Brisanje fajlova...
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Brisanje fajlova...

Aktivan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Brisanje fajlova...

Znam da je extremno glupo pitanje, ali vrlo chesto mi se deshava da ne mogu da izbrishem pojedine fajlove. najcheshce su u pitanju filmovi. vecina njih je fragmentirana. kad god idem na delete on kaze da fajl is being used by another program.
    udjem ti ja u Task-manager(rec je o XP-u)i pogasim maltene sve programe iz procesa i opet nece. I onda sasvim slucajno posle mesec dana prosto idem na delete i ode...Probam iz Tweak XP-a da ga brishem a on samo zaglavi.Pomoc

Zainteresovan član Каспер (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Brisanje fajlova...

fajl is being used by another program - најчешће значи баш то - да неки програм користи тај фајл,
    а ако си ти 'сигуран' да ниси ти покренуо тај програм тј. отворио тај фајл неким програмом то може да буде из више разлога а најчешћи су:
    - 'убио' си тј нерегуларно си изашао из програма који је користио тај фајл и што се тиче windowsa тај фајл је још увек у употреби (исто важи и ако из Task managera убијеш неки процес/програм који га користи) рестарт компјутера би требало да ослободи фајл и омогући брисање
    - имаш неки дефрагментатор или неки сличан програм који ради у позадини и вероватно он ради на том фајлу у тренутку кад покушаваш да га обришеш

вероватно постоји још неки разлог али тренутно не могу да се сетим

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Brisanje fajlova...

Citat Original postavio mslav
    Znam da je extremno glupo pitanje, ali vrlo chesto mi se deshava da ne mogu da izbrishem pojedine fajlove. najcheshce su u pitanju filmovi. vecina njih je fragmentirana. kad god idem na delete on kaze da fajl is being used by another program.
    udjem ti ja u Task-manager(rec je o XP-u)i pogasim maltene sve programe iz procesa i opet nece. I onda sasvim slucajno posle mesec dana prosto idem na delete i ode...Probam iz Tweak XP-a da ga brishem a on samo zaglavi.Pomoc
    Probaj da fajlove brises iz Safe Mode-a. Ako cak ni to ne uspe onda iskljuci explorer.exe posto je velika verovatnoca da on ima neke veze sa njima ,,,,

Početnik Lady_bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Probaj Dr.Delete

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Taj problem dolazi zbog oštećenog *.avi fajla, ili jednostavno rečeno, zbog lošeg kompresovanja u DiVX. A takav ti je svkaki drugi DiVX film kojeg možeš naći.

Uđi u DOS pomoću sistemske diskete i briši šta te je volja.

Slične teme

1. brisanje cd rw i dvd rw
    Autor nikola_v86 u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 03.07.2007., 18:32
  2. Brisanje .exe fajlova 2
    Autor sinolog u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.09.2006., 11:24
  3. Brisanje fajlova iz Temporary Internet Files
    Autor serbianphreak u forumu Programiranje
    Odgovora: 20