NATO kupuje ruske helikoptere unatoč američkom protivljenju

Oberst_simon

Primećen član
Poruka
595
Rusija i NATO su pred potpisivanjem sporazuma kako bi 21 borbeni helikopter doveli u Afganistan. O tome se razgovara od početka godine, a Rusija je helikoptere trebala u Kabul dopremiti besplatno, no oni na to nisu htjeli pristati. Iako se početno govorilo o 32 helikoptera, broj je smanjen na 21. Rusija želi prodati većinu, a nekoliko je spremna dati i besplatno kako bi pridonijela vojnim operacijama u Afganistanu, piše Pravda.

Oni će također biti zaduženi za gorivo, rezervne dijelove i treniranje pilota. 'Ako Rusija i NATO pomognu trećoj zemlji, to će biti akcija bez presedana', rekao je Dmitrij Rogozin, ruski ambasador u NATO-u. Rusija i NATO nikad prije nisu udružili snage za pomoć trećoj zemlji.

'Zamolili smo naše partnere u NATO-u da nam pošalju ruske helikoptere. Mi-17 su pogodni za planinske uvjete, a naši ih piloti poznaju. Letjeli su u njima tijekom 1970.-ih', rekao je Abdul Wahab Vardak, zapovjednik afganistanskih Zračnih snaga. Izvozna cijena novog Mi-17 je 12 do 15 milijuna dolara. Ruskim helikopterima protive se Amerikanci, koji su uvjereni kako bi se helikopteri trebali nabaviti u SAD-u. http://www.navidiku.rs/vesti/2010-07-09/nato-kupuje-ruske-helikoptere-unatoc/347204
 
rusi igraju perfidnu igru
Да.

Та игра би се могла назвати ''руски рулет - све на жуто''.

Путеви дроге и профит од њега, спајају непријатеље са истока и запада.

П.С.

Нуде транспорт ''жутог злата'' на своју територију, БЕСПЛАТНО са свега 21ом машином. Што да се америчка логистика мучи преко копна, када је ту ''ваздушна САВЕЗНИЧКА логистика''.

Ово бесплатно се увек вишеструко исплати, и у тој речи лежи сва ''миситика'' ове вести.
 
Poslednja izmena:
ма русија и нато се удружују да би ПОМОГЛЕ авганистану, па питам какву то помоћ авганистан треба.

0,,4306438_1,00.jpg
Neče Afhganistanu ništa pomoći dok god cvate ovo na tisuće kvadratnih kilometara i vidljivo je iz kosmosa
 
Rusija i NATO su pred potpisivanjem sporazuma kako bi 21 borbeni helikopter doveli u Afganistan. O tome se razgovara od početka godine, a Rusija je helikoptere trebala u Kabul dopremiti besplatno, no oni na to nisu htjeli pristati. Iako se početno govorilo o 32 helikoptera, broj je smanjen na 21. Rusija želi prodati većinu, a nekoliko je spremna dati i besplatno kako bi pridonijela vojnim operacijama u Afganistanu, piše Pravda.

Oni će također biti zaduženi za gorivo, rezervne dijelove i treniranje pilota. 'Ako Rusija i NATO pomognu trećoj zemlji, to će biti akcija bez presedana', rekao je Dmitrij Rogozin, ruski ambasador u NATO-u. Rusija i NATO nikad prije nisu udružili snage za pomoć trećoj zemlji.

'Zamolili smo naše partnere u NATO-u da nam pošalju ruske helikoptere. Mi-17 su pogodni za planinske uvjete, a naši ih piloti poznaju. Letjeli su u njima tijekom 1970.-ih', rekao je Abdul Wahab Vardak, zapovjednik afganistanskih Zračnih snaga. Izvozna cijena novog Mi-17 je 12 do 15 milijuna dolara. Ruskim helikopterima protive se Amerikanci, koji su uvjereni kako bi se helikopteri trebali nabaviti u SAD-u. http://www.navidiku.rs/vesti/2010-07-09/nato-kupuje-ruske-helikoptere-unatoc/347204

100515-N-9760B-001.jpg

Američki piloti već lete na ruskim Mi-35 helikopterima u Avganistanu i jako su zadovoljni sa njima.
http://www.ntm-a.com/news/categories/aircorps/682-american-mi-35-pilot-flies-in-combat?lang=
 
Afganistanu trebaju radna mjesta posao da ljudi mogu raditi i zaraditi novac a ne živjeti od uzgoja maka i prodaje heroina amerikancima,rusima i europejcima

значи авганистан на својој сувереној територији узгаја мак и производи хеорин,
и заправо досадашња војна операција америке и нато пакта, па ево сада и русије је због тога да би авганистанци то престали радити на својој сувереној територији и да би отворили нова радна места у авганистану, те да би спречили дистрибуцију хероина на теориторију америке са чиме авганистан и нема никакве везе?
 

Back
Top