HP F380 -problem sa stampacem

leprosy

Aktivan član
Poruka
1.900
Naime, posedujem all-in-one uredjaj HP F380. Stampac je radio ok dok jednog dana nije hteo hetridze da pomeri na odgovarajuce mesto da bi poceo sa stampanjem. Zakucali se u desnu stranu i kad ukljucim uredjaj oni stoje i "skljocaju" -kao da hoce da krenu u levu stranu a nesto im ne da. Tako par puta skljocne i prestane, ali se i dalje ne pomeraju. Skinuo sam gornji deo i primetio da je pun prasine i da se boja iz nekog od ketridza malo izlila po nekim delovima.
E sad moja pitanja su:
Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?
Da li je preporucljivo da sam cackam i pokusam da ocistim ili mi je najbolja varijanta da ga posaljem u ovlasceni servis?
Garancija je istekla odavno.
 
pazi: moja teorija je da servis moze uvek da popravi nesto, ali pokusaj ovo:Iz nekog razloga, stampac ti je "prezubio"...imas kais sa zupcima, koji pomera krevet kertridza levo-desno.
Iskljuci stampac, skini kertridze, pomeri rukom (sa malo sile) krevet kertridza u desno(nesto malo preko polovine ) i vrati kertridze unutra.Ukljuci stampac, pa nam kazi kakava je situacija.
 
pazi: moja teorija je da servis moze uvek da popravi nesto, ali pokusaj ovo:Iz nekog razloga, stampac ti je "prezubio"...imas kais sa zupcima, koji pomera krevet kertridza levo-desno.
Iskljuci stampac, skini kertridze, pomeri rukom (sa malo sile) krevet kertridza u desno(nesto malo preko polovine ) i vrati kertridze unutra.Ukljuci stampac, pa nam kazi kakava je situacija.

Probah da ga njakam levo-desno, al na levo nema sanse. Pokusao sam malo jace al se bojim da ga ne slomim jer se vec bio malo nakrivio kad sam pokusao da pomerim "krevet". Sve to sam pokusao sa i bez kertridza.
I meni je palo na pamet da je prezubio al reko' ajd da pitam pre nego sto pokusam nesto sto do sad nisam. Palo mi je na pamet i da probam da odsrafim krevet i da ga na taj nacin pomerim al...
 
Probah da ga njakam levo-desno, al na levo nema sanse. Pokusao sam malo jace al se bojim da ga ne slomim jer se vec bio malo nakrivio kad sam pokusao da pomerim "krevet". Sve to sam pokusao sa i bez kertridza.
I meni je palo na pamet da je prezubio al reko' ajd da pitam pre nego sto pokusam nesto sto do sad nisam. Palo mi je na pamet i da probam da odsrafim krevet i da ga na taj nacin pomerim al...
ne , nikako...upotrebi silu, samo nek je iskljucen ...neces polomiti nista, samo jace udesno...
kada ga ponovo ukljucis, on ce da se resetuje i da vrati krevet ulevo...pre toga bi mogao daocistis prasinu usisivacem i alkoholom...
 
Uspeo sam pomeriti glavu.Kada ukljucim stampac on se "provoza" levo-desno i vrati se skroz u desnu stranu. Skinuo sam gornji deo i upalio ga: korpa za kertrtidze ode levo-desno i o5 se vrati u levo i vidim da mehanizam koji uzima boju ili cisti kertridze radi nesto. Odradi i korpa ostane tu.Kada otvorim prednja vratanca da "zamenim" kertridze korpa se o5 provoza i vrati na isto mesto. :/
 

Back
Top