Vaspitavanje tinejdzera i neke efikasne metode u tom pravcu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: Vaspitavanje tinejdzera i neke efikasne metode u tom pravcu

Ističe se
    Učlanjen
    22.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Podrazumevano Vaspitavanje tinejdzera i neke efikasne metode u tom pravcu

Cesto cujemo od roditelja tinejdzera sledece: Dete nam stalno kotrira, na sve odgovor sa "da,da,...", sa svojih 12 godina tako mi zna pogoditi žicu da me izludi, jedan tren je sasvim ok a vec sledeci poludi, svadljivo je, sve ga živcira a pogotovo ja (roditelj), digla sam ruke (roditelj) ne mogu vise sa njim (misli se na dete), .......

Svi ovi "simptomi" su tipicni za normalne tinejdzere. To je tipican pubertet. U tim godinama ne treba se sa detetom svadjati vec samo treba logicki argumentovano objasnjavati. Znaci nista na silu vec sve detetove postupke razmatrati sa detetom logicno i argumentovano iznoseci sve moguce cinjenice i zajedno razmatrati mogucnosti. Nikako nametati svoje misljenje bez logicnih objasnjenja, a pogotovu prisila i batine jer to izaziva bunt kod deteta koji pak izaziva inat pa dete i ako uvidi da ste u pravu nece vas poslusati.

Zasto se sve to javlja? U tom periodu detetu se razvija seksualna sklonost i pocinju da ga "drmaju" seksualni hormoni. Znaci njegovo telo zeli seks a okolina, kao i ono samo je svesno da jos nije spremno za taj cin. Tu nastaje konflikt u detetovoj glavi jer njegova svesti i njegov nagon dolaze u sukob. I sami znamo kad se nama desi da se sami sa sobom konfrotiramo nismo mirni vec smo itekako nervozni, napeti i jako malo nam fali da udjemo u konflikt sa drugima zbog sitnice. Na svu srecu kod nas odrasle takva stanja su retka i traju relativno kratko dok je kod tinejdzera takvo stanje svakodnevno i gotovo neprestano. Znaci moramo prihvatiti takva stanja deteta kao normalna i nikako na silu nesmemo nametati nase misljenje vec samo i iskljucivo dubokim objasnjenjima i logikom. Ako nam dete ne uzvraca paznjom i prihvatanjem tako razjasnjenih nasih stavova po pitanju necega sto se tice deteta to ne znaci da je metoda pogresna vec da nismo intelektualno na potrebnom nivou da bi ga logicno i argumentovano ubedili.

Da rezimiram, prisila, nagovaranje, batine i slicno apsolutno nemaju nikakvih efekata vec samo i jedono argumentovana visoko intelektualna logicna objasnjenja detetu. Glavni problem ove metode je kako zadobiti detetovu 100% paznju. Paznja se moze pridobiti na vise nacina i zavisi od vrste problema. Na primer jedan od nacina je dobijanja paznje je taj da se dete uvede u ugrozenu poziciju po pitanju tog problema, znaci da ga problem ugrozi. Kad dete bude realno ugrozeno onda ce itekako prihvatati logicna objasnjenja kako bi izaslo iz situacije koja ga ugrozava. Naravno tu ne treba preterivati u smislu da se dete fizicki ugrozi, vec se vise misli na njegovo emocionalno ugrozavanje, ali mogu i ne previse rizicno i fizicko ugrozavanje. Drugi nacin je da se dovede "glumac" koji ce vam pomoci.

Evo jednog primeraete je musko i ima dugu neurednu kosu a mi ga teramo da se pocisa i opere kosu a ono nikako to ne zeli. U toj situaciji recimo mozemo dovesti neku devojcicu istih ili jako slicnog uzrasta (pozeljno je da je nepoznata nasem sinu o od nekog prijatelja kako ne bi se kasnije sami videli i da odaju nasu tajnu da devojcica glumi) kojoj ce mo dati instrukcije da kaze nasem sinu kako mu je kosa gadna i neuredna i da mu jako ruzno stoji i da zbog nje jako je ruzan. Znaci sve najgore reci. Videcete da mozda jos i te veceri ce dete otici da se pocisa jer u pubertetu je svaki postupak deteta okrenut ka zadobijanju paznje suprotnog pola svog uzrasta. Sve na sebi sto radi dete radi podsvesno zbog zadobijanja paznje suprotnog pola njegovih vrsnjaka te im je jako bitno misljenje suprtnog pola vrsnjaka. Daleko bitnije im je misljenje suprotnog pola vrsnjaka nego misljenje roditelja jer roditelji kao i odrasli nisu u njihovom podsvesnom seksualnom interesu te njihova misljenja zato su gotovo nebitna.

I jos jedna vrlo bitna stvar je da se detetu treba objasniti kad moze stupiti u seksualni odnos. Treba mu reci da je seksualni odnos plod ljubavi a ne fizioloska potreba te zato treba prvi put imati seks tek kad udje u brak. Tada ce se dete smiriti i znace svoj cilj - brak. Takodje detetu trebate usaditi veru u naseg Boga Isusa Hristosa i objasniti mu da je seks pre braka gadost i da je to vrlo lose u ocima naseg Boga i da je tek u Braku seks cist i odobren od strane naseg Boga. Kad dete sve te cinjenice dobije onda ce njegova dusa dobiti mir i bice smireno, psihicki jako i icice ka pravom cilju i na tom putu ga nista ne moze pokolebati, ni droga, ni lose drustvo vec ce dete biti toliko jako duhovno da ce ono biti stena oslonac drugoj deci koja ce dobijati svetlost i istinu od njega. Bice svetionik u ovom mracnom svetu u kome se istina krije od ljudi a prezentuje zlo, greh i smrt.
    Poslednji put ažurirao/la Trazim_curu_zabrak : 17.07.2010. u 17:16

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    108

Podrazumevano Re: Vaspitavanje tinejdzera i neke efikasne metode u tom pravcu

Kazu: "Batina je iz Raja izasla" i ja se apsolutno slazem s time.Naime, mene su k'o klinca moji tukli(par puta, ali efektivno) i meni sad nikakve neocekivane radnje ne padaju na pamet.
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Veoma poznat M-heart-J (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Ja očigledno nisam tipičan tinejdžer...
    If you just believe there's no way we can fall ! - We Are The World - by MJ and Friends

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

e a shta ovde treba da se pricha

Domaćin The Good Rebel (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Trazim_curu_zabrak Pogledaj poruku

I jos jedna vrlo bitna stvar je da se detetu treba objasniti kad moze stupiti u seksualni odnos. Treba mu reci da je seksualni odnos plod ljubavi a ne fizioloska potreba te zato treba prvi put imati seks tek kad udje u brak. Tada ce se dete smiriti i znace svoj cilj - brak. Takodje detetu trebate usaditi veru u naseg Boga Isusa Hristosa i objasniti mu da je seks pre braka gadost i da je to vrlo lose u ocima naseg Boga i da je tek u Braku seks cist i odobren od strane naseg Boga. Kad dete sve te cinjenice dobije onda ce njegova dusa dobiti mir i bice smireno, psihicki jako i icice ka pravom cilju i na tom putu ga nista ne moze pokolebati, ni droga, ni lose drustvo vec ce dete biti toliko jako duhovno da ce ono biti stena oslonac drugoj deci koja ce dobijati svetlost i istinu od njega. Bice svetionik u ovom mracnom svetu u kome se istina krije od ljudi a prezentuje zlo, greh i smrt.
    odo' da keenjam...
    https://www.facebook.com/izaqulisa

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Citat Original postavio kreptoman Pogledaj poruku
    e a shta ovde treba da se pricha
    ja mislim da je to neki psiholog koji pokušava da posavetuje roditelje tinejdžera ili eventualno tinejdžere.
    Ne vidim šta bih mogla reći na tu temu, a i da ima šta da se kaže... Mislim da je bilo šta vezano za pubertet već "sažvakano" ... svi već znamo šta se pojavljuje i šta se dešava u tom dobu...
    If you just believe there's no way we can fall ! - We Are The World - by MJ and Friends

Buduća legenda Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    462

Citat Original postavio G.H.O.S.T. Pogledaj poruku
    Kazu: "Batina je iz Raja izasla" i ja se apsolutno slazem s time.Naime, mene su k'o klinca moji tukli(par puta, ali efektivno) i meni sad nikakve neocekivane radnje ne padaju na pamet.
    Slazem se...msm da sam vec rekao da je moja sestricina sa svojih 14 uspela ono sto neko ne moze ni sa 18...najuspesnije dete u gradu, i u sportu i u ucenju...a sve to batinama...
    Ali opet, ne bije se tu bez razloga...uvek tu ima i objasnjenja, svakako...
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Mene je mama samo jednom tukla, ali to zato što sam sedela na ogradi terase.. Čini mi se da sam imala 6 godina... Ali sada me "tuče" rečima jer zna da to na mene baš mnogo utiče. Bolje i od batina. Uvek moram da dokažem suprotno.

Ističe se
    Učlanjen
    08.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

Sve ovo gore je manje/vise tacno,ali ovo za sex je preterano.
    it's you and me. it's always you and me. it's always the psycho ride.

Iskusan GrimReaper (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Do ovog je zvuchalo razumno. Posle ovog si izgubio sav kredibilitet kao sagovornik.
    Laugh and the world laughs with you. Weep and you weep alone.

Veoma poznat Mil00rad (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

Full on!
    "Biti tolerantan prema zlu isto je što i činiti ga".
    "Your country's not worth your tears!"

Iskusan Übermensch (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Cesto cujemo od roditelja tinejdzera sledece: Dete nam stalno kotrira, na sve odgovor sa "da,da,...", sa svojih 12 godina tako mi zna pogoditi žicu da me izludi, jedan tren je sasvim ok a vec sledeci poludi, svadljivo je, sve ga živcira a pogotovo ja (roditelj), digla sam ruke (roditelj) ne mogu vise sa njim (misli se na dete), .......

Svi ovi "simptomi" su tipicni za normalne tinejdzere. To je tipican pubertet. U tim godinama ne treba se sa detetom svadjati vec samo treba logicki argumentovano objasnjavati. Znaci nista na silu vec sve detetove postupke razmatrati sa detetom logicno i argumentovano iznoseci sve moguce cinjenice i zajedno razmatrati mogucnosti. Nikako nametati svoje misljenje bez logicnih objasnjenja, a pogotovu prisila i batine jer to izaziva bunt kod deteta koji pak izaziva inat pa dete i ako uvidi da ste u pravu nece vas poslusati.

Zasto se sve to javlja? U tom periodu detetu se razvija seksualna sklonost i pocinju da ga "drmaju" seksualni hormoni. Znaci njegovo telo zeli seks a okolina, kao i ono samo je svesno da jos nije spremno za taj cin. Tu nastaje konflikt u detetovoj glavi jer njegova svesti i njegov nagon dolaze u sukob. I sami znamo kad se nama desi da se sami sa sobom konfrotiramo nismo mirni vec smo itekako nervozni, napeti i jako malo nam fali da udjemo u konflikt sa drugima zbog sitnice. Na svu srecu kod nas odrasle takva stanja su retka i traju relativno kratko dok je kod tinejdzera takvo stanje svakodnevno i gotovo neprestano. Znaci moramo prihvatiti takva stanja deteta kao normalna i nikako na silu nesmemo nametati nase misljenje vec samo i iskljucivo dubokim objasnjenjima i logikom. Ako nam dete ne uzvraca paznjom i prihvatanjem tako razjasnjenih nasih stavova po pitanju necega sto se tice deteta to ne znaci da je metoda pogresna vec da nismo intelektualno na potrebnom nivou da bi ga logicno i argumentovano ubedili.

Da rezimiram, prisila, nagovaranje, batine i slicno apsolutno nemaju nikakvih efekata vec samo i jedono argumentovana visoko intelektualna logicna objasnjenja detetu. Glavni problem ove metode je kako zadobiti detetovu 100% paznju. Paznja se moze pridobiti na vise nacina i zavisi od vrste problema. Na primer jedan od nacina je dobijanja paznje je taj da se dete uvede u ugrozenu poziciju po pitanju tog problema, znaci da ga problem ugrozi. Kad dete bude realno ugrozeno onda ce itekako prihvatati logicna objasnjenja kako bi izaslo iz situacije koja ga ugrozava. Naravno tu ne treba preterivati u smislu da se dete fizicki ugrozi, vec se vise misli na njegovo emocionalno ugrozavanje, ali mogu i ne previse rizicno i fizicko ugrozavanje. Drugi nacin je da se dovede "glumac" koji ce vam pomoci.

Evo jednog primeraete je musko i ima dugu neurednu kosu a mi ga teramo da se pocisa i opere kosu a ono nikako to ne zeli. U toj situaciji recimo mozemo dovesti neku devojcicu istih ili jako slicnog uzrasta (pozeljno je da je nepoznata nasem sinu o od nekog prijatelja kako ne bi se kasnije sami videli i da odaju nasu tajnu da devojcica glumi) kojoj ce mo dati instrukcije da kaze nasem sinu kako mu je kosa gadna i neuredna i da mu jako ruzno stoji i da zbog nje jako je ruzan. Znaci sve najgore reci. Videcete da mozda jos i te veceri ce dete otici da se pocisa jer u pubertetu je svaki postupak deteta okrenut ka zadobijanju paznje suprotnog pola svog uzrasta. Sve na sebi sto radi dete radi podsvesno zbog zadobijanja paznje suprotnog pola njegovih vrsnjaka te im je jako bitno misljenje suprtnog pola vrsnjaka. Daleko bitnije im je misljenje suprotnog pola vrsnjaka nego misljenje roditelja jer roditelji kao i odrasli nisu u njihovom podsvesnom seksualnom interesu te njihova misljenja zato su gotovo nebitna.

Iscak iz blic zene...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Übermensch Pogledaj poruku
    Iscak iz blic zene...
    ... ahahahahaha znachi brate u sekundi si ga ubio.

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li bi mi neko prepričao uvodni post?

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Verovatnoća Pogledaj poruku
    Da li bi mi neko prepričao uvodni post?
    Nemoj tuci dete nego mu dovedi drugo dete da mu ono kaze ono shto ti hocesh da mu kazesh.

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ne_Vazim_Se Pogledaj poruku
    Nemoj tuci dete nego mu dovedi drugo dete da mu ono kaze ono shto ti hocesh da mu kazesh.
    xD
    Pa nek zajedno guraju prste u štekere do mile volje..xD

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

...chitajuci tvoje postve ovde u poslednjih par dana, nekako sam bio siguran da posle "pa nek guraju prste u" nece ici rech "shtekere".

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ne_Vazim_Se Pogledaj poruku

...chitajuci tvoje postve ovde u poslednjih par dana, nekako sam bio siguran da posle "pa nek guraju prste u" nece ici rech "shtekere".

Razmišljala sam o tome...najiskrenije...ali ae da ne budem totalni debil...xD

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Verovatnoća Pogledaj poruku
    Razmišljala sam o tome...najiskrenije...ali ae da ne budem totalni debil...xD
    Mogao sam i da pretpostavim...

E, reci mi, mislim ako nije previshe intimno da pitam... ... shta je to, nedostatak seksa, bubice neke ili neshto trece?

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Indiskrecija je kod Verovatnoce zagarantovana
    @topik
    Trazim_curu_zabrak

Evo, ja se zovem Zabrak.

Veoma poznat Mrs_Sick (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    170

Dete se vaspitava čim razvije svest, a ne kad je u cvatu puberteta...

I can help you see the light out of your despair,
    You tie the rope, I'll kick the fu*kin' chair!

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

ma sta to nama pricas mi smo vaspitani,malo pre kazem klincu od 10 godina da se pomeri sa puta spici ce ga nesto i izmedju ostalog ja sa biciklom,a on meni nemoj da te ja cuvam! U prevodu
    ja:mali aj bre ***** ti mater mrdni se sa ulice!
    klinac: alo bre cobanine,bezi da te ne nasamaram!
    ja: .................................................. .................................................. .....

Mogu da zamislim kakvi ce klinci biti kad oni budu imali 18 godina!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

fizioloska potreba te zato treba prvi put imati seks tek kad udje u brak
    hahahahahahahahaha

sad sam dobro.

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

tinejdžeri se ne vaspitavaju
    vaspitavaju se deca do 7-8 godina

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Stvarno ne vidim razlog zašto nalazite problem u tome što seks pre braka nije preporučljiv, pa pitajte vaše prababe kad su se udavale i sa koliko godina, ko je vama kriv što ste u 18 još uvek udavače.
    Ford weist den Weg.
    Everything we do, it's driven by you!

Slične teme

1. vaspitavanje trogodisnjeg deteta, pomoc
    Autor 7sins u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.06.2011., 00:31
  2. Vaspitavanje mačića
    Autor BigMan u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.04.2009., 00:58

Pravila za slanje poruka