crnogorski jezik i u srbiji

Upravo tako. Kompartija nije trpjela da ko remeti njinu "idilu". Samo su ni one 1953. dojavili iz Novoga Sada: Od danas ovo je i vaš jezik. A, naši poslušni aparatčiki, još zaplašeni Golijem otokom, samo pognuše glave. Imali smo nešto malo dozvoljene jezičke posebitosti, ali država nije davala pare za naše učbenike, no su ne ćerali učit iz srbskijeh, pa se i to malo gubilo. Omladina koja nije mislila svojom glavom, a stasala uz srbsku povijesnu i književnu literaturu izrasla je u gorljive Srbe, jer nije mogla pojmit da ono te piše u (srbskijem) knjigama može bit laž. Ko je ima profesore koji su svoju profesiju metnuli ispred karijere, taj je upozna i crnogorsku povijest i crnogorsku kulturu, ako već nije svoje crnogorstvo ponio iz kuće slušajuć pripovijesti svojijeh đedova.
No, pravda je spora, ali neizbježna.

Vozdaja, vozdaja!!!
 
Istini za volju, standardni hrvatski i srbski sličniji su međuse no s crnogorskijem.

Ma vi ste unikatni...treba vas ograditi žicom...ne zbog nas...nego zbog vas...da vam nedolaze drugi i da vas kvare....:hahaha::hahaha::hahaha:
U Beogradu su se golubovi toliko razmnožili da su postali ozbiljna napast. Gradonačelnik ponudi 100.000 dinara onome ko reši taj problem. Dođe neki klinac kod njega i kaže:
 Imam ja rešenje, ali samo ako daš odmah lovu!
Posle dužeg natezanja, tamo-ovamo, daju mu novac. Klinac donese kavez i u njemu ljubičastog goluba. Otvori kavez i golub odleti. Odjednom se na nebu stvori najveće jato golubova koje su ikada videli, svi su pratili ljubičastog, dok nisu nestali zauvek.
Očaran gradonačelnik zahvaljuje klincu i pita ga:
 Mali, hoćeš li da zaradiš još 1.000.000 dinara?
 Kako? - pita klinac.
 Imaš li možda jednog ljubičastog Crnogorca?
 
Ma vi ste unikatni...treba vas ograditi žicom...ne zbog nas...nego zbog vas...da vam nedolaze drugi i da vas kvare....:hahaha::hahaha::hahaha:
U Beogradu su se golubovi toliko razmnožili da su postali ozbiljna napast. Gradonačelnik ponudi 100.000 dinara onome ko reši taj problem. Dođe neki klinac kod njega i kaže:
 Imam ja rešenje, ali samo ako daš odmah lovu!
Posle dužeg natezanja, tamo-ovamo, daju mu novac. Klinac donese kavez i u njemu ljubičastog goluba. Otvori kavez i golub odleti. Odjednom se na nebu stvori najveće jato golubova koje su ikada videli, svi su pratili ljubičastog, dok nisu nestali zauvek.
Očaran gradonačelnik zahvaljuje klincu i pita ga:
 Mali, hoćeš li da zaradiš još 1.000.000 dinara?
 Kako? - pita klinac.
 Imaš li možda jednog ljubičastog Crnogorca?

:klap::zcepanje::zcepanje::zcepanje:desetka.
 
Ma vi ste unikatni...treba vas ograditi žicom...ne zbog nas...nego zbog vas...da vam nedolaze drugi i da vas kvare....:hahaha::hahaha::hahaha:
U Beogradu su se golubovi toliko razmnožili da su postali ozbiljna napast. Gradonačelnik ponudi 100.000 dinara onome ko reši taj problem. Dođe neki klinac kod njega i kaže:
 Imam ja rešenje, ali samo ako daš odmah lovu!
Posle dužeg natezanja, tamo-ovamo, daju mu novac. Klinac donese kavez i u njemu ljubičastog goluba. Otvori kavez i golub odleti. Odjednom se na nebu stvori najveće jato golubova koje su ikada videli, svi su pratili ljubičastog, dok nisu nestali zauvek.
Očaran gradonačelnik zahvaljuje klincu i pita ga:
 Mali, hoćeš li da zaradiš još 1.000.000 dinara?
 Kako? - pita klinac.
 Imaš li možda jednog ljubičastog Crnogorca?

..:hahaha: :hahaha: :hahaha: ..dobar...:hahaha: ..dobar..vidim.ja da cvate..ljubav..:hahaha: :hahaha:
 
delta-jato500.3700.jpg
 
Ma vi ste unikatni...treba vas ograditi žicom...ne zbog nas...nego zbog vas...da vam nedolaze drugi i da vas kvare....:hahaha::hahaha::hahaha:
U Beogradu su se golubovi toliko razmnožili da su postali ozbiljna napast. Gradonačelnik ponudi 100.000 dinara onome ko reši taj problem. Dođe neki klinac kod njega i kaže:
 Imam ja rešenje, ali samo ako daš odmah lovu!
Posle dužeg natezanja, tamo-ovamo, daju mu novac. Klinac donese kavez i u njemu ljubičastog goluba. Otvori kavez i golub odleti. Odjednom se na nebu stvori najveće jato golubova koje su ikada videli, svi su pratili ljubičastog, dok nisu nestali zauvek.
Očaran gradonačelnik zahvaljuje klincu i pita ga:
 Mali, hoćeš li da zaradiš još 1.000.000 dinara?
 Kako? - pita klinac.
 Imaš li možda jednog ljubičastog Crnogorca?

Za ovo ide bona. :hahaha::hahaha::hahaha:
 
ja ne mogu da se nacudim gomili gluposti sto se ovde valjaju. pa se pitam ko li to iz srbije pod moranje nauci knjaza nikolu i njegosa srpskom jeziku, kao ove posleratne generacije sto se odrodile i potpale pod velikosrpsku propagandu. aj mi to recite dicni montenegrini.
a ako je bas tolika bila propaganda sto niste digli glas? al tad su duvali izgleda drukciji vetrovi, a vi ste se tome izvestili da se lako okrenete kako vetar duva. ko zna mozda ce te sutra biti krokodili, a ovo ste sad pod pritiskom i u nevolji montenegrini.
mislim neka vas u CG vas crnogorski jezik, tamo radite sta hocete al ga ovde necete promovisati kao sluzbeni jezik.
i bas me interesuje kako izgledaju ta vasa nova cirilicna slova, do pre par meseci ih nije bilo.
 
prodje sat vremena a montenegrini ne odgovorise na neka moja pitanja.
ponestalo argumenata?
dirnuo gde ne treba?

a nesto me interesuje hoce li i kada da traze da cg-orski bude i zvanican jezik kod milih i dragih im hrvata i kosovara? bas me interesuje kakve ce reakcije da budu, hoce li im udovoljiti. zaduzili su ih, hrvatima se izvinjavali (cekam da milo pocne da igra da sah sa njima), kosovare su priznali...
 
O nastanku svega pa i jezika....Izvolte..Ko shvati,shvati..ko ne...

Ruski arheolozi iskopali telefonski kabl star hiljadu godina i zaključili da je još tada u Rusiji moglo da se telefonira. Američki arheolozi pronašli optički kabl star dve hiljade godina i zaključili da je još tada u Americi postojao internet. Čuli to crnogorski arheolozi pa počeše i oni da kopaju neku rupetinu na Cetinju. Pošto nijesu ništa našli, zaključili su da su još prije 5.000 godina Crnogorci imali mobilne telefone!

Ma vi ste unikatni...treba vas ograditi žicom...ne zbog nas...nego zbog vas...da vam nedolaze drugi i da vas kvare....:hahaha::hahaha::hahaha:
U Beogradu su se golubovi toliko razmnožili da su postali ozbiljna napast. Gradonačelnik ponudi 100.000 dinara onome ko reši taj problem. Dođe neki klinac kod njega i kaže:
 Imam ja rešenje, ali samo ako daš odmah lovu!
Posle dužeg natezanja, tamo-ovamo, daju mu novac. Klinac donese kavez i u njemu ljubičastog goluba. Otvori kavez i golub odleti. Odjednom se na nebu stvori najveće jato golubova koje su ikada videli, svi su pratili ljubičastog, dok nisu nestali zauvek.
Očaran gradonačelnik zahvaljuje klincu i pita ga:
 Mali, hoćeš li da zaradiš još 1.000.000 dinara?
 Kako? - pita klinac.
 Imaš li možda jednog ljubičastog Crnogorca?


:zcepanje: :lol: :rotf:
fnsqpw.gif
 
De si šogi?

Šta rade Osiječke snajke?

..eej..bre...:bye:...udarila..žega....gori sam od crnogorca...( el znaš..zasto crnogorac..ima kost u bulji...:hahaha: :hahaha:).....ne mrdam...od klime....sto se tiče..snjaki..iskreno..ne znam...žega..je...ne da mi se ni misliti na "igre bez granica"..a kamoli..učestvovati...užas..kažem..ti užas...:roll:

ЗРЕО СИ ЗА ГУТАЊЕ!
МОЖЕШ ТИ ТО, МОЖЕШ!
:whistling::whistling::whistling:

a122.gif
a122.gif
a122.gif


:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
pa ovi JADNICI I BEDNICI ...
Što ti je zavist. Pa nema većega jada i bijede od vas na ovi forum. Što vi je gore, vi sve drčniji, zlobniji, pohlepniji, talog ljudskoga roda. Koja ste vi srbska "reprezentacija"! Srećom, znam dostinu (pravijeh) Srba koji su najprije ljudi, pa onda sve ostalo i oni su pravi reprezenti.
Biće Srba i bez vas, biće i Crnogoraca uz prkos vama. Mi imamo našu državu, naš jezik, našu povijest, imamo nas. Džabe lajete džukci s periferije civilizacije, budućnost tamo ne pohodi.
Odviše potonuste da bih ve moga pratit, s toga razloga - zbogom žohari!
 
Što ti je zavist. Pa nema većega jada i bijede od vas na ovi forum. Što vi je gore, vi sve drčniji, zlobniji, pohlepniji, talog ljudskoga roda. Koja ste vi srbska "reprezentacija"! Srećom, znam dostinu (pravijeh) Srba koji su najprije ljudi, pa onda sve ostalo i oni su pravi reprezenti.
Biće Srba i bez vas, biće i Crnogoraca uz prkos vama. Mi imamo našu državu, naš jezik, našu povijest, imamo nas. Džabe lajete džukci s periferije civilizacije, budućnost tamo ne pohodi.
Odviše potonuste da bih ve moga pratit, s toga razloga - zbogom žohari!

ovo zlo treba ugaziti ko bubašvabu.
 

Back
Top