Musko - Zenski odnosi, ili ti Venera vs Mars

Incognito

Poznat
Poruka
8.226
Dobih jedan interesantan i jako sarkastican tekst na mail, pa rekoh da podelim sa vama:

Ja u stvari nikada nisam shvatio zasto se seksualne
potrebe muskaraca i zena toliko razlikuju. I nikada
nisam shvatio sve to sa Venerom i Marsom. Takodje,
nikada nisam shvatio zasto muskarci razmisljaju
glavom, a zene srcem. I na kraju, nikada nisam shvatio
zasto gen seksualne zelje toliko oslabi kada cuje reci
"Da, uzimam".

Na primer: jedne veceri, prosle nedelje, moja zena i
ja smo bili u krevetu. Strast je pocela da se
rasplamsava... kad je ona rekla:
- Ne mogu sada, nisam raspolozena... Htela bih da me
samo malo drzis u narucju.
Rekoh:
- STA??... Sta je sad pa to?
I onda je rekla reci kojih se boji svaki muz na
planeti:
- Ti jednostavno ne razumes moje emocionalne potrebe
koje imam kao zena, da bih zadovoljila tvoje fizicke
potrebe koje imas kao muskarac. Na moj zbunjeni pogled
je odgovorila:
- Zar ne mozes da me volis zbog onoga sto jesam, a ne
samo zbog onoga sto radim s tobom u krevetu?
Shvativsi da to vece nece biti nista, okrenuo sam se i
zaspao.

Iduceg dana sam nazvao sefa i rekao da uzimam slobodan
dan, da bih proveo vreme sa njom. Otisli smo na rucak,
a onda sam je odveo u jednu robnu kucu sa ogromnim
odeljenjem za zensku garderobu. Pratio sam je okolo,
dok je isprobavala nekoliko veoma skupih kompleta.
Nije mogla da se odluci koji da uzme, pa sam joj rekao
da cemo ih sve kupiti. Htela je i cipele, koje bi se
slagale sa tim kompletima, pa sam joj rekao da uzme po
jedan par za svaki komplet. Stigli smo i do dela sa
nakitom gde sam joj uzeo par dijamantskih mindjusa. Da
vam kazem... bila je taakoo uzbudjena. Mora da je
mislila da sam na korak do bankrotstva. Pomislio sam
da me testira kada je zatrazila i znojnice za tenis,
iako nikada u zivotu nije uzela reket u ruke. Mora da
sam je bacio u razmisljanje kad sam joj rekao:
- Naravno, draga.
Skoro da je bila blizu seksualnog zadovoljstva od
silnog uzbudjenja. Smeseci se, konacno je rekla:
- Mislim da bi ovo bilo sve, hajdemo do kase.
Jedva sam se suzdrzavao kad sam joj odgovorio:
- Ne mogu sada, nisam raspolozen.
Lice joj je poprimilo bled izgled kada je spustila
vilicu i izustila:
- STA??
Onda sam joj rekao:
- Samo sam hteo da DRZIS ove stvari u narucju neko
vreme... Ti jednostavno ne razumes moje finansijske
probleme koje imam kao muskarac, da bih zadovoljio
tvoju zelju za kupovinom koju imas kao zena.
I bas kad je imala taj pogled (kao) da zeli da me
ubije, dodao sam:
- Zar ne mozes da me volis zbog onoga sto jesam, a ne
samo zbog stvari koje ti kupujem?

Ocigledno, ni veceras nece biti nista ...

Generalno pitanje je: koliko uopste mi muskarci shvatamo zene, i obrnuto...

P.S. Zahvaljujem se zlobnoj devojcici koja je podelila ovo sa mnom... A sad se vi zahvalite meni sto ja to delim sa vama ;)
 
Procitavsi napisano, neke misli su mi prosle groz glavu, no, kada sam pokusala da ih prenesem na papir, ostalo je samo ovo – delic jedne celine oformljene u mojoj glavi, pa cu to podeliti sa vama... a volela bih da oni koji se ne slazu sa mnom, ne iskoriste moje reci zlobno, vec neka i sami kazu ono sto misle...

Pomalo je tesko pisati o ovome, jer prosto sam i ja zbunjena... Jednostavno, nismo svi isti, nisu svi muskarci isti, a naravno ni sve zene nisu iste... Ipak, istina je da su zene emotivnije i da imaju emocionalne potrebe koje muskarci ponekad ne razumeju... Koliko puta sam pozelela samo da lezim u narucju mog partnera, da provlaci svoje prste kroz moju kosu i da me ljubi, da osetim kako mu pripadam i kako sam u tim trenucima nemocna bez njega... Ponekad mi je samo predigra propracena mazenjem i poljupcima dovoljna, a na sexualni odnos tada i ne pomisljam... Jednostavno, kao i vecina devojaka i zena, volim osecaj neznosti vise od bilo cega...

A odogovor na tvoje pitanje Incognito je dovoljno prikazan u knjizi „Sta muskarci znaju o zenama“... Ko je video tu knjigu, zna da su stranice te knjige prazne, nista nije napisano... Dakle, odgovor je jasan! :wink: Takodje vazi i za zene...

Mi se trudimo da shvatimo jedni druge, pokusavamo da svoje zelje i misli sputamo u trenucima kada mislimo da je neophodno, a isto tako i da iskazemo ono sto je deo nas na nacin svojstven samo nama, nenametljivo i isplanirano... Onaj ko zna da slusa, kao i onaj koji zna i da cuje, saznace mnogo vise nego neko ko misli da zna sve o musko-zenskim pitanjima... Ponekad je slusanje je vaznije od razumevanja... :roll:

Kao sto kaze Albert Sent Djordji: „Otkrice se sastoji u tome da vidite ono sto su vec svi drugi videli, ali razmisljajuci na nacin na koji niko drugi nije mislio“

A Hese: „Mi mozemo razumeti jedan drugog, ali svako od nas moze da protumaci samo sebe samog“

A da li bi bilo interesantno kada bi svi znali sve? U cemu bi bila draz veze, ako bi svako u svakom trenutku dobijao ono sto zeli, bez ikakvih iznenadjenja? Uostalom, neophodno je da postoji ravnoteza, kako bi sve imalo svoj pocetak i svoj kraj...

A na kraju Selimovic nam preporucuje: U danasnjem svetu ostaju nam samo dve mogucnosti – prilagodjavanje ili vlastita zrtva...

:arrow: odlucite sami :!: 8)
 
Pricica je super, a sto se same teme tice... Nikako ne volim tu podelu muskarci i zene... Neke zene npr. bas u toj prici bi to vece spavale sa svojim dragim i ne bi im ni palo na pamet ono sto je pomenuta zena rekla svom muzu.

Koliko muskarci shvataju zene i obrnuto?

Na to pitanje ne moze da se da odgovor jer sve zavisi od osobe. Koliko mi imamo razumevanja za tudje potrebe, zelje i sl. zavisi od puno stvari, ali sigurno ne zavisi od toga kome polu pripadamo. :wink:
 
Tja, mozda ce nekima zvucati cudno, ali meni se cesto cini da se bolje razumijem s muskarcima nego sa zenama, kao i da sam im slicnija, nego zenama po svojim osobinama, ponasanju, nacinu razmisljanja...
Radije cu gledati dobru tekmu, nego jurcati po prodavnicama, raspravljati o sportu, nego o novim krojevima i frizurama, sjediti za sankom i cugati pivo, nego gustirati sokic na nekom fensi mjestu da bih bila primijecena, slusati price o najnovijim sexualnim avanturama svojih drugova, nego zalopojke drugarice koja se posvadjala s momkom ili muzem, itd... Bezbroj je takvih banalnih primjera...
Dalje, kada je sex u pitanju, nema sanse da cu ga odbiti, ako smo oboje napaljeni... Prije ce biti da cu ga i ja inicirati...
A sto se njeznosti tice, i muskarci, bas kao i zene imaju potrebu za njom i sasvim mi je dovoljno pruzaju... Ne znam da li ja imam manju potrebu za njom, nego vecina zena, ili se lakse preda mnom otvaraju i pokazuju i tu svoju stranu, tek ne osjecam da sam imalo uskracena u tom smislu...
 
Gazdarica:
Tja, mozda ce nekima zvucati cudno, ali meni se cesto cini da se bolje razumijem s muskarcima nego sa zenama, kao i da sam im slicnija, nego zenama po svojim osobinama, ponasanju, nacinu razmisljanja...Radije cu gledati dobru tekmu, nego jurcati po prodavnicama, raspravljati o sportu, nego o novim krojevima i frizurama, sjediti za sankom i cugati pivo, nego gustirati sokic na nekom fensi mjestu da bih bila primijecena, slusati price o najnovijim sexualnim avanturama svojih drugova, nego zalopojke drugarice koja se posvadjala s momkom ili muzem, itd... Bezbroj je takvih banalnih primjera...
Dalje, kada je sex u pitanju, nema sanse da cu ga odbiti, ako smo oboje napaljeni... Prije ce biti da cu ga i ja inicirati...
A sto se njeznosti tice, i muskarci, bas kao i zene imaju potrebu za njom i sasvim mi je dovoljno pruzaju... Ne znam da li ja imam manju potrebu za njom, nego vecina zena, ili se lakse preda mnom otvaraju i pokazuju i tu svoju stranu, tek ne osjecam da sam imalo uskracena u tom smislu...

Sa vecinom (sem sa ispijanjem piva 8) ) se slazem. Imam isti 'problem' ili da to nazovem srecom.
 
:arrow: Odgovor na temu m-ž odnosa tj. razlika (skinuto sa NET-a):

Potrebe i želje
Za ženu: delikatan balans emocionalnih, fizičkih i psiholoških činilaca koji oličava jednu kvalitetnu vezu.
Za muškarca: hrana, seks i pivo.

Ta prokleta stvar
Za ženu: sve što se nalazi ispod haube kola.
Za muškarca: kopča na ženskom brushalteru

Ranjivost
Za ženu: potpuno se emotivno otvoriti pred drugom osobom.
Za muškarca: igrati utakmicu, pa izgubiti.

Komunikacija
Za ženu: otvoreno deliti misli i osećanja s partnerom.
Za muškarca: ostaviti joj nažvrljanu poruku pre no što iznenada otputuješ na vikend s momcima.

Posvećenost
Za ženu: težnja ka sklapanju braka, zasnivanju porodice i podizanju dece.
Za muškarca: nemogućnost da "smuvaš" drugu ženu kad izađeš sa svojom devojkom.

Zabava
Za ženu: dobar film, koncert, društvena igra ili knjiga.
Za muškarca: bilo šta s jednom loptom, dve pesnice ili tri spadala.

Podrigivanje
Za ženu: neprijatna posledica varenja.
Za muškarca: beskrajan izvor zabave, samoizražavanja i muškog razumevanja.

Vođenje ljubavi
Za ženu: najuzvišeniji oblik intimnosti koji dvoje ljudi mogu da podele.
Za muškarca: bučna fraza koju muškarci koriste kako bi naveli ženu da bude bučna.

Daljinski upravljač
Za ženu: sprava kojom se menjaju televizijski kanali.
Za muškarca: sprava kojom se nadgledaju programi sa svih 75 kanala svaka dva i po minuta.
 

Back
Top