himna srbije

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
ja sam srbin i ponosim se time.
sta mislite o pesmi Oj Srbijo lepotice, od nikole urosevica gedze?
oduvek mi se svidjala ta pesma, cak i pre nego sto sam otisao iz srbije. sada jos vise.
po meni, iskupio se za glupost "Bog Je Rodom Iz Srbije". ovo ni religiozni ljudi ne mogu da podrze.
elem.
ne dopada mi se previse nasa nova, a stara himna. posebno sto se malo, malo pa spominje kralj i kraljevina.
nisam komunista ni pristalica nove stare jugoslavije,
a priznajem da mi se mnogo dopada Hej Sloveni! Mnogo mi je dobar tekst. Jos kao klinac bih se uvek najezio kad bih je cuo.
i dopada mi se sto se tu ne pominje nikakav komunizam, a ni kralj naravno. i nikad nisam bio manje srbin uz tu pesmu.
a ja nisam kao vecina hrvata. ja se ponosim time sto sam Sloven!
uz boze pravde se nekako ne indetifikujem, a da budem iskren, ne znam cak ni sav tekst napamet.

Hej Sloveni!:
Хеј Словени, јоште живи
Дух наших дедова
Док за народ срце бије
Њихових синова

Живи, живи дух словенски
Живеће веков'ма
Залуд прети понор пакла,
Залуд ватра грома

Нек' се сада и над нама
Буром све разнесе
Стена пуца, дуб се лама,
Земља нек' се тресе

Ми стојимо постојано
Кано клисурине,
Проклет био издајица
Своје домовине!
 
Poslednja izmena:
Кад стављаш Ју-тјуб снимак,


ископираш само ово после "v=", paa0XCIX5vU, па ставиш: [YOUTUBE ]paa0XCIX5vU[/YOUTUBE], иначе се не види:

 
Boze pravde Srpska himna, svasta.... ja u boga ne verujem i slus .Ta pesma je vise zalopojka nego himna a sta da rade ostali ateisti i racionalni ljudi od nauke da pevaju pesmu bogu vajnom spasitelju, taman posla.Ova zuta bagra ce se i sa crnim ciganom uortaciti samo da nas zalude i zablesave.
 
Boze pravde Srpska himna, svasta.... ja u boga ne verujem i slus .Ta pesma je vise zalopojka nego himna a sta da rade ostali ateisti i racionalni ljudi od nauke da pevaju pesmu bogu vajnom spasitelju, taman posla.Ova zuta bagra ce se i sa crnim ciganom uortaciti samo da nas zalude i zablesave.
a jesi li ti neki ateista rasista? sta prozivas rome?
 
Boze pravde Srpska himna, svasta.... ja u boga ne verujem i slus .Ta pesma je vise zalopojka nego himna a sta da rade ostali ateisti i racionalni ljudi od nauke da pevaju pesmu bogu vajnom spasitelju, taman posla.Ova zuta bagra ce se i sa crnim ciganom uortaciti samo da nas zalude i zablesave.

Имао би право да је неко решио да ту химну уведе данас.

Међутим, та химна је химна Србије, откако има химну. И те ствари се не мењају, као ни застава. Оне настају оног момента кад настане држава и њихова поента је да трају.
 
Te Srbije odavno nema i samim tim je potpuno deplasirano da se ta trivijalna pesma uopste i protezira kao himna. Posto se danasnja Srbija ne izjasnjava kao verska drzava potpuno je nepojmljivo da se jedna religiozna dogmatska pesma uzme za himnu.
 
Vostani Serbije moj favorit broj jedan nije mi jasno sto nije ostala himna do dan danasnjeg.

Osim toga menja.se ko uvek u pravu mozemo odmah i da uklonimo krst iz zastave ako pocnemo na tome.

I nije mi jasno stavka da su ateisti racionalni, kakva glupost racionalnest uvek pogled pojedinca na svet.
 
Te Srbije odavno nema i samim tim je potpuno deplasirano da se ta trivijalna pesma uopste i protezira kao himna. Posto se danasnja Srbija ne izjasnjava kao verska drzava potpuno je nepojmljivo da se jedna religiozna dogmatska pesma uzme za himnu.

Па има је.

А и светска је пракса таква да се са државним знамењем не зајeбава, како ти предлажеш. Данас нешто што је теби по вољи, а сутра ће неком новом паметњаковићу и то да засмета... а можда и теби самом, ако за 5 или 10 година промениш мишљење.

И не знам како замишљаш да се уведе нешто друго, а да то друго поштујеш и ти и сви остали.

Нема везе што је светска, то је тако правилно. Нисмо нација из киндер-јајета, па кад се већ зајeбавамо са уставима, па сваких 10 година доносимо нове, да тако крећемо да измишљамо нове симболе и нова знамења. Држава Србија има своје симболе, српски народ своје... можеш да поштујеш или не поштујеш, од воље ти.
 
Vostani Serbije moj favorit broj jedan nije mi jasno sto nije ostala himna do dan danasnjeg.

Osim toga menja.se ko uvek u pravu mozemo odmah i da uklonimo krst iz zastave ako pocnemo na tome.

I nije mi jasno stavka da su ateisti racionalni, kakva glupost racionalnest uvek pogled pojedinca na svet.

"Востани Сербије" је предивна песма, али мислим да никад није била химна.

А овима што им смета... Па, нешто ми не делују као подржаваоци Милошевића или СПС-а, а он ни за живу главу није дао да химна буде "Боже правде" (била је "Марш на Дрину"), нити да на застави и грбу буде крст.
 
"Востани Сербије" је предивна песма, али мислим да никад није била химна.

А овима што им смета... Па, нешто ми не делују као подржаваоци Милошевића или СПС-а, а он ни за живу главу није дао да химна буде "Боже правде" (била је "Марш на Дрину"), нити да на застави и грбу буде крст.

Klerofasista Milosevic. :hahaha:

Nemoguce.

Inace ovaj narod je upropstijo sklonost da ide od krajnosti do krajnosti.

Boze Pravde je okey himna jedino moze da se joj zameri da je plagijat austriske himne ko uostalom i danasnja Nemacka himna.

Vostani Serbije je zaista predivna pesma, pravljena od velikog coveka.
 
bože pravde je samo privremena himna. kad dođu normalni ljudi na vlast dobićemo i normalnu himnu.

Заправо - није. Она јесте химна Србије. Укидање химни променом власти је варваризам и дивљаштво, нешто што се једино догодило Хитлеровом окупацијом 1941-44. и левичарском влашћу 1944-2000.

П. С. Који "нормални људи"? Да се врате СПС и ЈУЛ? :dontunderstand:
 
Klerofasista Milosevic. :hahaha:

Nemoguce.

Inace ovaj narod je upropstijo sklonost da ide od krajnosti do krajnosti.

Boze Pravde je okey himna jedino moze da se joj zameri da je plagijat austriske himne ko uostalom i danasnja Nemacka himna.

Vostani Serbije je zaista predivna pesma, pravljena od velikog coveka.

Naravno..............koponovana od strane Davorina Jenka a inače, svako ko je melodičan može da shvati da je melodično naša himna skoro ista kao i Nemačka. A i sama himna "Hej Sloveni", je takodje plagijat poljske himne.....................i šta sada........?

Mrzeli smo staru, zviždali.Trebamo opet?I zato prste u usta i zviždi kako se svira.........neprestano da je niko ne čuje.................tipično srpska posla..........
 

Back
Top