Zet mi vara sestru!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

katarinac

Početnik
Poruka
18
Ne znam tačno ni šta da napišem, pošto sam pod šokom i bojim se da ne napravim neki pogrešan potez kojim bi još više pogoršao situaciju. Naime, upravo sam saznao da zet vara moju sestru. Imam sve crno na bijelo. Jedno vrijeme sam sumnjao da se to dešava, pa sam preuzeo određene aktivnosti da saznam ili da opovrgnem moje sumnje.
Naime, sestra mi živi u inostranstvu, dolazi za 10 –tak dana, pa ne znam šta mi je činiti. A zet je već došao prije nje već neko vrijeme, jer „ima nekih poslovnih obaveza“. Želim se pripremiti dok ona dođe, da li da joj kažem direktno ili ne. Nezgodno je skroz. Da se prepustim trenutnom bijesu najradije bih ga ubio, ali to, definitivno, nije riješenje. Toga sam svijestan. Da li da glumim pred njim da se ništa ne dešava, pa kada sestra dođe da pred njom sve ispričam? Ako mi neko može dati savijet, tj. ne znam ni šta traži. Hajde neka mi barem neko nešto napiše, da mi lakše bude.
Oni su u braku već nekih 16 godina, imaj dvije kćerke 15 i 12 god. Žive u Kanadi, super im je život bio do prije dvije tri godine. Prošle godine on je isto imao nekog posla, bio je ovdje, i povremeno je dolazio kod naših roditelja. Previse je vremena provodio sam njegovom koleginicom koja ima nekih 24-25 god. Meni je to bilo već tada bez veze, da sam tom klinkom za njega provodi puno vremena odvojen od svoje porodice po 3-4 mjeseca. Onda se opet vrati njima, da bi već u februaru ove godine došao kako bi nastavio posao. Što je najgore ti su mu poslovi kao propali, pa ga već od februara moja sestra finansira, a on se kao pokušava izvući i zaraditi potrošeni novac. A u stvari on je sa tom klinkom stalno u vezi, čak je iznajmio i stan u drugom gradu. Ja sam u sve sumnjao da li je sa njom a nadao se da nije. Ovih dana je bio kod nas pa sam mu postavio „hakerske“ zamke i provalio mu u sve moguće šifre koje koristi za yahoo, facebook, itd. I imao sam šta da vidim: On i klinka imaju lažne profile na facebooku kojem se dopisuju već od prošle godine. „dođi da me je...“ kako nam je lijepo bilo u našem stanu...“, „želim te sada u sebi...“ Dno dna!!!
Šta da radim?
 
Znaci 100% si siguran da se desava to sto mislis da se desava?
Ako jesi, to sto si video pokazi sestri. Ne daj da je napravi budalom i posle tolikih finansiranja "propalih poslova" ostavi kao kuce zbog neke klinke.
Pokazi joj to sto si nasao i onda neka sama odluci kako ce, a ti na njenu odluku ne utici.
 
Hajd' što vara...al' što vara o ženinom trošku...e, to je klošarski.

Nego, batice, pripazi ti da na kraju ne ispadneš najyebenija strana. Znam za nekoliko slučajeva gde su "dobronamerni" rekli, a ovi se posle nekog vremena pomirili, pa zajednički napali tog što je rekao, da hoće da im razvali brak i da ih rastavi.
Moj ti je savet, ako si već rešio da sestra treba da sazna, namesti tako situaciju da ona sama nabasa na to. Ali, posle nemoj da kažeš da si znao, jer će te napasti što joj nisi odmah rekao.

Mada, vidi, da ti iskusni čiča nešto kaže... Ako se on baš toliko vucara sa tom malom, vrlo je malo verovatno da tvoja seja već ne zna za to. Zato ti kažem, ne zaleći se...
Ima ona stara dobra: "Put za pakao popločan je dobrim namerama".
 
Prijatelju, kad bi joj direktno sve rekao, sve i da imas dokaze, napravio bi gresku, jer bi ti bio na kraju kriv za sve. Razumijem da volis svoju sestru i da joj zelis dobro, ali s tim bi napravio pogresan potez.

No sacekaj da dodje kod tebe, pa onda joj ukazi na neke stvari da ona sama posumnja, pa ce ona sama krenuti u potragu i saznace da je vara, i kad sazna, ti se pravi blesav, nijesi imao pojma, glumi iznenadjenost.

Kako god okrenes, ako se na bilo koji nacin umijesas direktno, okrivice tebe sto si ili unistio brak, ili sto si pokusao da unistis brak. Nemam sestru, ali imam brata, pa da sjutra saznam da ga njegova supruga vara, tako bih ucinio.
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, kad bi joj direktno sve rekao, sve i da imas dokaze, napravio bi gresku, jer bi ti bio na kraju kriv za sve. Razumijem da volis svoju sestru i da joj zelis dobro, ali s tim bi napravio pogresan potez.

No sacekaj da dodje kod tebe, pa onda joj ukazi na neke stvari da ona sama posumnja, pa ce ona sama krenuti u potragu i saznace da je vara, i kad sazna, ti se pravi blesav, nijesi imao pojma, glumi iznenadjenost.

Kako god okrenes, ako se na bilo koji nacin umijesas direktno, okrivice tebe sto si ili unistio brak, ili sto si pokusao da unistis brak. Nemam sestru, ali imam brata, pa da sjutra saznam da ga njegova supruga vara, tako bih ucinio.

a zasto bi on ispao kriv za bilo sta?
pa brat joj je

ja ne bih volela da moj brat tako nesto precuti i da se pravi blesav
nije joj to komsija ili drugar
 
Ne znam tačno ni šta da napišem, pošto sam pod šokom i bojim se da ne napravim neki pogrešan potez kojim bi još više pogoršao situaciju. Naime, upravo sam saznao da zet vara moju sestru. Imam sve crno na bijelo. Jedno vrijeme sam sumnjao da se to dešava, pa sam preuzeo određene aktivnosti da saznam ili da opovrgnem moje sumnje.
Naime, sestra mi živi u inostranstvu, dolazi za 10 –tak dana, pa ne znam šta mi je činiti. A zet je već došao prije nje već neko vrijeme, jer „ima nekih poslovnih obaveza“. Želim se pripremiti dok ona dođe, da li da joj kažem direktno ili ne. Nezgodno je skroz. Da se prepustim trenutnom bijesu najradije bih ga ubio, ali to, definitivno, nije riješenje. Toga sam svijestan. Da li da glumim pred njim da se ništa ne dešava, pa kada sestra dođe da pred njom sve ispričam? Ako mi neko može dati savijet, tj. ne znam ni šta traži. Hajde neka mi barem neko nešto napiše, da mi lakše bude.
Oni su u braku već nekih 16 godina, imaj dvije kćerke 15 i 12 god. Žive u Kanadi, super im je život bio do prije dvije tri godine. Prošle godine on je isto imao nekog posla, bio je ovdje, i povremeno je dolazio kod naših roditelja. Previse je vremena provodio sam njegovom koleginicom koja ima nekih 24-25 god. Meni je to bilo već tada bez veze, da sam tom klinkom za njega provodi puno vremena odvojen od svoje porodice po 3-4 mjeseca. Onda se opet vrati njima, da bi već u februaru ove godine došao kako bi nastavio posao. Što je najgore ti su mu poslovi kao propali, pa ga već od februara moja sestra finansira, a on se kao pokušava izvući i zaraditi potrošeni novac. A u stvari on je sa tom klinkom stalno u vezi, čak je iznajmio i stan u drugom gradu. Ja sam u sve sumnjao da li je sa njom a nadao se da nije. Ovih dana je bio kod nas pa sam mu postavio „hakerske“ zamke i provalio mu u sve moguće šifre koje koristi za yahoo, facebook, itd. I imao sam šta da vidim: On i klinka imaju lažne profile na facebooku kojem se dopisuju već od prošle godine. „dođi da me je...“ kako nam je lijepo bilo u našem stanu...“, „želim te sada u sebi...“ Dno dna!!!
Šta da radim?

:lol:al ovo sa siframa je vrh:lol:mozda mu sestra ne daje vise sta se ti mesas:lol:
 
Ne vjerujem da ona zna, nema bas kada da razmislja, jer mora da zaradi da prehrani onu djecu koju ima, a ovo sve se desava u drugoj drzavi. Ona i ne zna ko su njegovi "poslovni partneri", a ja sam saznao.
Hvala vam svima na odgovorima, ali opet nista ne znam, jer evo i u ovih 10 tak poruka svi imamo drugačija razmisljanja. Imam jos desetak dana dok ona dodje, mada mi je tesko. Jedem se u sebi, samo o tome mislim. Ne mogu ni njega ocima da gledam, a trpim ga ovdje kroz kucu. Moram da glumim dok ne skontam sta da radim. Sto se tice ono za yahoo - koristio sam refog, mada to nema veze sa temom.
Nesto cu skontati vec, hvala!!!
 
a zasto bi on ispao kriv za bilo sta?
pa brat joj je

ja ne bih volela da moj brat tako nesto precuti i da se pravi blesav
nije joj to komsija ili drugar

E tu bih se nadovezao na ono sto je Donkihot napisao, ne treba se zalijetati jer nije siguran, ona mozda vec zna da je vara, ali sigurno mu nijesam rekao da precuti, nego da joj indirektno ukaze na to.

Slicno su i moji roditelji iskusili kad su saznali da mog ujaka zena vara, pa su sve direktno rekli mom ujaku, i ukazali mu na dokaze, pa je ovaj bio ljut na njih zbog toga jako dugo, i nastavio sa bude slijep, dok nijesu ovi promijenili taktiku, tako da znam odlicno o cemu pricam.

Ljudi ne umiju da cijene iskrenost, zato sto ona zaboli, nije da nece da cijene, nego jednostavno ne umiju.
 
Ne vjerujem da ona zna, nema bas kada da razmislja, jer mora da zaradi da prehrani onu djecu koju ima, a ovo sve se desava u drugoj drzavi. Ona i ne zna ko su njegovi "poslovni partneri", a ja sam saznao.
Ne znam koliko godina imaš, ali reklo bi se da si prilično neiskusan po ovim pitanjima.

Eh, brate mili, nemaš ti pojma šta ti je ženska intuicija. Oseti žensko da je varaš, pa makar i na Marsu. Jedina je fora da li ćeš uspeti da je ubediš da tripuje. Ali onaj ko vodi paralelan život, kao tvoj zet, teško da može da je ubedi u trip.
A, možda ona zna, ali joj tako odgovara. Možda nju sex ne interesuje (ima takvih žena, kada izrode decu), a možda i ona ima nekoga. Možda je to njihov dogovor da niko ne zna, a sada bi ti to sve pokvario. Hiljadu nekih možda tu ima.

I nemoj misliti da ako ti je sestra da sve o njoj znaš. Mnogi ljudi znaju o meni mnogo više nego moj rođeni brat. Ma, ako ćemo pravo, o ne zna ništa o meni, jer ja neću da zna.
 
Ја бих се умешала само у случају да видим да моја сестра пати.

А у сваком случају бих ЊЕГА суочила са доказима. И питала бих га шта планира објаснивши му да ми је ''на оку''.
 
Opasnost je tome što s tom kučkom može da dobije dete, pa će onda sestrina deca biti materijalno oštećena, jer će to dete biti punopravan naslednik. Trebalo bi da vidite na koga se vodi imovina jer je grehota da deca rođena u braku stradaju ni kriva ni dužna. Treba videti zakonodavstvo Kanade kako se reguliše svojina posle razvoda. Materijalni aspekt je NAJVAŽNIJI
 
Poslednja izmena:
Ја ћу ти дати најбољи савет. Попричај са својим зетом у четири ока и реци му да све знаш, и реци му да ОДМАХ престане са тим ако хоће да сачува брак. Тиме што си га наговорио, он је престао са швалерисањем, друго брак је сачуван а твоја сестра поштеђена непријатности.
 
Opasnost je tome što s tom kučkom može da dobije dete, pa će onda sestrina deca biti materijalno oštećena, jer će to dete biti punopravan naslednik. Trebalo bi da vidite na koga se vodi imovina jer je grehota da deca rođena u braku stradaju ni kriva ni dužna. Treba videti zakonodavstvo Kanade kako se reguliše svojina posle razvoda. Materijalni aspekt je NAJVAŽNIJI

A što ona kučka? On je taj koji pravi da kažem zahebanciju.
A šta je sa onim ženama koje ćute i ne žele da znaju?
I kako toliko godina, i on živi u Kanadi, a ne radi, već živi ( provodi se i ljubaviše) o ženinom trošku?
Baš zato što ti je sestra, trebalo bi da budeš malo oprezniji u svojoj odluci da joj sve kažeš.

Uh, još jedna u nizu crno-belih priča.:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top