UPOZORENJE MINISTRA PRAVDE ITALIJE ROBERTA KASTELIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
~Kada cujem da bi trebalo odrzavati dijalog sa takozvanim umerenim muslimanima,prvo sto mi padne na pamet,jeste da su muslimani umereni samo kada su u manjini.Kada postanu vecina kao sto je to slucaj na primer na Kosovu,hriscani su primorani da zive prakticno kao zatvorenici,ogradjeni u sektorima okruzenim bodljikavom zicom.Ko smatra da ulazak Turske u EU znaci mogucnost da se demokratija rasiri i u muslimanske zemlje,kazem da bi trebalo da budu oprezni,jer preti opasnost od tihe i perfidne masovne infiltracije muslimana u zemlje EU,koji bi jednog dana mogli da postanu vecina i u Italiji.Dakle,imajuci u vidu taj rizik da nasa zemlja postane islamska republika odluku o tome da li Turska moze da usdje u Evropu ili ne,ne moze da donese vlada ili parlament,vec samo narod na referendumu,koji ce imati na umu sta se dogodilo hricsanima na Kosovu~
Vas komentar?Podseca li vas ovo na nesto?
 
U potpunosti se slazem da zemlje EU treba dobro da razmisle o tome da li Turska treba ili ne da postane clanica EU. Nemci i Francuzi (barem vecina njih) vec su iskazali svoje misljenje o tome koje je naravno negativno. Pitam se zasto?! Francuska je vec preplavljena Muslimanima a Nemacku to ceka u blizoj buducnosti (iako se i sad vec zna da mnogo imaju Turaka i Arapa). Ko god je bio barem u jednoj muslimanskoj zemlji zna da su nase kulture, i uopste tradicije, nacini zivota 'nebo-zemlja' i pored najbolje volje, ta dva pojma 'hriscanstvo i islam' su nespojiva.
ne znam sta drugi misle, samo znam da smo mi naucili dobru lekciju zvanu Kosovo.
pozd
 
ne slazem se uopste
Turska je gradjanska zemlja i treba da udje u EU
postoje i tamo povremena krshenja gradjanskih prava u pojedinim sredinama...
al :(
sta se moze

a zivot izmedju muslimana i hrishcana...
moguc je, izmedju PRAVIH muslimana i hriscana

a kako je u nashoj zemlji sluchaj sa bivshim komunistima, a ne sa vernicima...

al sta cesh, i kod nas, i u svetu... fundamentalisti sa obe strane su buchniji :(

i dok Vojini pravoslavci (chudo da se oba zelota zovu Voja :)) mrze Hrvate (i ostale) zato sto se krste s leva na desno (jer za njih je to razlika izmedju Katolichanstva i Pravoslavlja), a Boshnjake zbog obrezivanja (obavesteni kao i uvek) imacemo problem
:(
 
Hriscanstvo/Islam-Apsolutno nemoguce. I zaista ne razumem zasto bi neki musliman zeleo da zivi u hriscanskoj drzavi i obrnuto. Svako treba da ima svoju teritoriju i da zivi na istoj i tako je najbolje. Sta ce nam multirasna ili multinacionalna drzava?!?!
A stvarno ne znam ko ovde mrzi Hrvate. A ti, da si malko pametniji ukapirao bi da bosnjaci ne postoje i da je to fantomska nacija i cista izmisljotina.
 
iskreno, bila sam u mnogim muslimanskim zemljama i znam zasto to ne bi islo... oni su otprilike svet iz 1001 noci... imaju dzamije na svakih 2 metra, nacin na koji zive je skroz razlicit od naseg, hodza pocinje da se dere vec u 5 ujutro,... mislim, ja tako ne zamisljam svoj komsiluk...
imam respekt prema njima ali sto rece ovaj gore, neka svako zivi na svome, tako je najbolje.
 
Ene poceliste se $ekirat za Tursku hoce li u EU ili ne e kuku majko dokle cete vise...
Pa mi smo cini mi se hriscani pa nas Evropa nikako nece. A zasto??? Zato sto je Srbija stovariste otpada koje nikome ne treba., sa kojom bilo kakav savez vodi samo u propast...
Bilo kako bilo Turci ce minimum 10 godina ranije od nas uic u EU pa ma kad da se to desi, i to opet zahvaljujuci iskljucivo srpskoj politici i njenim politicarima, laznim patriotama.
 
Albanaca ima i katolika i pravoslavaca,ali su svi prvo Albanci pa tek onda vernici.Njima je cilj nezavisno Kosovo,a ne neka islamska drzava,vise treba obratiti paznju na ove "nase" iz Raske oblasti,to su pravi fanatici.A to sta kaze taj zabar,na vreme se setio da zali Srbe na Kosovu,tako su verovatno nekad zalili Indijance po onim rezervatima,mamu im je...
 
Pod pritiskom Amerike,EU je samo uzela na razmatranje ...ideju da Turska udje u EU,sto se naravno nece nikad dogoditi....postoje norme,koje"gradjanska Turska" nece moci nikad da ispuni....
Za neupucenje,Turska je za pomoc,Americi u Irackom ratu,dobila obecanje od iste,da ce uci u EU....i tad je Evropa obecala da ce SAMO uzeti na razmatranje....Inace,konkretno....svaki dan cujem komentare shvaba,kako se zgrazavaju na tu pomisao.....Zamisli Turska da udje pre Croacije......strasno
Inace CDU,i CSU (opozicija u nemackoj,sa preko 40% glasova),su prvog dana ,kad je vest izasla....poceli da skupljaju podpise ...protiv ulaska Turske....pa je akcija prekinuta....(rekao im neko da se to ionako nece desiti...)
 
gigule:
...zar nije bilo terorist. napad u Turskoj?
A zašto sad pa to? Mislim kada je to jedna od opasnih muslimanskih država?
A o muslimanima evropske su države trebale da misle mnogo pre...a ne sad...
Uostalom,šta ako se dosete i kažu ne mogu ni pravoslavci...šta ćete onda?
Uskoro ce se svet deliti na "Vernike".....i ostale.....to i sad postoji,samo ti neznas.......tako dele muslimani svet....
Evropa ce se boriti......ubrzano se naoruzava,i uskoro ce postati nezavisna od Amerike...(po vojnom pitanju)....Tako da tvoj mali sukob....srbi,madjari,slovaci,nece igrati neku ulogu,svice morati ZAJEDNO da se bore protiv najezde "vernika".....
 
begunac:
gigule:
...zar nije bilo terorist. napad u Turskoj?
A zašto sad pa to? Mislim kada je to jedna od opasnih muslimanskih država?
A o muslimanima evropske su države trebale da misle mnogo pre...a ne sad...
Uostalom,šta ako se dosete i kažu ne mogu ni pravoslavci...šta ćete onda?
Uskoro ce se svet deliti na "Vernike".....i ostale.....to i sad postoji,samo ti neznas.......tako dele muslimani svet....
Evropa ce se boriti......ubrzano se naoruzava,i uskoro ce postati nezavisna od Amerike...(po vojnom pitanju)....Tako da tvoj mali sukob....srbi,madjari,slovaci,nece igrati neku ulogu,svice morati ZAJEDNO da se bore protiv najezde "vernika".....

Moj mali sukob?
Objasni mi molim te.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top