problem sa diskom...

dq

Početnik
Poruka
31
Imam:

ATX UltraPower 300W
MB MSI KT3V
CPU AMD AthlonXP 2500+
DDR 768MB
CD-RW Teac W540 40x
HDD Maxtor DiamondMax+ 9 120GB ATA-133
VGA Club 3D Ati Radeon 9200 SE 128MB VIVO
Windows XP Pro

Imam i sledeci problem:

Racunar je radio bez problema, da bi se pre par dana "zakucao". Zamrzne se i mis i tastatura, ne reaguje na Ctrl+Alt+Del; samo reset. Nisam bio neposredno pored racunara kada se to prvi put desilo. Sledeci put se cuje samo tihi klik iz HDD-a. Pomislio sam da je u pitanju HDD, ali sam prvo reinstalirao windows. Disk radi, odjednom se cuje par puta klik i sistem stane. Ubacio sam potpuno nov HDD Maxtor DiamondMax+ 9 80GB, instalirao 98SE (samo da bih prebacio podatke sa HDD 120GB) i cim se prvi put podigao sistem, cuo se isti zvuk i iz ovog diska. Uradio sam update BIOS-a, u pocetku je radio OK, nekih sat-dva, pa opet ista prica.

Da li su oba HDD-a neispravna, potpuno isti zvuk dolazi iz njih, ili je u pitanju ploca, ili mozda napajanje?

Hvala unapred
 
Moguca su dva problema: da ti je napajanje lose pa ne moze da izdrzi pad napona ili da ti je otisao ATA kontroler (moguc je i da te kabl zeza).
Ja mislim da je ipak u pitanju kontroler zbog cega ces morati da menjas plocu, ali naravno prvo proveri napajanje (pozajmi od nekoga samo za probu).
Pozdrav i javi sta se desilo!
 
Ako sumnjas da ti diskovi nisu ispravni, najbolji nacin je da ih testiras.
Na Maxtor-ovom sajtu imas programcic koji se zove PowerMax i ako on javi neku gresku slobodno idi na reklamaciju diska!

Imao sam slicne probleme kao sto si ti naveo i ispostavilo se da disk ne valja.

Moj savet, OBAVEZNO probaj da ih testiras sa PowerMax-om!
 

Back
Top