Sta je za vas zivot?

asiom

Obećava
Poruka
75
Ucis, ucis, ucis i ucis.... prihvatas, dajes, cutis, razmisljas, uzimas, pomazes, nalazis, trazis, mislis, ne mislis, pises, gledas, slusas, zmuris, dodirujes, grlis, ljutis se, smirujes se, besan si, opusten si, sviras gitaru a ako ne sviras onda ucis ili slusas, komponujes muziku a ako ne onda slusas i uzivas, kosis travu, sadis cvece, radis posao koji ti prija a nekad ga i mrzis, crtas, vezbas, trcis, plivas, procenjujes, drzis gard, otvaras se, upoznajes nove ljude, mrzis nekad nekog ili nesto, volis nekad nekog ili nesto, ravnodusan si, negiras, minimiziras, projektujes, racionalizujes, negiras, nekad ne koristis stare mehanizme, sredjujes svoju sobu ako je imas a ako ne onda tudju, kupujes, prodajes, stojis, kreces se, shvatas, ne shvatas, smejes se, places, dosadno ti je, zanimljvo ti je, nekad mislis kada ce kraj, a nekad prosto ne zelis da se zavrsi, zaljubljujes se pa te prodje, kupis tudju energiju, saosecas se, nalazis da ti je tama prisutna, gledas u sunce, gledas u cvece, zivotinje, ribicu zlatnu ako je imas da ti ispuni zelju, molis se, meditiras, ne verujes ni u sta, verujes u sve, lakoveran si, dobar si, zao si, ljudi te vole, ljudi te ne vole, briga te za ljudi, briga te za sebe, upoznajes sebe, ne zelis sebe, imas probleme i resavas ih a nekad i ne, nemas probleme, zelis da putujes a nemas para pa mastas, putujes po srbiji makar i do novog sada ili obliznjeg sela, volis svoju majku ako je imas, volis svoga bliznjeg, ides u crkvu, mrzis crkvu, imas decu i volis ih, deci si upropastio, zelis da se iskupis, nemas decu a zelis ih, ne trebaju ti deca, volis tudju decu, sedis u parku i posmatras klince kako se igraju, mislis na detinjstvo, uzivas u svojim godinama, ne zelis da ostaris, plasis se bolesti, prihvatas bolest, igras se kao klinac, ozbiljan si, mazis macke i pse, imas ljubimca i volis ga puno, mrzis macke i pse, ne izlazis iz kuce, po ceo dan si napolju, pije ti se, ne pije ti se, zelis da smrknes, gadi ti se igla, nikad se nisi drogirao, nikad nisi pio, plezis se maloj deci, namigujes, prilazis devojkama, prilazis muskarcima, jedes najukusniju hranu, svaki dan jedes isto, kupio si nove patike i srecan si ko malo dete, u odelo sa mature ne mozes da stanes, mrsaviji si nego ikada, pijes lekove a ne trebaju ti, zuris u jednu tacku, mnogo mislis a nekada nemas ni jednu misao u glavi i prosto ti je lakse zbog toga, svi te hvale, niko te ne hvali a tako ti je to potrebno barem jednom, nemas vrline a nekad si bio prepun njih, pun si sebe a nekad si manji od makovog zrna, dani prolaze a nekad vreme stoji, svaka sekunda ti je bitna, svaki zivot ti je bitan, teras sebe da radis ono sto ne zelis.................. ZIVIS ZIVOT KOJI JE MOZDA JEDAN JEDINI!!!! i sada kada citas ovo mislis da je glupost, svidja ti se, nemas misljenje o ovome, proradio ti je ego, zelis da isprozivas temu, ne znas sta je tema, nisi ni procitao do kraja, imas druga posla, volis zivot i napisaces sta ti znaci, mrzis zivot, negiras zivot, zivis zivot i ukucaces nesto lepo sto ce nekoga da obraduje, ne razumes sta je pisac hteo da kaze, pisac ne zna sta je hteo da kaze, pisac voli svoj zivot ali ga i mrzi, on bi voleo da cuje sta drugima znaci zivot da li je za njih zivot samo sadasnjosti ili pak buducnost i proslost... ZIVIS ZIVOT I MOOOZDA JE JEDAN JEDINI:heart:
 
Poslednja izmena:
Zdravlje je za mene bitno ali i ako si bolestan moras da prihvatis da je tako i da se boris ako mozes.. Barem sam tako ja radio.. u svetu su prisutni tumori, prosirene vene, prostata, zavisnost, svakojake nemogucnosti, demencija, zestoki bolovi u glavi i tako dalje,... svako je bolovao ili boluje od necega sto je takodje zivot.... ja sam se ponekad i sad jos uvek ponekad plasim bolesti... jer je ponekad veoma prisutna.. Ali sta da radim.. Majka mi je za malo umrla od bolesti a nekima je umrla... Neki pak umiru od alkohola i droga i sami sebi naprave stetu sto dosta njih to radi... ****** borim se i boris se ali nekad je i previse... ali nekad i nije... sve je relativno
 

Back
Top