Priča za rubriku verovali ili ne: Bizarna smrt u Bijelom Polju!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Priča za rubriku verovali ili ne: Bizarna smrt u Bijelom Polju!

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Priča za rubriku verovali ili ne: Bizarna smrt u Bijelom Polju!

Priča za rubriku verovali ili ne: Bizarna smrt u Bijelom Polju!

Aleksandar Saša Golubović (55) iz Bijelog Polja poginuo je kada ga je pogodila metalna šipka dok je sedeo u bašti svog restorana u naselju Ribnik. Nesreća se dogodila kada je kombi za prevoz novina probio metalnu ogradu zaobilaznice u izgradnji, a deo polomljene šipke preleteo čak 70 metara i pogodio Golubovića u glavu!

Od siline udarca Golubović je preminuo posle nekoliko minuta u stolici u kojoj je sedeo u momentu kobne nesreće. Nesvakidašnja tragedija dogodila se u subotu, oko 6.30 sati, kada je kombi „folksvagen", preduzeća „Bega-pres", kojim je Ratko Orović (23) prevozio novine u centar Bijelog Polja, iz nepoznatih razloga sleteo s puta.
    Nesrećni Golubović nije imao nikakve šanse da preživi

Kombi je neočekivano prešao na suprotnu stranu zaobilaznice u izgradnji, probio metalnu ogradu u dužini od oko tridesetak metara, a potom se survao sa visine od nekoliko metara na donji put! Metalna šipka ograde, duga tridesetak santimetara, odlomila se, preletela sedamdeset metara i pogodila Golubovića, koji je sedeo u stolici u bašti svog restorana. Vozač kombija Orović je lakše povređen i posle ukazane pomoći u Hitnoj službi zadržan je u policijskom pritvoru.

Jedan od očevidaca nesreće, bivši fudbaler Jedinstva Ljubiša Popović, kaže da je prizor bio stravičan.

- Krenuo sam sa drugom Radenkom Drobnjakom u obližnje selo Pripčiće u ribolov. Prošli smo pored Golubovića, pozdravili ga i obećali mu da ćemo svratiti u povratku. Odmah posle toga videli smo kako jedan kombi prelazi novoizgrađeni drumski most na Limu i skreće na levu stranu. Pomislio sam u trenutku da će se survati na nas! Začuo sam lom metalne ograde, koja je počela da leti na sve strane. Povukao sam Drobnjaka za ruku i obojica smo legli pored puta - kaže Popović, koji je uganuo nogu prilikom pada u jarak.

On navodi da su komadi metalne ograde leteli na sve strane i da je sreća u nesreći što nije bilo gostiju u restoranu i pešaka na putu.

- Jedan deo ograde udario je Drobnjaka u leđa, ali srećom nosio je ranac koji ga je zaštitio, dok ga je drugo parče pogodilo u nogu. Bilo je strašno! Svuda oko nas su leteli delovi ograde. Mislio sam u prvom trenutku da nam nema spasa i da će nas neka šipka pogoditi - kaže Popović, dodajući da je Drobnjak otrčao do kafane da vidi šta je sa Golubovićem, dok je on otrčao da pomogne vozaču kombija.

Bio strastveni ribolovac

Nastradali Golubović bio je strastveni ribolovac. Odrastao je pored Lima i bio je jedan od najboljih ovdašnjih ribolovaca. Njegova riblja čorba bila je pravi specijalitet, a restoran omiljeno sastajalište.

- Pomogao sam vozaču da izađe, a onda otrčao do kafane. Zatekao sam Golubovića u lokvi krvi. Šipka ga je pogodila u jagodičnu kost. Davao je znake života samo nekoliko minuta. Umro mi je na rukama, ali nisam uspeo da mu pomognem. Strašno je bilo videti ga! Od jačine udarca skoro da ga nisam ni prepoznao. Neverovatno je da ga je šipka pogodila na toj daljini! Da je sa te razdaljine neko gađao puškom, verovatno bi ga promašio. Ovako, ode nam jedna dobričina, čovek koga smo svi voleli - sa tugom u glasu kaže Ljubiša Popović.

Golubović je iza sebe ostavio suprugu, sina i ćerku. Sahrana će se obaviti danas na groblju u Nikoljcu.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/126028/Pri%C4%8Da+za+rubriku+verovali+ili+ne%3A+Bizarna+smrt+u+Bijelom+Polju!.html

Primećen član danex (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Priča za rubriku verovali ili ne: Bizarna smrt u Bijelom Polju!

bas,bas verovali ili ne,neverovatno koliko sreca ili ovde nesreca utice na nase zivote a koliko malo mi sami ponekad...
    budimo ljudi,iako smo Srbi...

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Podrazumevano Re: Priča za rubriku verovali ili ne: Bizarna smrt u Bijelom Polju!

Вечита дилема,судбина или случајност ?
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Au koji maler... ... laka ti crna zemlja Golubovicu.

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

jadan

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

nesrecnik

Slične teme

1. Pala bizarna banda: po Osijeku krali WC školjke
    Autor Jacob u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.07.2010., 13:50
  2. Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 04.08.2008., 03:04
  3. Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 24.12.2006., 18:47
  4. zasluzeno..a vi ko misi po bijelom svijetu
    Autor vispak u forumu Politika