde /MSP/ o nezavisnosti Kosova i jasno ostati na poziciji koja podrazumijeva zaštitu teritorijalnog integriteta, prije svega Srbije.

- Ukoliko eventualno odluka bude da se afirmiše pravo na samoopredjeljenje koje je unilateralno to isto može da bude poruka za neka buduća ponašanja, poručio je Dodik poslije susreta sa predsjednikom Srbije Borisom Tadićem.

Dodik je istakao da će RS sigurno ostati stabilna, mirna i promišljena i da, kako je naveo, "neće destabilizovati ništa".

- Mi ćemo nastaviti da se ponašamo prepoznatljivom politikom ne sporeći Dejtonski sporazum u Bosni i Hercegovini, poštujući teritorijalni integritet Bosni i Hercegovini, ali ukoliko se eventualno dese neke druge ocjene niko ne može da kaže da i za nas koji budemo to čitali, to neće značiti neku posebnu poruku za budućnost, istakao je Dodik.

Dodik je istakao kako očekuje da će savjetodavno mišljenje MSP-a biti afirmacija međunarodnog prava i principa koji garantuju teritorijalni integritet zemalja.

- Mislim da važi i za Bosnu i Hercegovinu, pogotovo za zvanično Sarajevo koje pokušava da održi teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine da podrži upravo takav razvoj situacije, a važno je i za nas u RS, jer će takva odluka, koja u suštini podržava principe međunarodnog prava jasno reći da se stoji na pozicijama podrške integritetu država i da unilateralne akcije ne mogu da dovedu do stvaranja novih državnih zajednica, rekao je Dodik.

Dodik je ponovio da bez saglasnosti RS, Predsjedništvo BiH ne može da donese odluku o eventualnom priznavanju Kosova.

Međunarodni sud pravde sutra će u 15.00 sati u Hagu na javnoj sjednici pročitati mišljenje o legalnosti kosovske nezavisnosti.

:super:
 
Ma to za nas Srbe ne važi... Ali ako ne daj Bože Voša bude htela da se odvoji e onda će opet da VAŽI!!!

Tachno.

normalno da ne vazi. kosovo je slucaj za sebe. a dodik neka pronadje neki razlog, pa ako uspe da dobije podrsku onda neka radi sta god hoce.... bez da se "hvata" za kosovo

To nije normalno. Kao, ko ima podrshku neka radi shta hoce... :hahaha:

Ne, to nije normalno, to je klasichno razmishljanje jednog teroriste, siledzije, maloumnika.

Evo, recimo hipotetichki, sutra se Ameri povuku a mi dobijemo podrshku od Rusa... je l' bi onda rekao poshto je "normalno kad imash podrshku da radish shta hocesh" da je ok da se spustimo dole da vas pregazimo?
 
Dodik moze da prica svoju pricu ali malo morgen ce on odvojiti Republiku Srpsku iz Bosne i Hercegovine.Bosna i Hercegovina je medjunarodno priznata kao jedinstvena drzava i Bosna se moze podijeliti samo sporazumom svih triju naroda.Moje misljenje je da bi bilo dobro da se podijele tri naroda u Bosni kako bi se napravila prva Bosnjacka drzava koja bi bila bazirana na Islamu.Ali za otcjepljenje od Bosne treba RS vratiti dodatne teritorije Bosnjackom entitetu.
 
Mi ćemo nastaviti da se ponašamo prepoznatljivom politikom ne sporeći Dejtonski sporazum u Bosni i Hercegovini

:hahaha::hahaha::rotf:

A nastavak Mujo ?

ali ukoliko se eventualno dese neke druge ocjene niko ne može da kaže da i za nas koji budemo to čitali, to neće značiti neku posebnu poruku za budućnost, istakao je Dodik.

Sve će nam svijet sutra objasniti u presudi. Tačno će pisati kako i pod kojim uslovima se dobija samoopredjeljenje. Naravno, ukoliko presuda bude negativna za Srbiju. To će biti presedan koji će mnogima pokazati put.
 
Tachno.



To nije normalno. Kao, ko ima podrshku neka radi shta hoce... :hahaha:

Ne, to nije normalno, to je klasichno razmishljanje jednog teroriste, siledzije, maloumnika.

Evo, recimo hipotetichki, sutra se Ameri povuku a mi dobijemo podrshku od Rusa... je l' bi onda rekao poshto je "normalno kad imash podrshku da radish shta hocesh" da je ok da se spustimo dole da vas pregazimo?

mozda sam se ja pogresno izrazio.
neka nadje podrsku, znaci zemlje koje podrzavaju nezavisnost, i posle neka radi sta hoce [sto se mene tice, jer iskreno ne boli me ****** da li ce ili nece dobiti nezavisnost] neka se proglasava i carem ako hoce. ali to iskljucuje bilo kakve nerede, gde bi se dovela opasnost od nekog rata i sl. znaci to "sta hoce", ima neki red, kojeg sam ja mislio da ti pretpostavljas, i da neces bukvalno shvatiti
 
mozda sam se ja pogresno izrazio.
neka nadje podrsku, znaci zemlje koje podrzavaju nezavisnost, i posle neka radi sta hoce [sto se mene tice, jer iskreno ne boli me ****** da li ce ili nece dobiti nezavisnost] neka se proglasava i carem ako hoce. ali to iskljucuje bilo kakve nerede, gde bi se dovela opasnost od nekog rata i sl. znaci to "sta hoce", ima neki red, kojeg sam ja mislio da ti pretpostavljas, i da neces bukvalno shvatiti

Aha ok... a chekaj, ti meni sada hocesh da kazesh da o teritoriji neke zemlje mogu da odluchuju druge zemlje vecinom glasova... bilo kada? :neutral: Bilo koje zemlje? :neutral:

To neka verzija globalnog sela sa promenjivim granicama, shta? :lol:

ili makar neka baci bombu:hahaha::hahaha:

Neka baci bombu, i nek' se baci na bombu. :mrgreen:
 
mozda sam se ja pogresno izrazio.
neka nadje podrsku, znaci zemlje koje podrzavaju nezavisnost, i posle neka radi sta hoce [sto se mene tice, jer iskreno ne boli me ****** da li ce ili nece dobiti nezavisnost] neka se proglasava i carem ako hoce. ali to iskljucuje bilo kakve nerede, gde bi se dovela opasnost od nekog rata i sl. znaci to "sta hoce", ima neki red, kojeg sam ja mislio da ti pretpostavljas, i da neces bukvalno shvatiti

Znaci docekao sam da ovo cujem od jednog siptara :bljak:
 
Sta ima da se vraca kad nije nista oteto? :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Stanje pre Dejtonskog sporazuma

661px-Bih94.JPG
 

Back
Top