sta je na prodaju?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
kada dodju krizna vremena,ljudi u kucama polako vade neke dragocenosti koje su cuvali u najsigurnijim mestima, rastaju se od necega za sta ni u snu nisu pomisli da ce se dobrovoljno odreci toga.... kriza je , nema drugog izlaza. steta je navedenih mesta, ali ... moje pitanje je: da li se slazete sa prodajom u takvim slucajevima,i sta bi vi prodali? i ima li nesto sto nije navedeno,koje bi srbija trebala prodati?

Šta da prodamo u slučaju grčkog scenarija?
Suzana Bojadić | 17. 07. 2010. - 00:02h | Foto: Beta | Komentara: 17

Šta bi Srbija imala da proda u slučaju grčkog scenaria? Kako bi smanjila dug zemlje, italijanska vlada već je odlučila da proda 9.000 (po nekim izvorima 11.000) zgrada, palata, plaža, ostrva… U očajničkom pokušaju da otplati ogroman državni dug i Grčka za doboš priprema neka od najatraktivnijih ostrva, pominju se Portugalija, Španija… čak i Hrvatska, koja navodno razmatra prodaju Briona. Ovu vest, doduše, demantovali su u tamošnjoj vladi, ali se veruje da susedi nameravaju da prodaju Brione zbog sve većih problema sa javnim dugom, čija bi otplata mogla da bude problematična krajem 2011. godine.

Neka se pozlate reči premijera Mirka Cvetkovića da sve ukazuje na privredni rast, ali šta će biti ako se nastavi već zabrinjavajuća tendencija rapidnog rasta javnog duga? U maju je ukupan javni dug premašio 10,5 milijardi evra, što je rast za 800 miliona evra za pet meseci ove godine. Problem je veći tim pre što je poslednja revizija aranžmana s MMF-om pokazala da su izvorni prihodi (od poreza, carina, taksi i drugih dažbina) manji od očekivanih. Zbog toga se procenjuje i da fiskalni deficit ove godine neće biti četiri, već 4,8 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) ili skoro 150 milijardi dinara.


Potezi Grčke i Italije za Srbiju su, međutim, čak daleko i od ideje. Na pitanje čega bi država mogla da se odrekne i da li o tome razmišlja, u pojedinim ministarstvima upućenim na rešavanje krize praktično da nisu imali odgovor. Moglo se čuti da zvaničnih razgovora nije bilo, te da se možda usputno pričalo o prodaji državne imovine, ali da se na kraju sve i završilo na tome.
U kabinetu premijera Cvetkovića bili su nešto konkretniji.


"Ne moramo da razmišljamo na takav način da bi izvlačili zemlju iz krize jer nismo na nivou ugroženih zemalja ", kratko su prokomentarisali za "Novac".
Doduše, naruku im ide skroman porast BDP-a od oko 0,7 odsto za prva tri meseca ove godine, te rast izvoza i proizvodnje. Ne, međutim, i nezaposlenost, koja je povećana sa 16,6 odsto u oktobru 2009. na 19,2 odsto u aprilu ove godine. I MMF je svoju prvobitnu procenu rasta BDP-a od dva odsto modifikovao na 1,5 odsto do kraja godine. Da li to potvrđuje da izlazimo iz krize? Pre će biti da se kriza produbljuje i da bi možda trebalo da razmišljamo o tome šta da prodamo.
Šta bi Srbija mogla da proda?
- Vojna imovina (višak je 447 kompleksa, 99 kompleksa je procenjeno na sedam milijardi dinara)
- Rudna bogatstva (U Borskoj reci postoji nalazište iz koga se mogu dobiti stotine hiljada kilograma bakra i zlata. Nije eksploatisano.
- Od "netaknute prirode" najvredniji su kanjon Uvca i Đavolja varoš, kažu u TOS-u
- Nacionalni parkovi (Kopaonik, Fruška gora, Tara, Đerdap i Šar-planina)
- Komunalna preduzeća, ali nemamo njihovu procenu i strategiju
ceo tekst
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/198639/Sta-da-prodamo-u-slucaju-grckog-scenarija
 
sa svih novopečenih crkava treba poskidati zlato, patrijarhu oduzeti zlatnu krunu i zameniti je sa kartonskom, a onda svo to zlato dati na otkup. biće dovoljno para da se deo duga podmiri.
 
Autoput, na 49 godina.

Pare koje se uzimaju s njega su nenormalne. Ja sam siguran sto posto da bi se, u slucaju grckog scenarija, neki evropski ili americki 'dobrocinitelj' u stilu onog nakupca iz "Majstorske radionice" nasao da nas pomogne... za malu uslugu, da mu iznajmimo autoput.
 
sa svih novopečenih crkava treba poskidati zlato, patrijarhu oduzeti zlatnu krunu i zameniti je sa kartonskom, a onda svo to zlato dati na otkup. biće dovoljno para da se deo duga podmiri.

nisam da se dira crkva. ali ideja ti nije losa. sta ce uopste verskim poglavarima svo to zlato, bez obzira koju pripovedaju. vera kao vera je duhovno bogastvo a ne materijalno
 
Za pocetak krenuti od ( bivsih i sadasnjih i to od 1990 ) politicara,direktora, raznih kontraverznih biznismena detaljna kontrola porekla imovine ko nema cisto brasno u dzaku zna se...

P.S. Naravno ovo je samo zelja, zna se da se to nece desiti :)
 
kada dodju krizna vremena,ljudi u kucama polako vade neke dragocenosti koje su cuvali u najsigurnijim mestima, rastaju se od necega za sta ni u snu nisu pomisli da ce se dobrovoljno odreci toga.... kriza je , nema drugog izlaza. steta je navedenih mesta, ali ... moje pitanje je: da li se slazete sa prodajom u takvim slucajevima,i sta bi vi prodali? i ima li nesto sto nije navedeno,koje bi srbija trebala prodati?


ceo tekst
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/198639/Sta-da-prodamo-u-slucaju-grckog-scenarija

BLAGO VAMA AKO VAM JE SAMO OVO NA PRODAJU
KOD NAS JE CIJELA DRZAVA + MI!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
sUsjed,sUsjed...vidim bili ste nestašni na nekim temama....zašto dirate decu sUsjed...nećemo da prodamo Kosovo...samo imovinu i Albance....ostalo ćemo da zadržimo...

Pa ono, prodate fino sve komplet... izadjete pred zapadnjake sa dugackom listom zahtjeva a zauzvrat okrenete glavu od tog Kosova koje ionako necete vratiti.

I nemoj da bi me netko banirao za ovo, to je samo moje misljenje o jednom potencijalnom rjesenju dobrom za sve.
 
Pa ono, prodate fino sve komplet... izadjete pred zapadnjake sa dugackom listom zahtjeva a zauzvrat okrenete glavu od tog Kosova koje ionako necete vratiti.

I nemoj da bi me netko banirao za ovo, to je samo moje misljenje o jednom potencijalnom rjesenju dobrom za sve.

Srećom sUsjed tvoje mišljenje nije relevantno....Tako da te neće niko banirati....A ja evo pristajem pda mi okrenemo glavu od Kosova, a vi od Krajine...Može?
 

Back
Top