city bus simulator 2010 new york pomoc!!

jel igrao neko ovu igricu?kakvi su utisci?

Ja sam je igrao. Evo mojih utisaka:

Autobusu koji voziš je posvećena ogromna pažnja, do najsitnijih detalja. Upravljaš svim mogućim stavkama koje jedan autobus ima: paljenje i gašenje motora, otvaranje i zatvaranje svih vrata, svetla, amortizeri, isticanje table na šoferšajbnu (ako je ne istakneš niko ti neće ulaziti u autobus :)), naplaćivanje karte svakom putniku... Išlo se čak dotle da postoji i rampa za osobe u invalidskim kolicima koju učiš da pokrećeš.

Međutim, ostatku igre je posvećeno jako malo pažnje: loša animacija s dosta bagova, loša kolizija, glasovna gluma nije bogzna šta, priča u glavnom modu je nedorađena i relativno kratka, a ljudi na ulicama čak stoje zamrznuti, ne kreću se! Možeš da prolaziš kroz njih, a dešava se da se zabaguje tako što "propadneš" do kolena u trotoar i ne možeš više da mrdneš. Znači sva pažnja programera je usmerena na autobus, a sve ostalo je gurnuto u drugi plan.

A i linija na kojoj voziš je ulica koja je dobrim delom prava, osim na početku i na kraju. Jedino zastaješ na semaforima, na kojima se prilično dugo čeka, a autobus ne možeš nikad u potpunosti da zaustaviš običnom kočnicom - uvek moraš da povučeš ručnu da bi autobus u potpunosti stao. Uz sve to, relacija je relativno kratka i monotona.

U pomenutom glavnom modu upravljaš čovekom ko imenu Karlos. Prvo učiš sve stavke vezane za upravljanje autobusom, a onda počinju "misije". Zaplet, ako mogu tako da ga nazovem, počinje kad jedan od autobusa kompanije za koju radiš nestane. Neke misije će uključivati i vožnju pomoćnog vozila. I taman kada, prelazeći misije, pomisliš da se radnja zahuktava - šlus! Gotova glavna priča.

Znači, ko što rekoh: samom autobusu i njegovom upravljanju je posvećena ogromna pažnja, ali sve ostalo je, u najmanju ruku, nedorađeno, što dosta kvari utisak. Ipak, i pored svih nedostataka, vredi bar probati igru.

@killer13: ne znam šta da ti kažem, ja imam 32-bitnu verziju i nisam imao problema. Ko što reče kolega, možda da proveriš postoji li neka verzija koja podržava 64x. Ako ne uspeš da pokreneš ovo, a baš ti se igra neka simulacija vožnje autobusa, kao alternativu ti predlažem igru Bus Driver firme SCS Software, u kojoj su autobusi manje detaljni, ali je sama igra svejedno raznovrsnija i detaljnija od ove. I, naravno, preporučujem ti i svog favorita iste ove firme, Euro Truck Simulator (naravno, ako te zanima da probaš i simulaciju vožnje kamiona).
 

Back
Top