Bicikl u BG

Whodunnit

Obećava
Poruka
57
Ove godine se selim u Beograd na studije i ne zna da li da ponesem bicikl. Ako idealizujemo situaciju i kažemo da mi je niko neće ukrasti čim skrenem pogled sa nje, da li je moguće i da li je bezbedno voziti bicikl po starom delu Beograda?

Ne mislim na Košutnjak ili Adu, mislim pre svega na Voždovac, Savski Venac i Palilulu. Ja nigde nisam video bicikliste, da li je to zbog toga što ne prežive duže od dva minuta na Beogadskom kolovozu?
 
Bezbednost... pa kako se uzme... Nisi overeno siguran ni u autu.
Ipak, ulice i trotoari nisu bas sjajno napravljeni u centralnim delovima grada. Trotoari cesto umeju da budu nacickani sa parkiranim automobilima - koji umeju da zadju na trotoar preko svake mere, mnogo vise nego sto je neophodno da ih nesto ne bi potrefilo u gepek.

Ostatak trotoara uglavnom nije dovoljno sirok da bi se vozilo bilo kakvom zadovoljavajucom brzinom - a postoje i pesaci, naravno.

Beograd jeste dosta brdovit, tako da su staze na obalama reka prakticno jedina ravna i dobra mesta za voznju bicikla. Ili, ako se uzme u razmatranje Novi Beograd, on sada ima staze i ravan je.
Ne znam gde si namerio, i koliko cvrsto, da budes.
 
Bezbednost... pa kako se uzme... Nisi overeno siguran ni u autu.
Ipak, ulice i trotoari nisu bas sjajno napravljeni u centralnim delovima grada. Trotoari cesto umeju da budu nacickani sa parkiranim automobilima - koji umeju da zadju na trotoar preko svake mere, mnogo vise nego sto je neophodno da ih nesto ne bi potrefilo u gepek.

Ostatak trotoara uglavnom nije dovoljno sirok da bi se vozilo bilo kakvom zadovoljavajucom brzinom - a postoje i pesaci, naravno.

Beograd jeste dosta brdovit, tako da su staze na obalama reka prakticno jedina ravna i dobra mesta za voznju bicikla. Ili, ako se uzme u razmatranje Novi Beograd, on sada ima staze i ravan je.
Ne znam gde si namerio, i koliko cvrsto, da budes.

Pa napisao sam, Voždovac, Savski Venac i Palilula. Mislio sam na vožnju bicikla kao prevozno sredstvo, umesto busa ili trole, a ne kao rekreacija. Video sam da na Novom Beogradu ima biciklističkih stazi, ali treba i preživeti put do Novog Beograda :lol:
 
Onda nije bas zgodno. Kao student mozes da dobijes povlasticu za gsb, mesecna markica je malo manje od 1000 dinara, pa mozes da se vozikas po volji, samo ne 00 do 04 h.
 
Pa napisao sam, Voždovac, Savski Venac i Palilula. Mislio sam na vožnju bicikla kao prevozno sredstvo, umesto busa ili trole, a ne kao rekreacija. Video sam da na Novom Beogradu ima biciklističkih stazi, ali treba i preživeti put do Novog Beograda :lol:
Član 40.
Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se
koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza.

Добар ланац за закључавање и гледај да ти предњи точак није на "затезач" већ на шраф, да не би постао моноцикл...
Што се преживљавања тиче, мало више опреза јер је саобраћај пун лудака који не умеју да возе, за разлику од тебе (ово је пословица мог некадашњег инструктора, није ништа лично).
 
U svakom slucaju kad vezes bajs gledaj da bacis pogled povremeno i da ga ne ostavljas predugo..mnogo se kradu i lako cak iako nisu skupi..a sto se tice bezbednosti nekako ko se plasi saobracaja uvek napravi glupost..kao i auto da vozis sigurnost je najbitnija i rutina..kreni polako manjim ulicama pa ces steci sigurnost za vece jer ipak je bzvz ogranicavati se na 2 i po staze
 
Na Voždovcu, Savskom Vencu i Paliluli život će ti biti u neposrednoj opasnosti dok si na biciklu, a kad pređeš most i stigneš na Novi Bg moći ćeš da odahneš i da se raduješ još jednom danu koji je pred tobom... I tako sve dok se ne vratiš u stari deo grada...

Zaključak: iznajmi stan na Novom Bg-u.
 
Prijatelju, zivim u BGu od kad znam za sebe, i ne mogu da zamislim leto i lepo vreme bez bicikla :D
Zivim na banovom, i kruzim po celom gradu, najvise do zemuna, dorcola, kneza isl. Staza nemas mnogo, ali se uvek mozes snaci nekim trotoarom isl.
Mada sam cuo da ovaj zakon o saobracaju obuhvata i bicikliste i treba da se nose prsluci i kacige. A koliko ga primenjuju to ne bi znao. Do sada me nisu ufatili:mrgreen:
 
kao što verovatno i sam znaš...beograd je brdovit...nemaš puno mogućnosti da izbegneš uzbrdice.nije da nema mogućnosti,nego ćeš možda u zelji da ih izbegneš morati malo više da kružiš a pri tom ako žuriš to ti neće baš prijati...i sve to u zavisnosti gde stanuješ...ja sam na jednom od beogradskih užvišenja i veruj mi da se ne bih baš usudila da krenem bajsom da završavam neke poslove...za rekreaciju da,ali za ostalo teško...
Recimo,bila sam prijatno iznenadjena kad sam videla da su u Milanu uveli električna bicikla na iznajmljivanje.svuda po važnijim punktovima u centru postoje te male bajs stanice gde možeš za neku siću iznajmiti bajs i izbeći ludorije oko parkinga...ali Milano je bez i jedne uzbrdice...sve je ravno ko severni banat:D
 
kao što verovatno i sam znaš...beograd je brdovit...nemaš puno mogućnosti da izbegneš uzbrdice.nije da nema mogućnosti,nego ćeš možda u zelji da ih izbegneš morati malo više da kružiš a pri tom ako žuriš to ti neće baš prijati...i sve to u zavisnosti gde stanuješ...ja sam na jednom od beogradskih užvišenja i veruj mi da se ne bih baš usudila da krenem bajsom da završavam neke poslove...za rekreaciju da,ali za ostalo teško...
Recimo,bila sam prijatno iznenadjena kad sam videla da su u Milanu uveli električna bicikla na iznajmljivanje.svuda po važnijim punktovima u centru postoje te male bajs stanice gde možeš za neku siću iznajmiti bajs i izbeći ludorije oko parkinga...ali Milano je bez i jedne uzbrdice...sve je ravno ko severni banat:D

i Pariz ima te bicikle...Beograd ih nece imati nikad...ne zbog uzbrdica,vec zbog toga sto bi "dobili noge" vec prve noci nakon postavljanja :lol:
 
:lol:
kad sam pre 2g kupila biciklo i pocela da vozim na adi,raspitivala sam se da li je sigurno i gde da ga `zakljucam` tamo na adi,da bih mogla malo da se okupam u jezeru...neko mi je rekao da moram da ga zakljucam tik do vode,da mi bude stalno na `oku` i da se kupam u plicaku da bih mogla odmah da `ripnem` iz vode,jer ce sigurno probati da ga ukradu.
e,zato se smejem,jer ono sto si rekla asociralo me na ovo
 
i Pariz ima te bicikle...Beograd ih nece imati nikad...ne zbog uzbrdica,vec zbog toga sto bi "dobili noge" vec prve noci nakon postavljanja :lol:


...neki dan na Studiu B rekoše da će to uskoro biti i kod nas, ali navodno daš neke
parice na polaznom mestu...pa ih preuzmeš na mestu gde predaš bajs...ne zvuči
loše..samo ne znam koliko će to zaživeti....:think:
 
Ja ne bih vozila bajs po centru, pogotovo kad negde zurim...
Ali protiv kradje je dobar (ko moze da kupi) bajs koji slozis i nosis svuda sa sobom:
http://www.dahon.com/folding-bicycles
2010__unfold_speedd7.jpg

cijena sitnica :mrgreen:
 

Back
Top