Pivo

Pa bas se ne preporucuje alkohol ni za jedne ni za druge..od 3-13% alkohola..masti kao punomasno mleko..secer..pre bih rekao da je propaganda kad kazu da je zdravo..jeste od prirodnih sastojaka..ali obradjenih..zdrava je sljiva..ali ko rakija sta reci:lol:
 
Pa bas se ne preporucuje alkohol ni za jedne ni za druge..od 3-13% alkohola..masti kao punomasno mleko..secer..pre bih rekao da je propaganda kad kazu da je zdravo..jeste od prirodnih sastojaka..ali obradjenih..zdrava je sljiva..ali ko rakija sta reci:lol:
Tačno, al jeste zdravije od koka kole i ostalih osvežavajućih pića.
Izmedju Švepsa i piva biram pivo, jer u prvom ima 16 kašika belog šećera, raznih farbi..i ko zna čega sve još.

Kako deluje pivo na secerase ili one sa secerom 5,6
Kako deluje na bubreg i bubrezne bolesnike?

iz prve ruke...:D

Negativno deluje i na zdrave i na obolele.

Osim ribe, jaja i mesa sve ostalo povećava nivo šećera u krvi, pa i pivo.

Od piva jači diuretik je crna kafa.
Posle kafe, piva ili nekog drugog alkoholnog pića, treba piti dosta vode da bi se nadomestila tečnost koja je isparila sa alkoholom i omogućio normalan rad bubrega.
A, ko posle piva pije vodu? Znači, negativno deluje u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Mene pivo oznoji skroz....i to bude neki slatkasti znoj, cak i slatkasto mirise, uopste ne mirise na pivo.
Inace mi znoj razlicito mirise u zavisnosti sta sam jeo...bas drasticno.
Mokraca je drugo...

Procitao sam negde da sistem za znojenje moze da se poremeti, a ne znam nista o tome, a opet na drugom mestu sam procitao da pivo regulise znojenje, ali to nije islo u dubinu....pa ne znam da li da spajam ta dva clanka ili ne...
 
Mene pivo oznoji skroz....i to bude neki slatkasti znoj, cak i slatkasto mirise, uopste ne mirise na pivo.
Inace mi znoj razlicito mirise u zavisnosti sta sam jeo...bas drasticno.
Mokraca je drugo...

Procitao sam negde da sistem za znojenje moze da se poremeti, a ne znam nista o tome, a opet na drugom mestu sam procitao da pivo regulise znojenje, ali to nije islo u dubinu....pa ne znam da li da spajam ta dva clanka ili ne...

Može, od stresa.

Ako se u vruć ogranizam ubaci 'ladno pivce, svakako se oznojimo, al verujem da nisi mislio na ovo.

Pojačano znojenje posle piva može biti zbog viška ubačenih kalorija, a onda se radi o dijabetesu ili holesterolu.
 
Pa bas se ne preporucuje alkohol ni za jedne ni za druge..od 3-13% alkohola..masti kao punomasno mleko..secer..pre bih rekao da je propaganda kad kazu da je zdravo..jeste od prirodnih sastojaka..ali obradjenih..zdrava je sljiva..ali ko rakija sta reci:lol:

daj ne lupaj..pivo ima na 100 gr 45 kalorija, 4 gr UH, 1 gr belanchevina i nula % masti!

pazi koja glupost - masti kao punomasno mleko ccc..shta sve necu prochitati
 
NE, ali pusenje sasvim sigurno da.

Naleteo sam da pivo i nakon kontrola moze biti neispravno i da je bilo slucajeva da osoba privremeno dobije suljeve , ili nesto sto lici na suljeve nakon "kvarnog" piva, kao i proliv...
Prvo sto sam pomislio kad sam cuo je ona teorija onog hrvata da alkohol utice na jetru, a jetra utice na suljeve , tj losa jetra , suljevi se dobijaju....
E sad da li je to tacno...

Ako jeste, onda ebes koristi u smislu alkoholnog i diuretskog napitka sa belancevinama , kad mozes da dobijes kratkotrajni atak na jetru i debelo crevo...

Drugi moj poznanik nikad ne pije pivo, jer mu u porodici stalno boluju od raznih oblika crevnih zaraza, a zasto i kako nemam pojma...Najstariji deda zaginu covek, vecito jedno preboli , a drugo dobije, a sve neki zestoki oblici....cak i kad mladi dobiju, deca manje, vec ojacala na to...
 
5,6 mmol/l je normalna vrednost šećera u krvi!
...za bubrege diuretski...

P.S. Pij, patak, i jedino obraćaj pažnju na stomak.Oće da raste od piva...:lol:
 
da li neko moze da mi kaze, da li pivo zaustavlja rast ???
Ne sadrži supstance koje ometaju rast, ali cigarete (neko je već pomenuo) sadrže izuzetno toksični titan-dioksid koje može uticati na rad hipofize.

Inače, titan-dioksid služi u proizvodnji da "boji" pepeo cigarete u belo/sivkasto umesto njegove prirodne boje / crne. Таj efekat belog pepela je blaži nego gledati istresanje crnog pepela iz cigarete.

A umesto piva je uvek bolje piti limunadu (bez šećera). Naročito pušačima kod kojih jedna popušena cigareta anulira absorbciju ~100mg vitamina C.
 

Back
Top