Turska: Ujedinjenje Kipra ove godine, ili razlaz

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Turska: Ujedinjenje Kipra ove godine, ili razlaz
Blic - Pre sat i minut
Turska podržava ujedinjenje dve zajednice na Kipru i naglašava da rešenje treba naći do kraja ove godine, jer pregovori ne mogu da traju u nedogled.

"Mi tražimo da se rešenje postigne u 2010. godini. Inače, ukoliko se ne postigne dogovor svako treba da ode svojim putem", izjavio je potpredsednik turske vlade Džemil Čiček, koji boravi na severu ostrva gde su Turci samoproglasili nezavisnu državu koju priznaje samo Ankara.

Grčka strana, međutim, smatra da se pregovori o rešavanju tako složenog problema ne mogu ograničavati rokovima.

"Pregovori ne mogu da traju beskonačno", upozorio je Čiček koji danas prisustvuje obeležavanju turskog uapada na Kipar 20. juna 1974. godine. Ankara tamo sada drži oko 40 hiljada vojnika.

Pregovori dve strane o ponovnom ujedinjenju Kipra, sa povremenim prekidima, vode se pod pokroviteljstvom Ujedinjenih nacija već decenijama, ali zasad bez uspeha.

Vicepremijer Čičak je naglasio, kako prenose agancije, da je rešenje mogućno naći, ali treba poštovati realnost na ostrvu.

"Ovde postoje dva jednaka naroda i dve države", naglasio je on.

Turska strana je očigledno za stvaranje labave federacije, dok je grčka zajednica za ponovno ujedinjenje ostrva.

Tanjug
 
O cemu se radi>Zasto ste protiv napretka u pregovorima.Turska zeli svima dobro i predsjednik Turske je bio u Srbiji i zalaze se da Turska ima svoj interes na Balkanu.Slucaj Kipra je nuzne prirode jer prije aneksije Turskog dijela Kipra, Turci su bili ponizavani i ubijani i mahom su se iseljavali sa Kipra.Ulaskom vojnih snaga Turske nastaje nova drzava u Kipru gdje su Turci oslobodili mjesto za Kiparske Turke da zive bezbjedno.
 
Ljudi, Kiar je vjestacka tvorevina i ona ne moze opstati kao jedinstvena drzava.To su dva naroda dvije vjere koje zele da budu jedni pokraj drugih a ne zajedno i mislim da jedino podijelom Kipra ili na Turskome Kibrisa se moze postici zadovoljavajuci sporazum.Ipak Turska armija je 1974 godine bila primorana da reaguje i mislim da je ucinila pravu stvar za Turke na Kipru.
 
Evo je slika danasnjeg Londona, Pariza i Berlina.

042208_%20MultiEthnicConference.jpg


Kako engleski, kako francuski, kako nemacki ... ahhh Evropski :P (k'o dobra reklama)

:hahaha: :rotf:
 
Ljudi, Kiar je vjestacka tvorevina i ona ne moze opstati kao jedinstvena drzava.To su dva naroda dvije vjere koje zele da budu jedni pokraj drugih a ne zajedno i mislim da jedino podijelom Kipra ili na Turskome Kibrisa se moze postici zadovoljavajuci sporazum.Ipak Turska armija je 1974 godine bila primorana da reaguje i mislim da je ucinila pravu stvar za Turke na Kipru.

Sto onda Bosna postoji....A i nece moci tako lako. I Turci i Grci su u NATO,a opet se mrze...Ako se ozbiljno podzapaju mozda se i raspadne NATO i samo nekoliko clanica ostane ( Amerika,Britanija,Nemacka i Francuska)...
 
Na Kipru su oduvijek zivjeli Turci i poznato je da su Arabljani osvajali Kipar i sirili Islam.Ne moze se zivjeti na silu ako jedan narod ne zeli da zivi sa nekim narodom koji mu nije blizak ni vjerom ni nacijom, ondanema razloga da ga neko tjera u jedinstveni Kipar.Jedino preostaje razlaz i da svako svoje uzme i da bude mirna Bosna.
 
Na Kipru su oduvijek zivjeli Turci i poznato je da su Arabljani osvajali Kipar i sirili Islam.Ne moze se zivjeti na silu ako jedan narod ne zeli da zivi sa nekim narodom koji mu nije blizak ni vjerom ni nacijom, ondanema razloga da ga neko tjera u jedinstveni Kipar.Jedino preostaje razlaz i da svako svoje uzme i da bude mirna Bosna.

:rotf:
kad bi ti samo znao da grci su prva civilizacija na kipru
ili mozda i na balkanu imalo muslimana pre da dogju turci i neke da prodaju veru za veceru


bosna treba lepo da se podeli na dva


srbi i hrvati jel drugi narod ne postoji
 
Na Kipru su oduvijek zivjeli Turci i poznato je da su Arabljani osvajali Kipar i sirili Islam.Ne moze se zivjeti na silu ako jedan narod ne zeli da zivi sa nekim narodom koji mu nije blizak ni vjerom ni nacijom, ondanema razloga da ga neko tjera u jedinstveni Kipar.Jedino preostaje razlaz i da svako svoje uzme i da bude mirna Bosna.

...na kipru su oduvek ziveli grci, a to sto se bolest islamska negde nekad rasirila , ne znaci da tu treba i da ostane..naprotiv..:rtfm:..
 
Dobro a prva civilizacija u svijetu je bila Mesopotamija i sta sada treba Iracanin da uradi da kaze moj je svijet jer sam ja bio prva civilizacija.Koja glupa logika majke ti.
Islam je prodro vrlo rano u na Kipru i toje vrlo znacajna tacka za muslimane.Kazu da je jedan od najljepsih dijelova Kipra onaj koji drze turci.I trebaju i dalje da drze ono sto su zauzeli jer Kiparski Turci zasluzuju ujedinjenje sa turskom ili posebnu drzavu.
 
Dobro a prva civilizacija u svijetu je bila Mesopotamija i sta sada treba Iracanin da uradi da kaze moj je svijet jer sam ja bio prva civilizacija.Koja glupa logika majke ti.
Islam je prodro vrlo rano u na Kipru i toje vrlo znacajna tacka za muslimane.Kazu da je jedan od najljepsih dijelova Kipra onaj koji drze turci.I trebaju i dalje da drze ono sto su zauzeli jer Kiparski Turci zasluzuju ujedinjenje sa turskom ili posebnu drzavu.


vise od pola od te turaka su doseljeni od anadoliju u vreme okupaciju
samo u jedan bran su donjeli 200,000 komada

sta imaju turci sa kipar osim okupacija u vreme otomanskoj imperiji
 

Back
Top