Brisanje fajlova...

mslav

Aktivan član
Poruka
1.037
Znam da je extremno glupo pitanje, ali vrlo chesto mi se deshava da ne mogu da izbrishem pojedine fajlove. najcheshce su u pitanju filmovi. vecina njih je fragmentirana. kad god idem na delete on kaze da fajl is being used by another program.
udjem ti ja u Task-manager(rec je o XP-u)i pogasim maltene sve programe iz procesa i opet nece. I onda sasvim slucajno posle mesec dana prosto idem na delete i ode...Probam iz Tweak XP-a da ga brishem a on samo zaglavi.Pomoc :?:
 
fajl is being used by another program - најчешће значи баш то - да неки програм користи тај фајл,
а ако си ти 'сигуран' да ниси ти покренуо тај програм тј. отворио тај фајл неким програмом то може да буде из више разлога а најчешћи су:
- 'убио' си тј нерегуларно си изашао из програма који је користио тај фајл и што се тиче windowsa тај фајл је још увек у употреби (исто важи и ако из Task managera убијеш неки процес/програм који га користи) рестарт компјутера би требало да ослободи фајл и омогући брисање
- имаш неки дефрагментатор или неки сличан програм који ради у позадини и вероватно он ради на том фајлу у тренутку кад покушаваш да га обришеш

вероватно постоји још неки разлог али тренутно не могу да се сетим
 
mslav:
Znam da je extremno glupo pitanje, ali vrlo chesto mi se deshava da ne mogu da izbrishem pojedine fajlove. najcheshce su u pitanju filmovi. vecina njih je fragmentirana. kad god idem na delete on kaze da fajl is being used by another program.
udjem ti ja u Task-manager(rec je o XP-u)i pogasim maltene sve programe iz procesa i opet nece. I onda sasvim slucajno posle mesec dana prosto idem na delete i ode...Probam iz Tweak XP-a da ga brishem a on samo zaglavi.Pomoc :?:

Probaj da fajlove brises iz Safe Mode-a. Ako cak ni to ne uspe onda iskljuci explorer.exe posto je velika verovatnoca da on ima neke veze sa njima ,,,, :roll:
 
Taj problem dolazi zbog oštećenog *.avi fajla, ili jednostavno rečeno, zbog lošeg kompresovanja u DiVX. A takav ti je svkaki drugi DiVX film kojeg možeš naći.

Uđi u DOS pomoću sistemske diskete i briši šta te je volja.
 

Back
Top