Stripovi na Sajmu knjiga

alien:
Da li ćete pazariti nešto stripova na Sajmu knjiga? Šta inače mislite o stripovima na Sajmu knjiga, da li su adekvatno zastupljeni, itd.

ja sam bio u utorak i napunio ranac. stripovima, dabome. uglavnom sam uzimao stara uzdanja, popunjavao kolekciju. nista od engl&fra nisam kupio. ponuda je ok, ali nema vise knjizara koji medj gomilom knjioga prodaju strip albume u bescenje... to mi fali.
 
Bio sam na sajmu i, naravno, nakupovao se stripova. Sve pohvale upucujem System Comics, koji za razliku od Marketprinta neguju duh stripa i neformalne komunikacije. Prvo neprijatno iznenadjenje na standu Marketprinta bila je cena starih primeraka Stripoteke - 60 din. Alo, ljudi, sajam, stari primerci, remitenda, i vi to sve prodajete po ceni nove Stripoteke. Na moju opasku da oni sami prodaju po tri primerka starih stripoteka za 100 din, nazocni mi je objasnio da je to, tada bila "akcija". Na moj komentar da se i tokom sajmova obicno uprilicuju "akcije" nazocni nije imao komentar. Iskustvo i proslogodisnjeg i ovogodisnjeg sajma mi ukazuje na to da zaposleni u Marketprintu na sajam gledaju kao na priliku da se po dobroj ceni ratosiljaju remitende, uvale jos po koje izdanje izbegavajuci marzu koju inace daju maloprodavcima, dok na poboljsanje odnosa sa javnoscu potpuno zaboravljaju. Rezime - veeeeliki minus Marketprintu i isto toliko veeeliki plus System Comics-u na cijem sam standu prijatno procaskao sa nazocnima o problemima stripa u Srbiji.
 
Pedya:
Bio sam na sajmu i, naravno, nakupovao se stripova. Sve pohvale upucujem System Comics, koji za razliku od Marketprinta neguju duh stripa i neformalne komunikacije. Prvo neprijatno iznenadjenje na standu Marketprinta bila je cena starih primeraka Stripoteke - 60 din. Alo, ljudi, sajam, stari primerci, remitenda, i vi to sve prodajete po ceni nove Stripoteke. Na moju opasku da oni sami prodaju po tri primerka starih stripoteka za 100 din, nazocni mi je objasnio da je to, tada bila "akcija". Na moj komentar da se i tokom sajmova obicno uprilicuju "akcije" nazocni nije imao komentar. Iskustvo i proslogodisnjeg i ovogodisnjeg sajma mi ukazuje na to da zaposleni u Marketprintu na sajam gledaju kao na priliku da se po dobroj ceni ratosiljaju remitende, uvale jos po koje izdanje izbegavajuci marzu koju inace daju maloprodavcima, dok na poboljsanje odnosa sa javnoscu potpuno zaboravljaju. Rezime - veeeeliki minus Marketprintu i isto toliko veeeliki plus System Comics-u na cijem sam standu prijatno procaskao sa nazocnima o problemima stripa u Srbiji.

ja bih dodao jos i ovo.
bio sam na platoovom standu, video sam toliko dobrih stripova po takvim cenama da mi je bilo muka i vrtelo mi se u glavi. kad sam video betmena black & white, drugi deo, veliki format po takvoj ceni da su mi se ruke zatresle u momentu. svi koji su citali prvi broj (izasao u bosni, zvao se crno i bijelo) znaju o cemu se radi i kakav je to dragulj medju stripovima. i onda zamislite drugi deo takvog stripa, pa jos original americko izdanje pa jos veliki format. cene ne mogu da se setim (potrudio sam se da to istisnem iz pamcenja), ali bila je nekoliko hiljada. i dan danas se jedem sto ga nisam uzeo, ali da jesam to bi bilo jedino na sajmu.
 

Back
Top