SPO obeležio 64. godišnjicu streljanja Mihailovića

Poruka
17.794
Srpski pokret obnove (SPO) obeležio je danas na Ravnoj gori 64. godišnjicu streljanja komandanta Jugoslovenske vojske u otadžbini Dragoljuba Mihailovića.
Posle 64 godine od kada je streljan i dalje se ne zna gde je grob generala Draže Mihailovića. To je nedopustivo. Stotinu hiljada njegovih saboraca, najboljih, kojima se divio čitav svet, ubijeno je i bačeno u masovne grobnice širom Srbije", rekao je direktor SPO Aleksandar Jugović agenciji Beta povodom godišnjice.
Pre šest godina donet je Zakon o izjednačavanju prava pripadnika partizanskog i ravnogorskog pokreta. Da li se može izjednačiti sa jedne strane obesno dobar život raznih nosilaca partizanskih spomenica i sa druge strane strah, torture, teror nad pripadnicima ravnogorskog pokreta u proteklih više od pola veka?

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/198788/SPO-obelezio-64-godisnjicu-streljanja-Mihailovica

Znaci Draza je bio oficir jugoslavenske vojske, a i partisani isto ? Ovo je toliko zamrseno ? Dalje pise da se cetnicima divio citav svet, valjda osim Rusije...Zasto se ne otvore arhive i da se ta zagonetka jednom za svagda resi ??
 
Znaci Draza je bio oficir jugoslavenske vojske, a i partisani isto ? Ovo je toliko zamrseno ? Dalje pise da se cetnicima divio citav svet, valjda osim Rusije...Zasto se ne otvore arhive i da se ta zagonetka jednom za svagda resi ??

Koliko se secam, britanske arhive ce tek tamo za nekih 10-20 godina da se otvaraju...

Valjda da se mi crveni ne presamitimo od shoka koliko smo bili u zabludi :ceka:
 
И једни и други били политизовани...
Љотић РУЛЛ!

Sledi njegov primer.

drowning2.jpg
 
Mislim da je ova brojka od stotinu hiljada prenaduvana, i to mnogo.

Није уопште пренадувана. Убијено је преко 150 000.

Од Подгорице до Нове Горице
Од Андријевице па до Радовљице
Од јужног приморја до у врх Похорја
Од Љешкопоља до Либушког поља
И од Мојковца до иза Целовца
Правцем: Бијело Поље - Пријепоље -
Лијевче Поље - Босанска Градишка -
Преко Зеленгоре и Калиновика
Босанском Голготом до леда Камника
И од Требиња, Гацка, Невесиња
До Дравограда Цеља и Ветриња
И од Острога до Кочевског рога
И од Везировог до Зиданог Моста
Несахрањена једна војска оста.

Откад је војни, воинства и робља
Једино та војска остаде без гробља.

Онај што их поби ни праве ни криве
Више их мрзи мртве него живе.


Матија Бећковић
 
Smatram da je cela ta prica o izjednacavanju prava pripadnika cetnickog i partizanskog pokreta isplivala kao jos jedan eksponent masovne akcije bacanja drvlja i kamenja na komunizam nakon njegovog pada. Mislim bi cetnici trebalo da imaju svoja prava jer su ipak i oni bili pokret koji se borio protiv okupatora, oni su bili ljudi koji su prvi oslobodili neki grad od nacistickog agresora ( Loznica ). Ali, nikada cetnici i partizani nece biti jednaki, niti bi trebalo da budu jednaki iz prostog razloga sto su partizani bili pokret koji je imao podrsku i Sovjetskog Saveza, i Britanaca, i Amerikanaca, dok je cetnicki pokret tu podrsku izgubio. S druge strane, sam kralj Petar II razalovao je Drazu Mihajlovica i javno mu sugerirao da se prikljuci partizanima. Partizanski pokret je bio zvanicno pokret koji je, uz Crvenu Armiju, oslobodio veliku vecinu nase zemlje i stoga ne moze imati ista prava kao pokret koji nije oslobodio ni priblizno istu teritoriju.
Takodje smatram da tu temu u Srbiji ubuduce ne treba otvarati, jer otvarajuci takve teme, otvaramo mogucnosti za sve vece i vece podele u nasem drustvu, sto nam je najmanje potrebno sad. Snaga ivelicina jedne nacije meri se, uostalom, i sposobnoscu zaboravljanja i ponovnih pomirenja. Ako ne mozemo da se izmirimo i ako cemo se i dalje deliti po toj, ali i po drugim osnovama, onda moramo da priznamo sebi da nismo jaki i veliki kao nacija - bar ne jos.
 
Smatram da je cela ta prica o . Partizanski pokret je bio zvanicno pokret koji je, uz Crvenu Armiju, oslobodio veliku vecinu nase zemlje i stoga ne moze imati ista prava kao pokret koji nije oslobodio ni priblizno istu teritoriju.
jos.
Ne znam koga ste vi Staljinovi placenici ''oslobodili'', od tih tvojih KPJ gluposti sto nam napisa gore, sto si naucio kroz Brozov i Cosicev sistem ispiranja mozga vise od 60. godna sa tom vasom vezrijom istorije, nigde da spomenete masovna silovanja Srpkinja od Staljinovih boljsevickih zveri, masovna ubistva imucnih i obrazovanih Srba od Broza i njihovih prekodrinskih zveri......ne znam samo koga ste to vi ''oslobdili'', Srbiju sigurno niste, jedino sto ste posle '44 nacisticku okupaciju zamenili boljsevikom okupacijom Staljin-Tito. Staljin je tokom njegove diktature likvidirao vise ljudi nego sam Hitler, takvi se ne zovu ''oslobodiocima'', jedino u mozgovima Brozovih boljsevika i njihovih DB naslednika.
 

Back
Top