Bono: Hrvati su isto ljudi! Istina, gluplji. Ali, oprostimo im dugove!'
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Bono: Hrvati su isto ljudi! Istina, gluplji. Ali, oprostimo im dugove!'

Zelen bor nije na forumu
    muskokrk..ruka je pružena Zelen bor...za svaki slućaj posle rukovanja prebrojte prste...
    Poznat Zelen bor (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Bono: Hrvati su isto ljudi! Istina, gluplji. Ali, oprostimo im dugove!'

http://www.jutarnji.hr/hrvatska-u-raljama-zelenasa/847370/

Stvar je izmakla kontroli. Bojim se da ne završi tako da se za nas počne zauzimati i sam Bono Vox. ‘Help Kroejša’
    Trinaest cijelih četiri milijarde kuna zadužio se Ivan Šuker i za to ćemo platiti devet milijardi kamata. Gdje je naš vrijedni i snalažljivi ministar financija uspio naći tako povoljan kredit? Meni se čini kao da je vidio oglas na tramvajskoj stanici. Znate već, jedan od onih selotejpom zalijepljenih na banderama: “Hitno trebate gotovinu, ne očajavajte! Za pet minuta, bez bilježnika, jamaca i depozita! Primamo sve vrste kartica! 0987654321 - tražite gospodina Tomislava”.
    Kredit na koji je Šuker pristao zaista se čini kao djelo slaboumnog očajnika koji je završio u raljama lihvara. Čuli ste ili čitali takve priče o nesretnicima koji su se pod nemogućim uvjetima lakomisleno zadužili kod gospodina Tomislava, a gospodin Tomislav ih za mjesec ili dva šumskim putevima provozao u gepeku svoga Touarega. Za kredit od pedeset hiljada naposljetku im uzeo stan, kuću, vikendicu, poslovni prostor, automobil, ženin automobil, bakinu ušteđevinu, djedovu oranicu i dijamantne naušnice pokojne tetke. Tako se meni nekako čini i ovo sa Šukerom, samo što Šuker vjerojatno ne bi stao u prtljažnik. Možda jedino u Hummer, ali da maknu rezervnu gumu.

Strah me i upitati, bogzna što je taj potpisao nekakvom manhattanskom lihvarskom lupežu u talijanskim cipelama. Čovjek se Šukeru možda činio fin, na francuskom je naručivao hranu, ali u osnovi vjerojatno nije drugačiji od novčarskih uglednika iz Konjščinske, onih što se reklamiraju na tramvajskim stanicama, odijevaju falše kineske trenirke i palicom za omamljivanje stoke upozoravaju neuredne dužnike. Uvijek su to jednaki ljudi, hrane se tuđom nesrećom, a kad namirišu krv, sasvim se razgoropade.

Tako je ovaj iz New Yorka našao našeg ministra financija, shvatio da siročić sa željezničarskim brčićem i razgaženim koledžicama diše na trsku i nategnuo ga s devet milijardi kamata. I poslije vjerojatno lupao čelom u zid jer je shvatio da bi tip iz Kostarike, Kambodže, Kameruna, kako se zove ona njegova fuckin’ zemlja... pristao i na više.

Premijerka se hvali da je odobrenje kredita čvrst dokaz povjerenja međunarodnih bankarskih krugova u politiku njezine Vlade. Aha, baš! Međunarodni bankarski krugovi Hrvatsku bi jedva na Google Earthu našli. Od pet ponuđenih odgovora, devedeset posto njih zacijelo bi zaokružilo da hrvatski BDP ovisi o urodu smokava i datulja. Jedna jedina stvar je njima doista bila važna, da nam što skuplje prodaju svoj novac. I to im je senzacionalno uspjelo. Na nekom floridskom navozu najkasnije za godinu dana bit će položena kobilica megajahte kojom je sebe nagradio bankar za sjajan posao s glupim Hrvatima.

A glupim Hrvatima kako bude. Kad dođu prve rate na naplatu, čitava će Vlada vjerojatno isključiti mobitele i nestati u nepoznatom pravcu. Dođu li joj vjerovnici na vrata, Jadranka Kosor će se praviti da nije kod kod kuće. Već je vidim, Robert Zoellick, predsjednik Svjetske banke, zvoni, a Kosor se pritajila ispod stola. Samo u jednom trenutku nogom slučajno prevrne stolicu.

“Jadranka, čujem te, otvori!” prodere se Zoellick.

“Mijau!” zamijauče premijerka da zavara neprijatelja.

Šuker će možda obrijati brkove da ga ne prepoznaju, Jandroković staviti karirani šeširić i lulu u usta, Kalmeta pustiti rastafarijanske pletenice, a Milinović se oblajhati. Jadna ti majka, kad nam dođu naplatiti, u čitavim Banskim dvorima naći će samo pospanog portira s mlakom Ožujskom i masnim papirom od čvaraka. Ubogi će se čovjek prepasti da su došli zbog njegova kredita za Daewoo Tico.

Da sam ja međunarodni bankarski čimbenik koji je Hrvatskoj odobrio kredit, unaprijed bih se osigurao od ovakvih nesporazuma. Čitavu bih Vladu zatvorio i uzeo za taoce. Pa dok se ne plati dug, svaki dan u podne na Markovu trgu strijeljao jednog ministra, računajući da građani dulje neće moći gledati nevino stradavanje svojih najboljih ljudi...

Hm! Možda mi ovo baš i nije najbolji plan.

Ali, što zapravo može učiniti međunarodni bankar ako mu nekakva Hrvatska ne plaća, a premijerkina tajnica mjesecima laže kako je šefica na sastanku, godišnjem odmoru, službenom putovanju, kod mame u bolnici, kuma na vjenčanju ili u pedikerke? Kako se uopće utjeruju dugovi na državnim razinama, ima li u tome ikakve sličnosti s kreditima građana? Mogu li nam, na primjer, poslati službenog ovrhovoditelja, napraviti zapljenu nacionalnog blaga i organizirati javnu dražbu:

“Kornati za četiri milijarde i dvjesto milijuna - prvi put!... Kornati za četiri i dvjesto- drugi put!... Treći put!... Kornati za četiri milijarde i dvjesto milijuna dolara idu gospodinu s ljubičastom kravatom!... Predmet broj četiri: Dubrovnik, mediteranski biser s izvrsno očuvanim renesansnim zidinama, početna cijena...”

Ovo mi se nekako ne čini pretjerano uvjerljivim. Vjerojatnije je da ćemo se sve dalje i dalje u budućnosti bezglavo zaduživati i stalno novim kreditima otplaćivati stare kamate, sve dok ne postanemo nalik jednoj od onih beznadnih, bezvodnih i gladnih afričkih državica za koje se srčano zauzima Bono Vox. U2 će na koncertima na velikom videozidu puštati slike naše neuhranjene nejači s muhama na licu, a ispod svake slike stajat će isti broj: 328 785 431 792 866 950 000, dolarski iznos kojim je svako dijete u Hrvatskoj zaduženo već od dana svoga rođenja.

“Help Kroejša!” derat će se Bono Vox mesijanski, dok će The Edge iza njega pržiti neke distorzirane rifove, a bubnjar i basist čekićati nekakav mračni ritam. “Oprostimo im međunarodne dugove! Hrvati su naša braća i sestre! Hrvati su ljudi kao i mi!... Dobro, istina, nešto gluplji”, dodat će pjevač na kraju, kontajući da je ipak malo pretjerao.

A ovo je vrhunac....Dakle....Sretna,prosperitetna i berićetna..Zelenaška 2011...
    Za slobodu i krst časni

Zelen bor nije na forumu
    muskokrk..ruka je pružena Zelen bor...za svaki slućaj posle rukovanja prebrojte prste...
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: Bono: Hrvati su isto ljudi! Istina, gluplji. Ali, oprostimo im dugove!'

Nikoga neiteresuje to što će komšije da nam odu na doboš?
    Za slobodu i krst časni

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Bono: Hrvati su isto ljudi! Istina, gluplji. Ali, oprostimo im dugove!'

hrvati jesu ljudi... malo su civilizivani i pametni od vas a da ne pominjem od nas ...i nemaju oni nikakve dugo prema vama a kamoli nama....
    U.S. AND NATO TROOPS WILL END UP IN THE DUMP OF HISTORY!!!

Domaćin
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Хе Хе Хе
    тражио сам једну другу песму али нађох ову и може да прође као порука нашим западним сусједима, написао неки Саша Матић, или неко други, али он пева.

Odavno ne znas za sram
    niti se od greha pazis
    pa i moju ljubav cistu
    zurila si ti da zgazis

Odavno ne znas za rec
    samo si mi lazi dala
    i da kazes da se kajes
    opet bi slagala

Ref.
    Sad je kasno da se menjas
    zbog mog' bola nek ti sude
    i slava i ponizenje
    sve je za ljude

Sad je kasno da se menjas
    nek te kazne pa sta bude
    i ordenje i stub srama
    sve je za ljude

Odavno ne znas za sram
    niti se na lazi stedis
    pa i moje srce cisto
    uspela si da uvredis

Odavno ne znas za rec
    samo si mi lazi dala
    i da kazes da se kajes
    opet bi slagala

Zelen bor nije na forumu
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio AVTOVAZ Pogledaj poruku
    hrvati jesu ljudi... malo su civilizivani i pametni od vas a da ne pominjem od nas ...i nemaju oni nikakve dugo prema vama a kamoli nama....
    Pa da imaju prema vama i nama lako bi to rešili...Otmu i završeno gađanje...Nego imaju prema ovima što neopraštaju...A to će bidne hebeno....
    Za slobodu i krst časni

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Neka idu u...p Saudijsku Arabiju kad Nemci neće da ih kupe.

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Poslednji put ažurirao/la Istocni Vetar : 19.07.2010. u 18:25

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Zelen bor Pogledaj poruku
    Pa da imaju prema vama i nama lako bi to rešili...Otmu i završeno gađanje...Nego imaju prema ovima što neopraštaju...A to će bidne hebeno....
    vidi tema ti je uvrijedljiva i provokantna neznam sta ti mislis ali nece da bidne dobro...

Primećen član Јаре (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Кога боли *****

Zelen bor nije na forumu
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

vidi tema ti je uvrijedljiva i provokantna neznam sta ti mislis ali nece da bidne dobro...
    Prenet članak iz jutarnjeg lista...Piso čoek Hrvat...ako on može da napiše, što ja nemogu da postujem...trt....
    Za slobodu i krst časni

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

A ti bi hteo da im se ufajtaš,pa da ti nešto poklone,letovanje naprimer?Nećeš se kod njih ovajditi.

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    A ti bi hteo da im se ufajtaš,pa da ti nešto poklone,letovanje naprimer?Nećeš se kod njih ovajditi.
    sta ce mi ljetovanje kad imam nase divno more al na bijelu tehniku nebih se zalio iako se moje komsije zale da su im ponistili garanciju na bijelu tehniku izn devedesetih

Zelen bor nije na forumu
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

sta ce mi ljetovanje kad imam nase divno more al na bijelu tehniku nebih se zalio iako se moje komsije zale da su im ponistili garanciju na bijelu tehniku izn devedesetih
    kupljena verovatno u dubrovniku na veliko...i na brzinu naravno...
    Za slobodu i krst časni

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

sreca sto je ja nijesam uzima

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Tehnika iz Dubrovnika je pokradena iz kruzera...a ko ukrade od lopova nije lopov.

Zelen bor nije na forumu
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Tehnika iz Dubrovnika je pokradena iz kruzera...a ko ukrade od lopova nije lopov.
    Nego je Crnogorac..Esi to hteo da kažeš Misoni?
    Za slobodu i krst časni

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

nije kruzera no konavalskih kucaa ko ukrade od lopova on je jos veci lopov

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Nego je Crnogorac..Esi to hteo da kažeš Misoni?
    al to je u skladu s tradicijom

Zelen bor nije na forumu
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

al to je u skladu s tradicijom
    Kulturom i obrazovanjem...Znam...odvajkada...ste takvi...
    Za slobodu i krst časni

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

evo ja svjecano obecajem da cu im uplatiti 3 kune na racun ako do toga dodje
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    evo ja svjecano obecajem da cu im uplatiti 3 kune na racun ako do toga dodje
    sta jos te nisu banovali...evo sace..

Ističe se svr (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Изгледа да сад и по брдима има интернета, мора да је сателитски...

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio svr Pogledaj poruku
    Изгледа да сад и по брдима има интернета, мора да је сателитски...
    nije sreca da smo visoko pa fatamo signal antenom al je satelicki stiga u CG

Ističe se svr (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

nije sreca
    To i ja kazem...nesreca!

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.07.2010., 20:55
  2. Bono Voks: Ponosan sam na bosanski pasoš
    Autor jagodina_city u forumu Politika
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 15.08.2009., 20:29
  3. Gluplji ili ne?!
    Autor nipikopolapafu u forumu Škole