Sta se to sa Srbima desava ?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 68

Tema: Sta se to sa Srbima desava ?

Primećen član
    Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sta se to sa Srbima desava ?

Pratim razne srpske forume preko pet godina...

U zadnje vreme dolazim, nakon svega, do vrlo tuznih zaljucaka...

Od politike, pa treko natprirodnih pojava, doma i porodice, ljisa i td., mladi Srbi pokazuju veoma cudno, da ne kazem nenormalno ponasanje..

U principu uvek i svima kontriraju, prave se jako pametni, a obrazovanje im je tako oskudno da je to zalosno. Ili su dogmati bez kriticnog duha ili su anarhisti kojima nista nije sveto...Sredina ne postoji.

Ta uvek neopravdana prepotencija, zelja da se iskazu u nekom jako dobrom svetlu a krajnja malodusnost kada stvar krene naopako, potpuno je neprirodna.

Veoma je tesko naci na Krsti neku ozbiljnu diskusiju, od pocetka do kraja, gde ce ljudi trezveno da ucestvuju i kazu zaista svoja mislejnja i prihvate neke stvari koje mozda nisu znali....

Sve je nesto s brda s dola...Pljuvacina, provokacije, vredjanja, isterivanja....

Ako u jednom danu nadjem PET normalnih komentara - mnogo je!

Prateci forume drugih drzava, vi mozete da vidite da se tamo ljudi ozbiljno razgovaraju, uvazavaju se medjusobno, zele zaista da dodju do nekih zanimljivih istina...

A ovde....Budi Bog s nama...

A opet predpostavljam da su to sve boljestojeci ljudi koji u Srbiji raspolazu kompjuterima i koji na neki nacin treba da su i elita u drustvu...

Pa oni bi barem trebali da budu NORMALNI....

Zabrinut sam za buducnost.

Aktivan član Dača R (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Sta se to sa Srbima desava ?

Ne posećujem strane forume ali se apsolutno slažem da je ovde prisutno mnogo negativne energije koja se često manifestuje lošom komunikacijom. E sad, postoje razlike i između PDF-ova pa ću ja pričati o mojim iskustvima na PDF-u psihologija.
    Spomenuo si želju da se ljudi iskažu u dobrom svetlu i to je takođe tačno. Ljudi često na forumu postaju ono što u realnom životu nikad ne mogu da budu. Naravno, u toj pretencioznosti često preteruju. Ja recimo nikad ne videh toliko ,,dobrih'' ,,psihologa'' kao što sam video ovde, a da pritom ne znaju neke osnovne stvari iz psihologije. Naravno, ja ne smatram da bi ovde trebalo da svoje mišljenje iznose samo diplomirani psiholozi, to je apsurdno. Ali ako ste ovde, znači da vas interesuje ova oblast, a ako vas interesuje ova oblast...pa hajde onda pokažite bar osnovno poznavanje oblasti i njene terminologije. Kad onda pokušaš da im skreneš pažnju da greše jer su ušli u jednu komunikaciju koja zahteva predznanje a oni ga nemaju, kao da si im brknuo prstom u oko (naravno, ne svi). A da ne govorim o tome što ideju o o postojanju suprotnog mišljenja mnogi i nemaju. Sa druge strane, postoje i stručni ljudi na ovom forumu, pa se opet ponašaju nepodnošljivo. Tu nastane sujeta, komunikacija se svodi na pljuvanje, psovanje, svađanje. Da li je ta sujeta, agresivnost, posledica toga što smo živimo u Srbiji...ne znam, moguće je da ima i toga. Možda je to i posledica toga što ste im dirnuli u ego, koji se sa toliko pretencije prikazuje na ovom forumu kao idealan.
    Poslednji put ažurirao/la Dača R : 21.07.2010. u 00:14

Aktivan član seducer (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    50

one rotten apple ruins a bunch.

mada to nije bas pitanje ovde tako da cu pokusati malo konkretniji odgovor da dam.

u pitanju je licna neispunjenost zivotom i usled toga nastaje bezumna traznja za nekim priznavanjem sebe, kako sebi tako i drugima. jednostavno ljudi u srbiji ima ogromnu krizu identiteta i usled toga dolazi do ovakvih stvari.

covek kada je ispunjen nekim stvarima, sto za normalnog coveka su normalan posao i fina porodica, sto je u srbiji veoma redak slucaj, onda je covek spreman da razmislja o drugima a ne samo o sebi i svojim licnim htenjima.

ljudski je to, za covekovu svest da razmislja na taj nacin i da ne bude svestan svog nezadovoljstva a samim tim i ponasanja i onog kako se ogleda u ocima drugih. to je jednostavno pitanje koje u takvoj situaciji on sam sebi ne postavlja.

ogorcenost, ozlojadjenost, razocarenje i tuga su osnovna stanja duse jednog srbina. teska su vremena za srpski narod, ali kako smo se uvek odrzali uz veru, tako cemo i sada. mislite da vera nema smisla? ne bih rekao.

dusa trazi ispunjenost i utehu. to je neprestan pohod od jutra do mraka.
    Poslednji put ažurirao/la seducer : 21.07.2010. u 00:51
    Ljubav prema Bogu a i drugima nije moguca bez ljubavi prema sebi. Greh je nista drugo no odbacivanje ljubavi prema sebi.

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Celicni mis Pogledaj poruku

Od politike, pa treko natprirodnih pojava, doma i porodice, ljisa i td., mladi Srbi pokazuju veoma cudno, da ne kazem nenormalno ponasanje..

U principu uvek i svima kontriraju, prave se jako pametni, a obrazovanje im je tako oskudno da je to zalosno. Ili su dogmati bez kriticnog duha ili su anarhisti kojima nista nije sveto...Sredina ne postoji.

Ta uvek neopravdana prepotencija, zelja da se iskazu u nekom jako dobrom svetlu a krajnja malodusnost kada stvar krene naopako, potpuno je neprirodna.

Veoma je tesko naci na Krsti neku ozbiljnu diskusiju, od pocetka do kraja, gde ce ljudi trezveno da ucestvuju i kazu zaista svoja mislejnja i prihvate neke stvari koje mozda nisu znali....

Sve je nesto s brda s dola...Pljuvacina, provokacije, vredjanja, isterivanja....

Prateci forume drugih drzava, vi mozete da vidite da se tamo ljudi ozbiljno razgovaraju, uvazavaju se medjusobno, zele zaista da dodju do nekih zanimljivih istina...

A opet predpostavljam da su to sve boljestojeci ljudi koji u Srbiji raspolazu kompjuterima i koji na neki nacin treba da su i elita u drustvu...

Ova rečenica je apsurdna...

Srpkinja sam, ali nisam odavde i mogu slobodno reći da sam odgajana u malo drugačijem duhu.Takođe se mogu nadovezati da sam ovde primetila stvari koje nigde nisam...zašto?Ne znam...mislim da to nema veze sa nezadovoljstvom životom, već sa mentalitetom.U Hrvatskoj i Bosni je situacija još gora pa su opet ljudi vaspitani.Mislim da ovde svi pate od hroničnog nedostatka vaspitanja....
    I molim vas da ne vređate anarhiste.Nemaju veze sa temom.
    E sad....ako sam nepovezano nešto napisala nemojte zameriti...pripita sam....i to dosta...xD
    Poslednji put ažurirao/la gost 114527 : 21.07.2010. u 09:20

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Da odgovorim celicnom misu - mentalitet nam je takav. Ovde kad se ne slazes sa nekim to se obicno zavrsi omalovazavanjem, napadom na licnost i pljuvacinom...takav nam je mentalitet.
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

I mentalitet i posledica ''Olovnih godina'' od 90.-tih.
    Myles Bennett Dyson

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Mentalitet je postojao i ranije...ne stice se tako brzo.
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Realno od kraja 80.-tih je ceo svet u dubokoj duhovnoj i političkoj krizi.Ovde kod nas je to 10 puta gore.
    Myles Bennett Dyson

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

balkanski mentalitet...to se nikada nece moci promeniti.
    Šri Ramana Maharši

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Nije bre samo to.Pad komunizma u celom svetu 80.-tih je ostavio neke budale ovde bez raison d etre,pa onda rat koji su te budale izazvale,pa siromaštvo.Naravno da će da padne moral.
    Myles Bennett Dyson

Domaćin zeljko612 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    78

Lepo receno,ali takva je omladina danas
    "never give up"

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Da se nadovežem na ovo - Srbija je zemlja bez ( svetle ) budućnosti. Jednostavo, loš ljudski materijal nam ne dopušta da poletimo. Ovde neće biti dobro ni za 50 godina pa da nas zaobiđu svi budući ratovi...
    Šri Ramana Maharši

Aktivan član 7thpoison (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Svaka ti cast za temu,ja sam na krstarici relativno nova,clan sam jos par foruma.

Samo ovde su me ljudi uvrijedili,osporavali moje misljenje i popovali tipa-sta ti znas,ajde cuti ovo-ono, a ja kada pogledam neku temu i uprkos tome sto se nimalo ne slazem sa necijim misljenjem,nikada ga necu citirati i na ruzan nacin mu reci da `nije u pravu`.

Ima ih nekoliko JAKO bezobraznih,da ih sretnem na ulici samaru bih im priljepila.
    You can`t choo​se what stays and what fades away.

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    I mentalitet i posledica ''Olovnih godina'' od 90.-tih.
    Nije...Hrvatska je preživela rat na svojim prostorima...to je nešto što je duboko usađeno.Ne možemo za sve nesreće kriviti devedesete...realno postoje zemlje gde je stanje mnogo gore, pa im opet kultura nije menjana.Jednostavno ovaj narod je takav i to je tužno...i mogu reći da nerado priznajem pošto mu pripadam, ali i dalje moramo biti objektivni.
    A sad.... slučaj sa Zapadnom Srbijom i Vojvodinom je skroz drugačiji...verovatno zbog mešane sredine...i ljudi sa Kosova nisu takvi.Uglavnom im je prag tolerancije i vaspitanje na nekom višem nivou...
    Poslednji put ažurirao/la gost 114527 : 21.07.2010. u 15:31

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 7thpoison Pogledaj poruku
    Svaka ti cast za temu,ja sam na krstarici relativno nova,clan sam jos par foruma.

Samo ovde su me ljudi uvrijedili,osporavali moje misljenje i popovali tipa-sta ti znas,ajde cuti ovo-ono, a ja kada pogledam neku temu i uprkos tome sto se nimalo ne slazem sa necijim misljenjem,nikada ga necu citirati i na ruzan nacin mu reci da `nije u pravu`.

Ima ih nekoliko JAKO bezobraznih,da ih sretnem na ulici samaru bih im priljepila.
    Pa to....teme služe da čujemo tuđa mišljenja...da se sa njima ne slažemo ili ne, citiramo...trudimo se da saznamo nešto više o istima....a ne da napadamo i da omalovažavamo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije bre samo to.Pad komunizma u celom svetu 80.-tih je ostavio neke budale ovde bez raison d etre,pa onda rat koji su te budale izazvale,pa siromaštvo.Naravno da će da padne moral.
    Naravno, ali taj pad morala se uglavnom ogleda u porastu nasilje raznih vrsta.A ne u ogovaranjima, u smicalicama....Ako je negde bilo krvavo to je onda Bosna...pa su ljudi drugačiji, a Srbija nije primirisala ratu i priča o tim famoznim devedesetima non-stop.Druge zemlje Balkana nisu imale devedesete?
    Ovde je takav mentalitet vekovima....a na kraju krajeva....kičma je ovom narodu lomljena toliko puta, tako da je apsurno očekivati da je ima uopšte...Mnogo je mekan i blag.Ovde je normalno da ti neko opsuje majku, dete, ubije tvog psa.Zbog toga bi te u Bosni ili Hrvatskoj neko ubio.Ovo je narod koji nikoga ne voli...ali ajde što nikoga ne voli nego što ne voli i ne poštuje sebe.Hrvati imaju jasan stav.."Mi mrzimo Srbe, ali volimo sebe."Ovde toga nema.Ovde reči uopšte nemaju nikakvo značenje.Svađamo se u jednom trenutku, a u drugom pijemo piće jedni sa drugima...ne znam....mi smo imali dosta problema da se adaptiramo....i mogu reći da nismo baš najbolje uspeli.
    E sad ne znam kako je na drugim forumima, ali ovaj se slabo kontroliše...tako da i to doprinosi stanju kakvo jeste.Budala imaš svuda...
    Dolaze deca koja iz zezanje provociraju, bez ikakvih loših namera....samo ubijaju dosadu.

Domaćin zeljko612 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Verovatnoća Pogledaj poruku
    Pa to....teme služe da čujemo tuđa mišljenja...da se sa njima ne slažemo ili ne, citiramo...trudimo se da saznamo nešto više o istima....a ne da napadamo i da omalovažavamo.
    Slazem se...na neki nacin
    "never give up"

Aktivan član 7thpoison (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

ali ljudi ovde to rade,napadaju bez razloga
    You can`t choo​se what stays and what fades away.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Nije...Hrvatska je preživela rat na svojim prostorima...to je nešto što je duboko usađeno.Ne možemo za sve nesreće kriviti devedesete...realno postoje zemlje gde je stanje mnogo gore, pa im opet kultura nije menjana.Jednostavno ovaj narod je takav i to je tužno...i mogu reći da nerado priznajem pošto mu pripadam, ali i dalje moramo biti objektivni.
    A sad.... slučaj sa Zapadnom Srbijom i Vojvodinom je skroz drugačiji...verovatno zbog mešane sredine...i ljudi sa Kosova nisu takvi.Uglavnom im je prag tolerancije i vaspitanje na nekom višem nivou...
    E na LJIS-u su nekako lakše teme...Pohitaj
    Myles Bennett Dyson

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

E na LJIS-u su nekako lakše teme...Pohitaj
    Eto...ti sad podcenjuješ ono što sam ja napisala samo zato što postujem na LjISu...a nijedan realan argument za to što tvrdiš nisi dao.

Ističe se Gotika (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Ih, koliko su puta meni rekli da lupetam gluposti...npr. ovaj Goxy paaa ništa.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Eto...ti sad podcenjuješ ono što sam ja napisala samo zato što postujem na LjISu...a nijedan realan argument za to što tvrdiš nisi dao.
    Ne guraj se tamo gde se ne razumeš da ispadneš pametna i pokupiš par reputacija
    @ Ova Gotika 100 puta a ako treba i 101 put
    Myles Bennett Dyson

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne guraj se tamo gde se ne razumeš da ispadneš pametna i pokupiš par reputacija
    @ Ova Gotika 100 puta a ako treba i 101 put
    Aha...a ti znaš?I ne znam zašto si došao do zaključka da ne znam?

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Malo si više pretenciozna
    Myles Bennett Dyson

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Malo si više pretenciozna
    Mhm...a ti reci gde nisam u pravu..lol

Slične teme

1. desava se....
    Autor psoglav u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.05.2010., 01:11
  2. Sta se desava
    Autor Angelina- u forumu Internet
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 13.10.2009., 21:27