Šta još treba da se desi da podnese ostavku?
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Šta još treba da se desi da podnese ostavku?

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Cool Šta još treba da se desi da podnese ostavku?

U izveštaju Međunarodne agencije za atomsku energiju navodi se da se na Institutu za onkologiju Vojvodine obolelima od raka zrače i zdravi organi!
    Mnogobrojne afere u srpskom zdravstvu izgleda uopšte ne potresaju dugogodišnjeg ministra Tomicu Milosavljevića, koji i ne pomišlja da podnese ostavku. Visokog funkcionera G17 na takav potez izgleda neće naterati ni afera sa izveštajem Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA), u kome se navodi da se na Institutu za onkologiju u Sremskoj Kamenici obolelima od raka zrače i zdravi organi (pogledajte tekst na kraju)!
    Milosavljević se ne oseća odgovornim ni za to što su lekari na beogradskom institutu za onkologiju uzimali od farmaceuta milionski mito za bezrazložno prepisivanje lekova, ne misli da je uvredio javnost i srpske lekare odlukom da se operiše u Nemačkoj, nije kriv što je „napumpavao" epidemiju o svinjskom gripu, kao ni za česte propuste lekara zbog kojih umiru pacijenti. Sagovornici Pressa ne očekuju da se Milosavljević „potrese" ni povodom šokantnog izveštaja IAEA.
    Lekari: Ima sposobnijih
    Predsednik Lekarskog društva Radivoj Čolović smatra da u Srbiji ima sposobnijih i kvalitetnijih ljudi od Milosavljevića za posao ministra zdravlja.
    - Posao ministra zdravlja je vrlo odgovoran, a u Srbiji sigurno ima sposobnijih i kvalitetnijih ljudi od Milosavljevića koji bi mogli da ga obavljaju. Milosavljević očigledno nema nameru da podnese ostavku. Čovek izgleda smatra da je uradio sve što je u njegovoj moći, a za sve loše u zdravstvu ne smatra se nimalo odgovornim - kaže Čolović.
    Predsednica Lekarske komore Tatjana Radosavljević kaže da „29.500 lekara ili Komora nisu ni postavili Milosavljevića".
    - Zato mi ne možemo govoriti o njegovoj ostavci. Njega je posle izbora postavila politika, a on sam je pre 10-ak dana rekao da ga samo politika može i skinuti. A lekarska komora se bavi isključivo pitanjima etike i struke - kaže Radosavljevićka.
    Na pitanje zar ne misli da se ponašanje Milosavljevića tiče struke i morala, ona odgovara da jedino Sud časti Lekarske komore može time da se bavi:
    G17: Zdravstvo bolje od Srbije
    - Ali pod uslovom da građanin ili lekar podnese protiv njega prijavu za nesavesno lečenje ili kršenje Kodeksa medicinske etike.
    Predsednik skupštinskog Odbora za zdravlje dr Paja Momčilov kaže da ostavka ministra zdravlja „nije pitanje za Milosavljevića, već za premijera koji treba da je zatraži".
    S druge strane, politički direktor G17 Plus Vladimir Ilić ne vidi nijedan razlog da njihov ministar podnese ostavku.
    - Nema razloga da ministar podnese ostavku zbog nečije individualne odgovornosti. Za njegov odlazak bi bilo potrebno da zdravstvo ne funkcioniše, a mislim da zdravstvo u Srbiji funkcioniše. Problemi u zdravstvu su mnogo manji nego u drugim resorima. Prema oceni relevantnih međunarodnih organizacija, zdravstvo je na 36. mestu po uređenosti, dok su ostale oblasti tek na 70-90. poziciji - tvrdi Ilić.
    Ministarstvo: Laičko tumačenje izveštaja IAEA
    U izveštaju IAEA, koji su objavile „Novosti", pored optužbe o zračenju zdravih organa u Sremskoj Kamenici, navodi se i da samo 30 odsto pacijenata prima adekvatnu i pravovremenu radiološku terapiju! Upravnik Klinike Marko Erak tvrdi da je ovu aferu „podmetnuo neko iz kuće".
    - Nije tačno da su pacijenti lečeni pogrešno, odnosno da su im zračeni zdravi, a ne oboleli organi. To je gnusna laž koju je javnosti podvalio neko iz Instituta. IAEA je u martu obavio stručni nadzor, ali u izveštaju ne piše da su pacijenti lečeni nepravilno, već da nemamo dovoljno opreme i lekara - tvrdi Erak.
    Ministarstvo zdravlja je saopštilo da se u izveštaju IAEA konstatuje da se u Institutu primenjuju standardne (kod 70% pacijenata) i savremene tehnike zračenja (30% pacijenata).
    - Ukazuje se na određene probleme i daju se preporuke za njihovo prevazilaženje... Ovde se radi o laičkom interpretiranju stručnog izveštaja IAEA koje ne odgovara istini i nepotrebno uznemirava javnost, a posebno pacijente - tvrdi Ministarstvo.
    Doktor Paja Momčilov iz Odbora za zdravlje kaže da će odbor 22. jula raspravljati o aferi u Kamenici.
    - Dušan Mileusnić iz beogradskog instituta za onkologiju dostavio nam je izveštaj IAEA, a mi smo tražili da Ministarstvo pošalje inspekciju u Kamenicu. Uz Mileusnića, u inspekciji su bili i sada uhapšeni lekari u „Krabi" Nenad Borojević i Zoran Tomašević. Ali, Mileusnić nam je kazao da se njihova analiza „u najvećoj meri" poklapa sa onom koju je dala IAEA. Videćemo - kaže Momčilov.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/126184/%C5%A0ta+jo%C5%A1+treba+da+se+desi+da+podnese+ostavku.html
    Politicari su sljam.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Podrazumevano Re: Šta još treba da se desi da podnese ostavku?

- Nije tačno da su pacijenti lečeni pogrešno, odnosno da su im zračeni zdravi, a ne oboleli organi. To je gnusna laž koju je javnosti podvalio neko iz Instituta. IAEA je u martu obavio stručni nadzor, ali u izveštaju ne piše da su pacijenti lečeni nepravilno, već da nemamo dovoljno opreme i lekara - tvrdi Erak.
    Ne znam za ovaj vojvodjanski Institut al na beogradskom 2003.g., mojoj rodjenoj tetki zračili rak materice koji nije imala i spržili zdrav desni bubreg, koji je imala.
    Toliko od mene.
    " Only fools and horses"

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Re: Šta još treba da se desi da podnese ostavku?

Citat Original postavio Prisoner Pogledaj poruku
    Ne znam za ovaj vojvodjanski Institut al na beogradskom 2003.g., mojoj rodjenoj tetki zračili rak materice koji nije imala i spržili zdrav desni bubreg, koji je imala.
    Toliko od mene.
    Strasno.
    Stoka neradnicka sa kupljemim diplomama.
    Politicari su sljam.

Slične teme

1. Kad zapadni političar napravi sranje, podnese ostavku
    Autor αCMa R 6° 43' D -16° 35' u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.05.2010., 14:15
  2. CVETKOVIĆ ŽELI DA PODNESE OSTAVKU
    Autor L' Imperatore u forumu Politika
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 28.04.2010., 22:01
  3. Da li Patrijarh može da podnese ostavku?
    Autor Sv Geogije u forumu Religija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 15.08.2009., 23:29
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.05.2008., 14:11
  5. Zasto Boris Tadic ne podnese ostavku?
    Autor Waterfallz u forumu Politika
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 28.03.2008., 11:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •