Broj turista u Crnoj Gori smanjen, u Albaniji bum 3,5 miliona turista i Rusa sve vise

migel59

Poznat
Poruka
8.319
U Crnoj Gori trenutno boravi 60 900 turista, što je za osam posto manje nego u istom periodu prošle godine, priopćeno je iz crnogorskog Ministarstva turizma.

www.javno.ba/slajd/crna-gora-8-posto-manje-turista.html

Ali zato Albanija dozivljava bum!

www.balkantravellers.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2073

Ove godine turisticka sezona je otvorena sa parglajdingom na juznoj obali Albanije -- mesec dana ranije nego prethodne godine. Glavne ruske TV stanice reklamiraju Albaniju kao novu neotkrivenu turisticku atrakciju. One je zovu "slatko tajno mesto" na Zapadnom Balkanu.

"Albanija ocekuje 3,5 miliona turista ove godine, uporedjeno sa 3 miliona prosle godine," rekao je ministar za turizam Ferdinand Dzaferi za SETimes. "Mi smo znacajno poboljsali putnu infrastrukturu i druge turisticke atrakcije. Promocione reklame u mnogim zemljama su predstavile albanski turizam,", on je rekao.

Vlada je otvorila turisticke kancelarije u gradovima punim turista. "Ove kancelarije ce prihvatati zalbe turista i turisticke firme ce biti kaznjene u slucaju lose usluge, loseg kvaliteta turistickih vodica, loseg smestaja i svih drugih problema," rekao je Dzaferi.
 
Zabluda............Montenegro je tradiconalno...........preko ljeta prepuna.............Što naših , što tudjih, kako bi rekli stranaca.............

Puno je, vjeruj mi.........., peškir, nidje da raširiš............

Ovo su zvanicni podaci ministarstva turizma Crne Gore.

Ali nije to poenta.

Prava vest je sto Albanija postaje turisticka sila u regionu sa cak 3,5 miliona turista, i kao sto vidis ljudi vredno rade na poboljsanju usluge i vode racuna o svakom gostu, vas je Albanija potpuno presisala a i sve vise turista iz Srbije ce ici da letuje u prelepu Albaniju sa vrlo umerenim cenama i izvanrednom uslugom, ali doci ce dan kada ce i Hrvatska i drugi u regionu strepeti od Albanije koja sada izbija u prvi plan.
 
Ima aranzmana u RELAX-u, al skupi, mislim za nas srpski dzep!
Mislim na Albaniju!

Koja je to logika? Svaki peti šesti dan sam na njihovom primorju...........Ulježu žene su dimijama u more......prosti su ka niko..kano u Ulcinju.............Bule u more, a djeca pišaju svudje oko njih............, dok im muškarci sjede 200 metara od mora da se ne udave ka goveda............
 
Ma kakve agencije, srpski turisti ce vec iduce godine masovno da otkriju Albaniju bez agencija, do tada ce biti pustene neke vazne deonice.

Oni su "bliži"............i govore istim jezikom....................Dje kod potrčiš naidješ na nekoga koji će majku srpsku da opsuje.............Ka Turska........
Onamo je ljepše nego kod braće.............?
 
Koja je to logika? Svaki peti šesti dan sam na njihovom primorju...........Ulježu žene su dimijama u more......prosti su ka niko..kano u Ulcinju.............Bule u more, a djeca pišaju svudje oko njih............, dok im muškarci sjede 200 metara od mora da se ne udave ka goveda............

Jesi ljubomoran.

Ali cifra je cifra, 3,5 miliona turista iz cele Evrope i svih krajeva sveta zna sta vredi.

na slici:

Hotel Butrinti, Saranda

butrinti-hotel-saranda_030320091836513078.jpg
 
Jesi ljubomoran.

Ali cifra je cifra, 3,5 miliona turista iz cele Evrope i svih krajeva sveta zna sta vredi.

na slici:

Hotel Butrinti, Saranda

butrinti-hotel-saranda_030320091836513078.jpg

Nemam na šta, šta više...........Kažu Srbi da su im Grci najveći prijatelji.....................To kažu Srbi a ne Grci...........dok su ih punili markama............

u Grčkoj si "druga liga " a u Montenegro..............ka u kući svojoj.................isti smo narod, zar ne............razumemo se, i na kraju isto mislimo...............
 
koje brace? o cemu ti pricas? jel to bracu zato psujete i zovete paradajs turistima?
vrhunski turizam nije kad ti u Budvi naplate pivo 5 eura. a na plazi (nije bitno kojoj) se dovode dzukele da se setaju i da skacu u vodu gde se narod kupa. i sta ja sad treba da brinem da mi dzukela ne skoci na dete. ma idi bre...



Oni su "bliži"............i govore istim jezikom....................Dje kod potrčiš naidješ na nekoga koji će majku srpsku da opsuje.............Ka Turska........
Onamo je ljepše nego kod braće.............?
 
ZAGREB, 19. srpnja
U Hrvatsku je protekli vikend uslo
1,357.000 putnika. To je, prema podaci-
ma MUP-a, za 203.000 vise nego u trecem
vikendu srpnja lani i za 41.000 vise
nego turisticki rekordne 2008.

Od petka do nedjelje u ponoc u Hrvat-
sku je uslo 1,119.000 stranih i 238.000
domacih putnika i 404.000 vozila, obja-
vio je MUP podatke granicne policije.
U usporedbi s proslim vikendom to je
povecanje od 187.000 putnika i 56.000
vozila. Iz Hrvatske je u ta tri dana
otislo 1,010.000 osoba, to jest 347.000
manje nego sto ih je uslo.
Najvise putnika uslo je preko triju
granicnih prijelaza u Istri, Plovanije,
 
ma daj da vidimo plaze i tako to

ovaj deo oko draca je jeftin, ima dobar sitan pesak, ima zabave u vecernjim satima... stan, dvo ili trosoban za 15 do 20 eura, uz tv, kablovsku, trosi sta hoces i koliko hoces.... ali jeste malo prljavije,infrastruktura jos nije an nivou. ali zato sto god se ide dalje, cene rastu, a i cistoca, infrastruktura, docek... u svakom slucaju svakome bih preporucio da ide.neka bira mesta prema dzepu.
i da naglasim, ovaj blizi deo ima jednu karakteristiku, ljudi su veoma predusretljivi, prijatni, druzeljubivi...
 
koje brace? o cemu ti pricas? jel to bracu zato psujete i zovete paradajs turistima?
vrhunski turizam nije kad ti u Budvi naplate pivo 5 eura. a na plazi (nije bitno kojoj) se dovode dzukele da se setaju i da skacu u vodu gde se narod kupa. i sta ja sad treba da brinem da mi dzukela ne skoci na dete. ma idi bre...

Lijep ti je @nick..............ajde sada prošetaj po tekstovima grupe pa nadji kako su lijepo otpevali, a protivu Srbina stvar o Prištini i onim separatistima i teroristima koji su pobili preko 6 000 ljudi...........ajde malo...........

Mućni tintarom.......
 
ZAGREB, 19. srpnja
U Hrvatsku je protekli vikend uslo
1,357.000 putnika. To je, prema podaci-
ma MUP-a, za 203.000 vise nego u trecem
vikendu srpnja lani i za 41.000 vise
nego turisticki rekordne 2008.

Od petka do nedjelje u ponoc u Hrvat-
sku je uslo 1,119.000 stranih i 238.000
domacih putnika i 404.000 vozila, obja-
vio je MUP podatke granicne policije.
U usporedbi s proslim vikendom to je
povecanje od 187.000 putnika i 56.000
vozila. Iz Hrvatske je u ta tri dana
otislo 1,010.000 osoba, to jest 347.000
manje nego sto ih je uslo.
Najvise putnika uslo je preko triju
granicnih prijelaza u Istri, Plovanije,

Od tih što je ušlo veliki dio su Turci u tranzitu ali bar plate auto cestu ako niš drugo.
 
Nijednom srpskom turisti, i ne samo srpskom u Albaniji nece zafaliti nista, a ako slucajno neko od turistickih radnika pozeli nesto da mu zakine, ili naplati skuplje ili da losiji smestaj i td., odmah po zalbi srpskog turiste ce biti strogo kaznjen.

Albanija je ozbiljna zemlja i vodi racuna o svakom gostu, ove godine 3,5 miliona turista, iduce godine kada se izgradi jos puteva bice 4 miliona turista i mnogo vise iz Srbije nego ove godine jer ljudi jos treba da cuju iskustva onih koji idu.

Nekoliko slika iz Albanije.

Uzivajte.

al_butrint_01_461.jpg


3788080280_6c78a21d57.jpg


1417282507_95f69912ec.jpg
 
Ne cudi me sto ima Rusa, njima se i Crna Gora svidja!

Barem nemaju Gazelu..............pa da imaju izgovor kako turčin Kusturica snima film u samom centru Beograda............., tamo dje prolazi po pola miliona automobila i svako ko nije ćorav vidi da na samom ušću dvije velike rijeke Cigani kolo vode.......u kartonskim kolibama i ruše dostojanstvo i ugled jednog grada koji je po meni jedan od najljepših na svijetu......
 
ne vidim kakve veze ima moj nick sa ovom temom. osim toga oni su pre neki dan bili zvezde na Exit-u i jos pevao covek na srpskom "ajde Jano..."
mucni i ti malo tintarom...


Lijep ti je @nick..............ajde sada prošetaj po tekstovima grupe pa nadji kako su lijepo otpevali, a protivu Srbina stvar o Prištini i onim separatistima i teroristima koji su pobili preko 6 000 ljudi...........ajde malo...........

Mućni tintarom.......
 
evo jedne racunice.pretprosle godine kada sam bio, platis suncobran sa dva lezaja i jednom foteljom, za deset dana 20 eura. sobu 10 eura. sa cetiri krevete, a mozes staviti i sest ako hoces, gazdu ne interesuje. hotelska soba, od 12 do 20 eura, ne desetak metara od mora. uz obavezan salon/dnevnu sobu

Sve je to lijepo samo da mi bula sa svim dimijama ne ulazi u more ........i sa onijem raširenim aljinama ne izigrava megalomansku meduzu ...............Ajde ćuti...........vi i more..........

More je za vas Albance misona imenica........Kako vi možete da znate što je more...........kad ste stočari i katunari...........
 
ne vidim kakve veze ima moj nick sa ovom temom. osim toga oni su pre neki dan bili zvezde na Exit-u i jos pevao covek na srpskom "ajde Jano..."
mucni i ti malo tintarom...

Pare..........sine...........pare..........no ti malo nadji riječi o onoj pjesmi o Prištini..............kako ti je ebo majku tada kad je trebalo šiptarima.da se pomogne...........A opet zbog para...........To što je bio na EXIT-u i što je pokušao da otpjeva "Ajde Jano"....to ne znači da te voli.........................-TULUSUME..........
 

Back
Top