Sta se desava sa telefonima na slovo, na slovo 8

Z

zlajat

Gost
Da li ce ikada telefoni sa pocetnom cifrom 8 da se racunaju po "gradskoj" tarifi, posto je cena impulsa X puta veca od cene "gradskog" impulsa. Da li je to po logici: DERI SELJAKE, ONI IMAJU PARA, ili je nedostatak "tehnickih uslova"? Ako je vec mobilna telefonija prevazisla problem lokacije,(iako svi znamo da mobilna veza, u vecini slucajeva, za svoje funkcionisanje, koristi kompletnu infrastrukturu fiksne telefonije), zasto to ne bi mogla i fiksna, pa bar u delu sa istim pozivnim brojem-011? Zasto smo mi toliko posebni na 8-ici, da li imamo nekakve bolje uslove ili je mozda nesto drugo u pitanju? Voleo bih da mi neko odgovori na ovo pitanje, ali argumentovano, ne pausalno (bice, samo sto nije, velika udaljenost i sl.), nego konkretno-kad i kako.

Unapred zahvalan (pa makar ne bilo na cemu)
 
Sta je TELEKOM, AMAN ZAMAN i sl, zar vas izdade znanje i informisanost? Zar stvarno niko nece da pdgpvpro na pitanje? Sto: nije interesantno-mozda ne znate odgovor-mozda treba i ja da pljujem po Telekomu, da bi se neko oglasio (ovo necu da radim zato sto kritikujem nesto samo kad imam bolje resenje). OGLASITE SE STRUCNJACI-ili to mozda i niste?
 
Pa sta ocekujes da ti kazemo?
Nasao si da se bunis sam, samo tebi smeta... Od toga mozes samo da izgubis zivce.
Nego ti lepo nadji bar hiljadu pretplatnika kojima tel. broj pocinje na 8 i kojima to isto smeta pa napisite peticiju telekomu (od koje ce se uplasiti :lol: ), ako ih ne nadjes hiljadu cuti i placaj skuplje.
P.S. Moj kolega zivi na autokomandi i nema tel. jer nema tehnickih mogucnosti za uvodjenje, a pored kuce su mu postavili Halo govornicu.
 
E Hauba........covek lepo pita a Ti "pametujes".......
Zlaja je u pravu, placamo skuplje a tvoj prijatelj kada bude dobio telefon placace regularno kao i svi ostali koji nisu "kaznjeni". Ne smeta samo Zlaji, smeta i meni i svima kojima telefoni pocinju na broj 8. I sigurno i svima smeta koji nemaju telefon a imaju ispred kuce parkirane "hallo" govornice. A sve to nije razlog da si toliko ironican i drzak. Mozda te je pogodilo sto je Zlaja rekao :"OGLASITE SE STRUCNJACI-ili to mozda i niste?" Da se nisi nasao pogodjenim, ako radis u Telekomu???
Na sta ti lici da mu kazes da nadje njih 1.000 za peticiju? Sta zamisljas, da ce covek da ide redom od kuce do kuce i da trazi da potpisu peticiju? Bas si mudar!!

Sta je Zlaja tebi trebao da odgovori? Da ti kaze da taj tvoj kolega nadje jos njih hiljadu bez telefona i da potpisu peticiju , posalju je 'telekomu' ili da cute i sede u HALO govornicama?
Hauba, da li Ti uopste radis u TELEKOMU?

Covek je lepo zamolio da mu se odgovori argumentovano a ne pausalno, i nije mi jasno zasto se Ti HAUBA uopste javljas.....
Ako ne znas odgovor, cuti i gledaj svoja posla.

Pozdrav Zlaji, nisi jedini koga deru. Osim sto nas deru, jos imamo i dvojnike. Alo, Zlajo,....da mi nisi Ti dvojnik mozda? Ako jesi, skrati malo pricu......hahaha...Mogli bismo da se dogovorimo bar za par-nepar sate....hahaha
 
Ne, nisam Zlaja, ja sam Zlajina komsinica, i moj broj telefona pocinje sa brojem 8.
Zar ne shvatas da su nam telefoni toliko skupi i da imamo dvojnike, da ne mozemo posteno ni da razgovaramo, ni da se 'kacimo' na internet...mozda sam ja Zlajin dvojnik, pa sam mu zauzela vezu..
haha
 
Malo guzve na poslu a vi mislili...
U medjuvremenu me izabrali za predsednika kucnog saveta, pa sam isao da ubiram "harac" za zajednicku struju, popravku krova, pun podrum vode zato sto vodovod ne veruje da je njihova nadleznost da zakrpe cev u sahti van zgrade, a ni iz toplane ne veruju da je ventil koji pusta toplu vodu toliko problematican, da bi oni morali da se mrdnu od radijatora po ovoj hladnoci. TREBA BITI BEZOBRAZAN!!! Nazalost tako je ako hoces u ovoj drzavi da te neko saslusa. Za ovog prijatelja koji koji se zali da su ljudi bez telefona (konkretno njegov pajtos), ne kazem da taj problem nije veliki, ali ja sam postavio pitanje da mi neko odgovori na njega, a ne da mi kaze da ljudi zive i bez jednog bubrega, svi srecni i zadovoljni sto je bar glava tu gde je.
P.S. Ala ste vi nepoverljivi! Pa zar bih imao neku vajdu da pisem pisma podrske sam sebi!? Ne razumem, uopste ljude kojima takva ideja pada na pamet. Trebalo bi da pisete vikend-krimi romane, samo kad bi imao ko da ih cita. Pozdravljam "Zlajinu komsinicu" ona bar zna o cemu pricam!!!!
 
Telekom predlaze promenu tarifnog sistema, koji resava problem "8" :
Kada je reč o tarifnoj politici, neophodno je ukazati na neke osnovne pokazatelje tarifa koje su primljene u našoj mreži i mrežama nekih zemalja iz okruženja. Mislim da tu vlada jedna potpuno pogrešna fama.
Prisutan je stalni trend realnog smanjenja cena impulsa. Od 1997. godine do danas (2003)cena impulsa za rezidencijalne korisnike smanjena je za 33 odsto. Cena impulsa za biznis korisnike smanjena je za 45 odsto. Pretplata za biznis korisnike smanjena je za 70 odsto. Došlo je samo do povećanja pretplate za fizička lica od 20 odsto.
Poređenjem sa cenama zemalja u okruženju (Slovenija, Hrvatska, Republika Srpska, Bugarska, Rumunija i Makedonija) vidi se da je naša pretplata niža za šest puta i više, lokalni saobraćaj jeftiniji do 10 puta, nacionalni saobraćaj jeftiniji nekoliko puta, pozivi na mobilnoj mreži su jeftiniji samo u Makedoniji nego kod nas za pet odsto, dok su u drugim zemljama nekoliko puta skuplji.
Međunarodni pozivi su jeftiniji samo u Sloveniji (za sve pozive) a u Hrvatskoj za pozive za Evropu i SAD. Tarifni sistem u ovim zemljama je promenjen u pravcu smanjenja broja tarifnih zona. Slovenija i Hrvatska imaju samo po jednu tarifnu zonu.U predlogu strateškog plana koji je Telekom dostavio Vladi, između ostalog, predložena je
>>>izmena tarifnog sistema, tako što bi se dosadašnje četiri zone u nacionalnom saobraćaju transformisale
>>u dve. Došlo bi do spajanja lokalnog saobraćaja i prve zone koja obuhvata granice mrežne grupe, a cena bi bila negde na sredini. Takođe bi i druga i treća zona bile spojene i cena bi bila negde na sredini, što bi omogućilo znatno smanjenje cena u međunarodnom saobraćaju.
 
@aman zaman

Dokle ces bre da se izvlacis na to poredjenje cena sa inostranim kompanijama... Kad budete pruzali kvalitet i kvantitet telefonskog saobracaja kao oni slobodno podignite cene. Do tad, ako vam nesto tako padne na pamet niste svesni koji ce to revolt naroda da izazove. Kad ne budete mesecima odlagali ADSL, kad ne budemo vise znali sta je to PCM, o dvojnicima da ne govorimo, kad ne budemo u plavim kovertama placali nesto za sta inace "nema tehnickih mogucnosti" - slobodno podignite cene vasih "usluga". Do tad jedino je realno o jos nekom snizenju cena da razmisljate.

Pozdrav
 
Delimicno sam zadovoljan odgovorom, ZA TROJKU, plus jedna ocena vise za ulozen trud. AMAN ZAMAN je lepo elaborirao problematiku cene impulsa kod nas u odnosu na okruzenje, ali maglovito odgovorio na deo postavljenog pitanja. Ne sumnjam da ima jos ljudi koje "tisti" ovo pitanje, ali nisam bas najbolje razumeo pricu o tarifnom sistemu i njegovim zonama (sta spada u koju zonu), i pogotovu da li se sagledava vreme u kojem bi to moglo da se stavi na dnevni red. Ne razumem zasto bi vlada imala bilo kakvu potrebu da utice na te stvari, jer po nekim indicijama iz naroda (javlja mi se, javlja mi se), sigurno da do smanjenja priliva novca u Telekom ne bi doslo jer bi sa manjim racunima imali veci "promet" u saobracaju, pa bi efekat bio isti (sto bi Vladi bilo isto, jer bi opet imala istu popunu budzeta). Mene plasi da sam Telekom ima "strah" od povecanog telefonskog saobracaja, jer bi u tom slucaju kapaciteti i oprema dosli do "kriticnog maksimuma". Telekom i sada "razvodnjava" saobracaj sa uvodjenjem fleksibilnih multipleksera u igru (jednom paricom vodi do 30 telefnskih prikljucaka-bez dvojnika i PCM-a, naravno). Sve je ovo, naravno, moja varijanta price, ali ako postoji realno objasnjenje, ja sam tu da ga saslusam, i naravno podsecam da mi se dopuni odgovor oko termina po pitanju tarifnog sistema i zona u okviru njega.

Unapred zahvalan
 
hahaha
A oni me napali da sam ja Zlaja. Vidite da je covek imao poplavu..Ih bre Zlajo, mi i nismo komsije, ja sam u Resniku...

"AMAN ZAMAN", koja sam ja tarifa??
By the way.....stizem do grada brze nego moj deda sa Labudovog brda...da li se to racuna?(a placam telefon skuplje od njega i imam dvojnika)A DEDA GA NEMA....haha
haha
Pozdrav
 
Pa Vlastimire da nikog ne interesujem nije tacno: voli me moja mama, tata (doduse samo praznikom), zena mi kaze da me i sin voli (kaze da je moj sin, ajde da joj verujem!?), vidis da i komsinica Zlajina kaze po nesto u moju odbranu, pa sad ako je to malo...
Nego komsinice Zlajina, sada nismo komsije, ali smo verovatno bili, posto sam ja stanovao na tri mesta u Resniku: ul. 14 aprila ili 15. nova po starom (kod tunela), ul. Jelezovacka (u kuci ispod starih zgrada), i u Mavrovskoj (izlazi na Brestovacku kod trafo stanice). Znam kako je u Resniku, tamo nisam ni tonsko biranje mogao da izboksujem iako znam ljude u posti u Resniku, pa zamisli kako je zvati, recimo, Italiju kad je pulsno biranje-dok izvrti brojeve komotno mogu da rucam i odremam malko
 
Nije bilo nikakvog truda, samo iskopirano iz intervjua predstavnika Telekoma Ekonomistu. Dakle oduzmi 1 a dodaj dva za ove zone/cene koje sam opet bez ikakvog truda preuzeo sa sajta Telekoma:

> Lokalni razgovor u okviru centrale Barajevo (1imp/2min) 0,180 din/min
> 1.ZONA-Razgovor unutar zone 011 (1imp/30sek) 0,729 din/min
> 2. ZONA - Razgovor izvan zone 011, do 200km (1imp/15sek) 1.458 din/min
> 3. ZONA - Razgovor izvan zone 011, preko 200km (1imp/8sek) 2.733 din/min
> 4.ZONA - Pozivanje mobilnog sa fiksnog - 10.933 dinara svaki minut

A ovaj amater koje se ceslja kao profesionalac trebao bi da zna da pravi profesionalac prouci problem (u ovom slucaju forum) i izvaga argumente s jedne i druge strane i prikljuci se
strani koja je u pravu. Profesionalac ne zauzima busiju prema simpatiji ili prema interesnoj grupi kojoj pripada ili gde ceni da ima vise igraca (nije viteski ni srpski) ili prema proceni na koga ce pasti revolt naroda. Znaci da bi se podigle cene potrebne su investicije, a za investicije nema para i ne mogu doci (tako brzo kako bi svi zeleli) ako se ne podignu cene.
 
LAPSUS: "da bi se podigle cene potrebne su investicije" = "da bi se podigao kvalitet/kvantitet potrebne su investicije"
I Zlajina komsinica bi mogla da prvo da iscita na ovom forumu zasto placa koliko placa i malo da pripazi dedino (i drugih ukucana), muvanje oko telefona (mozda je to uzrok -desava se)
 
AMAN ZAMAN, nemoj da delis packe, pa pobeci ce mi svi sa stranice!!!! Ja malo potkacio Vlastimira i on se nadurio, a ni "hauba" se ne otvara. Za njih bi ti i oprostio, ali "komsinicu Zlajinu" mi ne diraj, to je Resnicanka, ja sam ziveo tamo, odatle mi je i supruga, a znas kako kazu- "odakle si?" "odakle mi je zena!" Samo mi jos nisi odgovorio K A D ce da se desi ta integracija grupa u okviru tarifnog sistema da na miru mogu da odbrojavam dane (znas kao ono u vojsci 365, 364...).

Vrlo dobro vojniče!!!!
 
aman zaman:
A ovaj amater koje se ceslja kao profesionalac trebao bi da zna da pravi profesionalac prouci problem (u ovom slucaju forum) i izvaga argumente s jedne i druge strane i prikljuci se
strani koja je u pravu. Profesionalac ne zauzima busiju prema simpatiji ili prema interesnoj grupi kojoj pripada ili gde ceni da ima vise igraca (nije viteski ni srpski) ili prema proceni na koga ce pasti revolt naroda. Znaci da bi se podigle cene potrebne su investicije, a za investicije nema para i ne mogu doci (tako brzo kako bi svi zeleli) ako se ne podignu cene.

Ja za tebe nisam OVAJ, nisam ja sa tobom ovce cuvao pa da mi se ovako obracas. Iz tvojih postova moze se veoma lako odmeriti tvoja licna kultura i steceno vaspitanje, kao i to da radis u Telekomu, jer je intelekt velike vecine zaposlenih u Telekomu na tvom nivou, stoga se i desava ovo sto se desava.
Drugo, VIDI SE OVDE KO ZAUZIMA BUSIJU PREMA INTERESNOJ GRUPI i ko brani preduzece koje cveta od korupcije. Pare za investicije imate, kad imate pare da kupite telekomunikacionu infrastrukturu Crne Gore, imate i da razdvojite ostatak dvojnika i poskidate bruku zvanu PCM. I za kraj, zasto bi mene kao korisnika UOPSTE ZANIMALO da li imate para ili ne? Ja placam uslugu ako se ona i moze tako nazvati kao onaj sto ima normalnu liniju, a ja imam PCM. Ako imam cetvrtinu linije zasto ne placam cetvrtinu usluge!?

Pozdrav
 
E, Zlajo, kako si to lepo rekao, ..odakle ti je zena, odatle si....haha
Moj muz je onda znaci iz Zarkova..YES..moracu to da mu kazem. Dodjoh ovde pre 6 godina na docek Nove godine, i ostadoh..hahah
Ulica mi je slepa a pticice pojele sve mrvice i nisam nasla put nazad do kuce. haha
Ne znam te tvoje ulice, u stvari znam samo koje su Podavalaska i Slavka Miljkovica, znam gde je posta i Dom zdravlja, i znam kuda se ide ka tunelu.

AMANZAMAN, mozda bih ja mogla da procitam na forumu zasto se placa skuplje, ali sam dosla na ovaj topic jer mi je bio zanimljiv naslov tako da nisam ni stigla da pronadjem taj, mozda bi mogao da mi kazes na kom topicu se nalaze te CENE i objasnjenja zasto su impulsi skuplji.
Sto se tice DEDE, AMANZAMAN, i Ti si mogao bolje da procitas, ja se nisma zalila da mi je tel, skuplji zbog dede, on se ne muva pored mog telefona, deda zivi sam na LABUDOVOM brdu, i samo sam rekla da je njemu telefon jeftiniji od mog a ja brze stizem do centar grada od njega, a to se odnosilo, ako nisi ukapirao,na kilometrazzu, naravno ironicno receno, mozda telekom naplacuje impulse po duzini kablova HAHAHA...Naravno ne ljutim se ja na tebe, zar ne vidis da sam ja jedna vesela devojka haha..ops.AMANZAMAN, mozda mi moja 9omesecna beba pravi telefonske racune...Bebo, bebo, no-no.
Zlajo, mozda su moj muz i tvoja zena isli zajedno u skolu??
 
Pa ti jos nisi upoznala Resnik za 6 godina? Veliko mesto, lepo mesto, pa taj tvoj muz nije bas neki turisticki vodic! Mene je moja zena odmah turisticki provela kroz Resnik, tako da sam se odmah "zaljubio" u okolis. Samo da znas ako nisi u Slavka Miljkovica ulici, nemoj ni da pokusavas da zoves taksi na poziv(jednostavno zaboravi da taj vid prevoza postoji, pogotovu zimi). Moja zena je Jasmina 1971. godiste, mislim, zbog bebe, da ste vas dvoje malo mladji, tako da ne verujem da se poznaju, ali ko zna-svet je mali...
 
Zlajina komsinica:
E, Zlajo, kako si to lepo rekao, ..odakle ti je zena, odatle si....haha
Moj muz je onda znaci iz Zarkova..YES..moracu to da mu kazem. Dodjoh ovde pre 6 godina na docek Nove godine, i ostadoh..hahah
Ulica mi je slepa a pticice pojele sve mrvice i nisam nasla put nazad do kuce. haha
Ne znam te tvoje ulice, u stvari znam samo koje su Podavalaska i Slavka Miljkovica, znam gde je posta i Dom zdravlja, i znam kuda se ide ka tunelu.

AMANZAMAN, mozda bih ja mogla da procitam na forumu zasto se placa skuplje, ali sam dosla na ovaj topic jer mi je bio zanimljiv naslov tako da nisam ni stigla da pronadjem taj, mozda bi mogao da mi kazes na kom topicu se nalaze te CENE i objasnjenja zasto su impulsi skuplji.
Sto se tice DEDE, AMANZAMAN, i Ti si mogao bolje da procitas, ja se nisma zalila da mi je tel, skuplji zbog dede, on se ne muva pored mog telefona, deda zivi sam na LABUDOVOM brdu, i samo sam rekla da je njemu telefon jeftiniji od mog a ja brze stizem do centar grada od njega, a to se odnosilo, ako nisi ukapirao,na kilometrazzu, naravno ironicno receno, mozda telekom naplacuje impulse po duzini kablova HAHAHA...Naravno ne ljutim se ja na tebe, zar ne vidis da sam ja jedna vesela devojka haha..ops.AMANZAMAN, mozda mi moja 9omesecna beba pravi telefonske racune...Bebo, bebo, no-no.
Zlajo, mozda su moj muz i tvoja zena isli zajedno u skolu??

zlajat:
Pa ti jos nisi upoznala Resnik za 6 godina? Veliko mesto, lepo mesto, pa taj tvoj muz nije bas neki turisticki vodic! Mene je moja zena odmah turisticki provela kroz Resnik, tako da sam se odmah "zaljubio" u okolis. Samo da znas ako nisi u Slavka Miljkovica ulici, nemoj ni da pokusavas da zoves taksi na poziv(jednostavno zaboravi da taj vid prevoza postoji, pogotovu zimi). Moja zena je Jasmina 1971. godiste, mislim, zbog bebe, da ste vas dvoje malo mladji, tako da ne verujem da se poznaju, ali ko zna-svet je mali...

Divno... Predivno... Ma fantasticno...
Nemogu da verujem svojim ocima sta citam na forumu FIKSNA TELEFONIJA :!: :!: :!:
Halo Moderatori!
 

Back
Top