Oriflame i Avon

Djika junior

Domaćin
Poruka
3.723
Da li se neko USPESNO bavi prodajom kozmetike ovih brendova. Kako sam ja shvatila taj deo posla možeš samo da se nadobijas nekih poklona, a da se zaradi - nista posebno. Ne znam kakva je situacija ukoliko postanes konsultant i pocnes da primas platu?
Zanimaju me i vasa iskustva posto sam ja pocinjala da radim, i to sa velikim entuzijazmom, u zelji da sama pocnem da pravim prezentacije, i nisam se nesto posebno snasla u tom poslu. Ako vam dobro ide, dajte neki savet.
 
Da li se neko USPESNO bavi prodajom kozmetike ovih brendova. Kako sam ja shvatila taj deo posla možeš samo da se nadobijas nekih poklona, a da se zaradi - nista posebno. Ne znam kakva je situacija ukoliko postanes konsultant i pocnes da primas platu?
Cilj mreznog marketinga je sirenje mreze i prodaja proizvoda clanovima, a ne ljudima izvan mreze zbog toga je ono sto ti dobijas "poklon", a ne poklon. Drugim recima "poklon" ces dobiti onda kada kupis odredjen proizvod. Veliki nedostatak MLM sistema se ogleda i u tome sto proizvode mozes nuditi iskljucivo rodbini i prijateljima, a to trziste je veoma ograniceno i brzo se zasiti takodje prodajom proizvoda rodbini ti generalno i ne stvaras profit vec prakticno otkupljujes proizvode kompanije za koju radis.
Zanimaju me i vasa iskustva posto sam ja pocinjala da radim, i to sa velikim entuzijazmom, u zelji da sama pocnem da pravim prezentacije, i nisam se nesto posebno snasla u tom poslu. Ako vam dobro ide, dajte neki savet.
Zanimljiv je podatak da MLM kompanije u SAD-u naprave svega 15% prodaje izvan mreze, a 85% robe otkupe clanovi. Mogucnost ozbiljne zarade je samo ako ispod sebe stvoris ogromnu piramidu odnosno postanes neka vrsta pod-distributera ali ako si toliko sposobna onda se kao logicno resenje namece otvaranje sopstvene MLM kompanije.
Pretvori broj poena koji je potrebno sakupiti za radno mesto na kome ces dobijati platu u proizvode, a onda pogledaj da li oko sebe imas dovoljan broj ljudi koji bi bili spremni da otkupe tu kolicinu robe.
 
Cilj mreznog marketinga je sirenje mreze i prodaja proizvoda clanovima, a ne ljudima izvan mreze zbog toga je ono sto ti dobijas "poklon", a ne poklon. Drugim recima "poklon" ces dobiti onda kada kupis odredjen proizvod. Veliki nedostatak MLM sistema se ogleda i u tome sto proizvode mozes nuditi iskljucivo rodbini i prijateljima, a to trziste je veoma ograniceno i brzo se zasiti takodje prodajom proizvoda rodbini ti generalno i ne stvaras profit vec prakticno otkupljujes proizvode kompanije za koju radis.

Zanimljiv je podatak da MLM kompanije u SAD-u naprave svega 15% prodaje izvan mreze, a 85% robe otkupe clanovi. Mogucnost ozbiljne zarade je samo ako ispod sebe stvoris ogromnu piramidu odnosno postanes neka vrsta pod-distributera ali ako si toliko sposobna onda se kao logicno resenje namece otvaranje sopstvene MLM kompanije.
Pretvori broj poena koji je potrebno sakupiti za radno mesto na kome ces dobijati platu u proizvode, a onda pogledaj da li oko sebe imas dovoljan broj ljudi koji bi bili spremni da otkupe tu kolicinu robe.



Da, čoveče. Dok sam to radila primetila sam da vise ,,zaradim" od sebe, nego od drugih. Sve sto dobijem od drugih potrosim na proizvode koje sam uzela za sebe.
Npr u Oriflejmu ti treba oko 100 bodova da bi dobio nesto. Uvek kazes sebi: ,, Jao fali mi desetak poena, ček da uzmem jos nesto", a za to sto si ,,uspeo" dobijes maskaru ili neseser.
Mada znam par zena kojima to ide super, pocele su da primaju i platu, s vremena na vreme dobiju i neki kvalitetniji poklon. Međutim do toga mora puno da se radi. To najbolje mogu domacice koje su uglavnom kuci.
Kao sto je rekla neka moja prijateljica, u tom poslu mozes da uspes jedino ako imas veliki krug poznanika. Ne, prijatelja, vec poznanika.
 
Da, čoveče. Dok sam to radila primetila sam da vise ,,zaradim" od sebe, nego od drugih. Sve sto dobijem od drugih potrosim na proizvode koje sam uzela za sebe.
Naravno jer to i jeste srz MLM-a potrosnja robe u okviru same mreze.
Npr u Oriflejmu ti treba oko 100 bodova da bi dobio nesto. Uvek kazes sebi: ,, Jao fali mi desetak poena, ček da uzmem jos nesto", a za to sto si ,,uspeo" dobijes maskaru ili neseser.
Naravno. U pitanju je psiholoski momenat ako kupis jednu jedinicu proizvoda neces dobiti nista ali ako kupis dve dobices i jednu gratis u tom trenutku iz nekog razloga u nasoj svesti preovlada zelja za gratis proizvodom, a ne racionalna misao da li nam su nam zaista potrebne dve odnosno tri jedinice odredjene robe.
Mada znam par zena kojima to ide super, pocele su da primaju i platu, s vremena na vreme dobiju i neki kvalitetniji poklon. Međutim do toga mora puno da se radi.
Napredovanje u MLM kompanijama je usko vezano sa trenutkom pristupa. Clanovi koji prvi pristupe imaju vece sanse da dodju do visih pozicija jer broj distributera jos uvek nije veliki pa je prakticno moguce izgraditi pod-piramidu.
To najbolje mogu domacice koje su uglavnom kuci.
Slobodno vreme je naravno jedan od bitnih faktora kada je u pitanju MLM prodaja.
Kao sto je rekla neka moja prijateljica, u tom poslu mozes da uspes jedino ako imas veliki krug poznanika. Ne, prijatelja, vec poznanika.
Broj poznanika je konacan i samo je pitanje trenutka kada ces zasititi trziste u tom trenutku prestaje mogucnost daljeg napredovanja. Za ozbiljniju zaradu u MLM-u je neophodno da budes pri samom vrhu piramide i da imas obraz kao djon jer drugacije ne funkcionise.
Neizostavni deo svake prevare je svesno dovodjenje osobe u zabludu, MLM promoteri svesno dovode ljude u zabludu da je na ovakav nacin moguce ostvariti prihode i zbog toga ovakvi sistemi sadrze elemente prevare.
 
Koliko samo neznanja i predrasuda u ovih par postova. Prvo ove 2 kuce ne mogu da se porede jer Avon sem prodaje ne daje drugu opciju. Dalje, MLM nije piramida! To imas u firmama, tamo je klasicna piramida. MLM je nesto sasvim drugo. Nije poenta uopste u poklonima, vec u biznisu. Ko te tera da uzimas poklone? Ostvaris nesto i dobijes nagradu. Sto se tice prodaje proizvoda-bitno je da imas "strateski proizvod", tj. proizvod koji se trosi-npr.kozmetika!!
 
Koliko samo neznanja i predrasuda u ovih par postova.
Preskoci esej o tome kako je onaj deo covecanstva koji je odbio da se ukljuci u mlm sistem koji zastupas zaostao u proslosti, sadrzaj tog eseja je opste poznat.
Prvo ove 2 kuce ne mogu da se porede jer Avon sem prodaje ne daje drugu opciju.
Avon i Oriflame prodaju kozmetiku po MLM principu unutrasnje uredjenje ovih kompanija je potpuno irelevantno za temu.
Dalje, MLM nije piramida!
MLM sistem je skolski primer piramide.
To imas u firmama, tamo je klasicna piramida. MLM je nesto sasvim drugo.
Ne razlikujes pojam hirerarhija od pojma piramida. Naravno, ozbiljne firme ne traze novac kao preduslov da bi postao zaposlen u toj kompaniji takodje svojim zaposlenima uplacuju doprinose, a za svoje usluge uredno izdaju fiskalni racun.
Nije poenta uopste u poklonima, vec u biznisu. Ko te tera da uzimas poklone? Ostvaris nesto i dobijes nagradu. Sto se tice prodaje proizvoda-bitno je da imas "strateski proizvod", tj. proizvod koji se trosi-npr.kozmetika!!
Kada bi sve bilo tako jednostavno kao u tvom mlm svetu. Potrebno je imati stabilno trziste koje se ogleda u poverenju koje kupci poklanjaju tvom brendu, a ono se veoma cesto godinama izgradjuje kroz visok kvalitet proizvoda i konkurentnu cenu.
 
A ti njihovi parfemi su tesko smece, em izvetre brzo a posle njih smrdis kao tvor.:hahaha:

Sto se tice tvog strucnog misljenja-sta reci, mozda si koristio avon(za njih ti ne garantujem), ali cisto sumnjam i oni su firma sa vise od 100god. iskustva i NEMAJU MLM vec samo prodaju ako je to neki problem da zbog toga smrde!:dontunderstand: Sto se uragana tice on se ponasa u skladu sa svojim imenom. Ja sam tvoju "hijerarhiju" napustio pre 10god. i sad zivim od ovog posla i znas kad bi se vratio u neku firmu? Ti si verovatno mlad i ne zameram ti puno, ali dopusti da tvoje neznanje i neobavestenost neznaci da si u pravu!
 
Poslednja izmena:
Sto se uragana tice on se ponasa u skladu sa svojim imenom.
Nisam siguran sta si zeleo da kazes ovom recenicom.
Ja sam tvoju "hijerarhiju" napustio pre 10god. i sad zivim od ovog posla i znas kad bi se vratio u neku firmu?
Vec sam napomenuo ranije da je ovo sablon koji koristi vecina MLM promotera, prilicno otrcan "argument". Primer star svega par nedelja http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14452771&postcount=25 pored ovog postoji jos nekoliko slicnih na ovom forumu.
Ti si verovatno mlad i ne zameram ti puno, ali dopusti da tvoje neznanje i neobavestenost neznaci da si u pravu!
Moj broj godina je potpuno irelevantan za temu. Nego imas li neke konkretne argumente ili ne.
 
Sto se tice tvog strucnog misljenja-sta reci, mozda si koristio avon(za njih ti ne garantujem), ali cisto sumnjam i oni su firma sa vise od 100god. iskustva i NEMAJU MLM vec samo prodaju ako je to neki problem da zbog toga smrde!:dontunderstand: Sto se uragana tice on se ponasa u skladu sa svojim imenom. Ja sam tvoju "hijerarhiju" napustio pre 10god. i sad zivim od ovog posla i znas kad bi se vratio u neku firmu? Ti si verovatno mlad i ne zameram ti puno, ali dopusti da tvoje neznanje i neobavestenost neznaci da si u pravu!



Hoćeš da kažeš da ,,Oriflame" ima sto godina iskustva?
 
Једини недостатак МЛМа у Србији је недостатак воље и жеље за радом оних који су упусте у ту причу.
Ипак су људи овде навикли на пос`о од 7 до 3 и фиксна (не)зарађена плата ;)
 
Vec sam napomenuo ranije da je ovo sablon koji koristi vecina MLM promotera, prilicno otrcan "argument". Mozda je za tebe otrcan kad nisi nigde radio i nemas ozbiljnog radnog iskustva! ja sam imao 13g. kancelarijskog iskustva-inace po struci sam mas. inzenjer.

Moj broj godina je potpuno irelevantan za temu. Nego imas li neke konkretne argumente ili ne.[/QUOTE] Godine i iskustvo su naravno relevantni, znam kako sam razmisljao sa 20god.!

Hoćeš da kažeš da ,,Oriflame" ima sto godina iskustva? Djika, postoji samo 43g. i nije nesto narocito kvalitetna kao i sve ostalo sto dolazi iz te zemlje! Kakva bre Svedska.........
 
Mozda je za tebe otrcan kad nisi nigde radio i nemas ozbiljnog radnog iskustva! ja sam imao 13g. kancelarijskog iskustva-inace po struci sam mas. inzenjer.
I onda si resio da postanes trgovacki putnik.
Godine i iskustvo su naravno relevantni, znam kako sam razmisljao sa 20god.!
Hajde podeli sa forumom i samnom tvoj nacin razmisljanja tada i sada.
Djika, postoji samo 43g. i nije nesto narocito kvalitetna kao i sve ostalo sto dolazi iz te zemlje! Kakva bre Svedska.........
MLM nacin prodaje je nastao pocetkom sezdesetih godina dvadesetog veka u SAD-u.
 
Poslednja izmena:
"MLM nacin prodaje je nastao pocetkom sezdesetih godina dvadesetog veka u SAD-u". Konacno i ti nesto da ubodes. Ima na netu da se procita bar nesto o mlm-u i marketingu, pa nebi bilo zgoreg kad se vec gubi vreme na netu da se nesto i procita, onda bismo mogli nesto ozbiljnije da komentarisemo!
 
Ima na netu da se procita bar nesto o mlm-u i marketingu, pa nebi bilo zgoreg kad se vec gubi vreme na netu da se nesto i procita, onda bismo mogli nesto ozbiljnije da komentarisemo!
Sve sto bi mogao da nam kazes vec smo culi od mlm promotera koji su dolazili pre tebe nego zadrzi ti svoje znanje za sebe i nastavi uspesno "poslovanje".
 
Једини недостатак МЛМа у Србији је недостатак воље и жеље за радом оних који су упусте у ту причу.
Ипак су људи овде навикли на пос`о од 7 до 3 и фиксна (не)зарађена плата ;)

problem je sto ovde nema para...nema Srbe vise zasta pas da ujede,i sad,im je svako grozdje kiseloi
Svesni su da su svojim (ne)delanjem stigli ovde gde su,i sada im je sve lose,ne valja,smrdi itd itd
A da imaju para ko u Titovo i Antino vreme,kupovali bi,cisto da kupe...cak i cipele tri broja vece,cisto jer su bile jeftine na rasprodaji;)

Osnovna karakteristika prostog,nepismenog i zavidnog naroda,kojem je glavna logika,da komsiji crkne krava,kad vec moja ne daje mleka
A osnovna vodilja u zivotu im je,srce hoce a d.p. klokoce

Nemaju para za nesto,sto bi mozda i kupili,a onda se brane mehanizmom,to je lose,to je prevara to je zlo i naopako

a ovamo,trose pare na kladionicu,duvan,alkohol....jedni su od vodecih potrosaca u SVETU sa ovim porocima....te mi nije jasno,kako tako jedna puritanska nacija,naseda na prevare tipa kladionica a pogotovo,duvanska industrija

Znaci....MLM.....mozda jeste zaludno,ali prevara nije
svi znamo sta je prevara...kad ti neko uzme pare i neda nista zauzvrat...ili da neki soder
Ovi to definitivno ne rade,jer logika mi govori,da rade,propali bi,a oni jos plivaju
No,ko to radi,rade zene,koje rade u firmama od 7-15h i to im je dopunsko zezanje,nikako neko ko bi hteo da zivi od toga,jednostavno,nemoze se ziveti od te sitne prodaje u zemlji koja nema para
znaci,ona dodje na posao,popije kafu,nasminka se,onda razmakne kucacu masinu iz 1982,i gomilu papira te prostre lakove,karmine,brushaltere i pozove preko telefona,sve lokale,ostalih kancelarija,da raznorazne mirke,savke,stevke,ljubinke,darinke,jovanke i ostale,dodju da vide sta je u ponudi
i tu onda neko nesto i kupi

Zasto....jer je jeftinije od butika,a opet kvalitetnije od ulicne tezge

Ja se bojim,braco forumasi,da ste predugo zatvoreni u vasim sobama pred racunarima,te ne znate situaciju u zemlji bas...cak ja koji sam u pizhdi matherini,znam bolje od vas tamo,lokalaca

Stoga,sta je lose u tim lakovima,trebalo bi zene da kazu,a ne Uragan
Jel kvalitet ispod proseka??? jel kvalitet neadekvatan ceni??? jer kolicina neadekvatna ceni??
jel neko uslovljen kupovinom???

a ti sto bi da rade prodaju...a nemogu...nije kriv ni ori flejm,ni multi level...vec to sto u zemlji nema zasta pas da ujede raju,i onda ni to ne ide....to je pilo vodu kasnih 90-tih i ranih 2000-tih,sada ni to vise nemoze da prodje

jednostavno,sa platom od 10-12.000,ko ce da ti kupi lak od 500 din

jel
 
Zaludno = prevara uvek bilo i ostalo jer cim si zaludan ti si i prevarant jer kako drugacije mozes da opstanes i zivis ako se bavis zaludnim stvarima ako ne varas i obmanjujes.

Sto se tice tog laka za 500 dinkish ne vidim u cemu je problem da otvorite sopstvene prodavnice ili da distibuirate te vase"fantasticne proizvode" u normalnoj trgovackoj mrezi.
Cemu tolika galama i taj nepristojan pristup davljenja po kucama uz papagijasanje i prodaju iz torbuljina i ranceva.
Izadjite na trziste legalno i normalno .

Trziste ce reci da li su ti vasi proizvodi dorasli konkurenciji i da li je to zaista to za taj novac.

E tu je zapravo poenta cele MLM price.
Ti vasi proizvodi nisu ono za cega ih vi drzite i propagirate i oni se u normalnoj prodaji po tim cenama ne mogu nikada probiti pored pravih brendova i kvalitetnih proizvodjaca koji imaju tradiciju i kvalitet po realnoj ceni.
Te djakonije koje vi promovisete nisu dorasle ni osrednjoj konkurenciji a kamoli top brendovima.
U pitanju su dakle nize kvalitetne ili donje srednje klase proizvoda gde je cena recimo za takav lak za kosu 150 dinara a vas treba da kosta 500 , znaci u tom grmu lezi zec.
Dakle u vas proizvod od 150 dinara realne vrednosti ugradjena je i prica po ceni 350 dinara dakle jos dodatnih 300% sto je van svake pameti i rezona.
 
Poslednja izmena:

Back
Top