Crna Gora najskuplja: 50 evra da legneš na plažu!

JA SUMADINAC

Domaćin
Poruka
3.793
Na boljim plažama u Crnoj Gori iznajmljivanje jednog suncobrana i ležaljke čak 17 evra! Ulazak na plažu Miločer naplaćuje se 25 evra, a parking 12
1
Ekološko dranje turista... Crna Gora i dalje najskuplja u regionu

Turisti iz Srbije koji na letovanje odlaze u Crnu Goru moraju biti oprezni jer ih dan proveden na plaži ovog leta tamo može koštati više od 50 evra! Najskuplja stavka je iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, koji na nekim plažama dostižu cenu od 17 evra po osobi.

Podrazumeva se da gost koji iznajmi ležaljku i suncobran treba da popije kafu i neko osvežavajuće piće dok se izležava pored vode. Ako se zna da espreso na Crnogorskom primorju košta od dva do šest evra, a sok od dva do tri evra, jasno je da celodnevnog uživanja na plaži nema bez 50 evra za dvoje. Porodice sa decom moraju da plate i mnogo više.
a

I Hrvati jeftiniji!

Jovana Sinđelić iz turističke agencije „Relaks", koja je specijalizovana za Jadransku obalu, kaže da srpske turiste koji letuju u Hrvatskoj manje košta iznajmljivanje ležaljki i suncobrana nego u Crnoj Gori.

- U Hrvatskoj na većini plaža iznajmljivanje dve ležaljke i suncobrana košta oko sedam evra. Kafa na plaži košta od 1,5 do tri evra, a sok od 1,7 do tri evra - kaže Jovana Sinđelić.


Papreno uživanje na Miločeru

Da je stvar veoma ozbiljna govori i podatak da je na plažama hotela „Miločer" i na Svetom Stefanu samo za ulaz potrebno 25 evra. Na neprimereno visoke cene ležaljki i suncobrana na pojedinim crnogorskim plažama upozorava i suvlasnik hotela „Splendid" Žarko Radulović. On u razgovoru za Press ističe da vlasnici plaža koji nekorektno formiraju cene svojih usluga kvare turističku ponudu Crne Gore!

- Tu pre svega mislim na plažu Kamenovo kod Budve, ali i na još nekoliko drugih plaža duž celog Crnogorskog primorja. Na nekim plažama iznajmljivanje ležaljke platićete 12 evra, a suncobrana pet evra, dok u Budvi imate izvanredne pansione u kojima vam je za tri obroka dnevno potrebno osam evra, koliko košta i smeštaj u pristojnoj sobi. To znači da vam na kraju ispadnu skuplji suncobran i ležaljka nego smeštaj i hrana, što je nedopustivo - upozorava Radulović.

On kaže da su tako visoke cene ležaljki i suncobrana loša reklama za crnogorski turizam.

- Nije prikladno ni što parking u hotelu „Maestral" košta 12 evra, a ulaz na plažu 25 evra dnevno. Skupo je i na Svetom Stefanu, gde ulaz takođe košta 25 evra - ističe Radulović.

Srpski turisti koji su se upravo vratili iz Crne Gore uglavnom se žale na paprene cene ležaljki, suncobrana, kao i ulaza na bolje plaže, ali nisu zadovoljni ni cenama u restoranima.

- Bila sam u Budvi sa porodicom i moj utisak je da je tamo sve prilično skupo! Na nekim plažama u Bečićima postoji cenovnik za ležaljke u zavisnosti koliko su one udaljene od plaže. Tako za prvi red, uz more, treba izdvojiti 10 evra, za drugi red osam, pa tako redom do najudaljenijeg reda koji košta pet evra. Na plažama u Budvi posebni baldahini, gde možete celog dana uživati u hladu, koštaju čak 20 evra. To su stvarno nerazumne cene - priča Nataša Lukić iz Beograda.
a2
Cene na Crnogorskom primorju:

iznajmljivanje ležaljki 5-12
iznajmljivanje suncobrana 2-5
parking 5-12
kafa 2-6
sokovi 2-3
pica 6-10
parče pice 1,5
palačinka 1,5 do 2
krofna 1
kuvani kukuruz 1
*Cene su u evrima
Duplo skuplje

Ona kaže da u Crnoj Gori skoro ništa ne košta ispod jednog evra i da su neke stvari duplo skuplje nego u Srbiji.

- Jedna flašica soka košta dva do tri evra, kapućino isto toliko, espreso od dva do šest evra, pica od šest do 10 evra, krofna jedan evro... U kafani su nam jednu zemičku naplaćivali 50 centi, što je oko 50 dinara - priča naša sagovornica.

Iskustvo Beograđanina koji je ove godine letovao u Grčkoj sasvim je drugačije.

- Ležaljke na grčkim plažama uglavnom se ne plaćaju, kao ni suncobrani. Sok i kafa koštaju oko tri evra i vaša jedina obaveza jeste da nešto popijete dok ležite pored mora. Da ne govorim da su te plaže mnogo uređenije nego one u Crnoj Gori - kaže Luka Petrović.

Marina Tarjević iz agencije „Star" u Čačku kaže za Press da se i u Turskoj ležaljke i suncobrani uglavnom ne plaćaju, a da postoji prećutan sporazum da gost koji ih koristi popije piće.

V. NEDELJKOVIĆ

A kukaju da im sezona losa,pitam se zasto.:lol:
 
sto u crnoj gori i hrvatskoj bacite pare na lezaljke suncobran i turu pica to u egiptu dobijate ZA ISTE PARE , avionsku kartu povratnu, smestaj u hotelu od 5 zvezdica na bazi all inclusive da jedete pijete od jutra do mraka kad hocete i kolko hocete.

Zato kazem samo ljudi koji nemaju pojma idu u crnu goru i narocito hrvatsku koja je jos 50% skuplja sa vanpansionskom potrosnjom od crne gore.
 
sto u crnoj gori i hrvatskoj bacite pare na lezaljke suncobran i turu pica to u egiptu dobijate ZA ISTE PARE , avionsku kartu povratnu, smestaj u hotelu od 5 zvezdica na bazi all inclusive da jedete pijete od jutra do mraka kad hocete i kolko hocete.

Zato kazem samo ljudi koji nemaju pojma idu u crnu goru i narocito hrvatsku koja je jos 50% skuplja sa vanpansionskom potrosnjom od crne gore.


:eek:Ne mogu da verujem da se u necemu slazem sa tobom.:dash: :dash::cool:
 
oni mogu da "odluce" da zarade 10 puta vise nego prosle cene pa da cene dignu 20 puta , al vi nemojte biti budale i padati na njihove glupave fore i ici dole ...

Taman posla da idem dole...
Naduli cene, usluga nikakva, a za iste pare mozes negde da prodjes kao car!
Ali ljudi obicno pomisle blizu je, bice jeftinije... Ne znaju da na nekoj daljoj destinaciji mogu cak manje para potrositi!
 
Taman posla da idem dole...
Naduli cene, usluga nikakva, a za iste pare mozes negde da prodjes kao car!
Ali ljudi obicno pomisle blizu je, bice jeftinije... Ne znaju da na nekoj daljoj destinaciji mogu cak manje para potrositi!

ma ljudi nemaju mozak.u tome je najveci problem

ne kapiraju da za CIGANSKO LETOVANJE u crnoj gori , sto mora da puknes lovu na druga mesta dobijes tretman kao da si CAR
 
Za te pare se moze letovati i u Spaniji.:dash::dash::dash:
Nisu bas cisti ti crnogorci,al neka im bude.:lol:

za te pare mozes da letujes gde god pozelis u evropi

mozes i u svetu , jedino sto je do tih svetskih destinacija skuplja avio karta, a inace sto se tice smestaja i hrane kao i vanpansionske potrosnje nigde nije skuplje nego u crnoj gori . mozda na havajima jedino
 
sto u crnoj gori i hrvatskoj bacite pare na lezaljke suncobran i turu pica to u egiptu dobijate ZA ISTE PARE , avionsku kartu povratnu, smestaj u hotelu od 5 zvezdica na bazi all inclusive da jedete pijete od jutra do mraka kad hocete i kolko hocete.

Zato kazem samo ljudi koji nemaju pojma idu u crnu goru i narocito hrvatsku koja je jos 50% skuplja sa vanpansionskom potrosnjom od crne gore.

Ako je tacno za te pare za plazu u CG u Spaniji moze da se nadje all inclusive 4*.

Za Tursku i Tunis da ne pricam.

A i u Grckoj su plaze neuporedivo jeftinije.

Za neverovati Maroko se moze naci all inclusive u 5*, vrhunski hoteli, usluga sve sto gost pozeli, manje od 40 evra dan.

A za Egipat ne znam nikog da mi se zalio da je lose prosao, tako da cu sigurno neke od iducih godina posetiti tu divnu zemlju.
 
evo sta kazu crnogorci o srpskim turistima na njihovom forumu

Dobro,ovo je bilo na Taru,ali svejedno,sto je mnogo mnogo je.
Slazem se sa tobom,ako se radi o nekim luksuznim objektima,ali ovako tesko da ce ici.S druge strane,ako su strani turisti spremni da placaju ovakve cijene za ovakav nivo usluge,onda samo naprijed,i treba drat ovce

http://forum.cafemontenegro.com/showpost.php?p=1733632&postcount=2302

znaci crnogorci sve nas grupno smraju OVCAMA KOJE TREBA ODRATI z:D
Znaci zapitajte sami sebe DA LI STE OVCE?

New-Zealand-Sheeps-Eyes-James-NZ.jpg
 
Poslednja izmena:
a evo kakva je usluga u najboljem hotelu u Crnoj Gori - hotelu Splendid

Splendid je najveca bruka i sramota sto se usluge tice...Nema covjeka da poznajem da je bio gost tog hotela, a da je na kraju bio zadovoljan pruzenim. Naime, sestra koja je udata za domenikanca je usla u hotel, uputila se ka recepciji gdje su stajale dvije kvocke, a jedn aod njih se obratila ovoj drugoj "idi ti sjedi malo, ja cu s ovom malom i s ovim crncem!" Naravno, treba li da kazem da su bili uzasnuti...Uvece ok 12-1 legli da gledaju TV - TV ne radi.Zovu recepciju - "bogami ti nema sad ko to popravit, vidis li kolko je sati???Nista prije ujutro" Na pitanje kako je to moguce da se desi u hotelu sa 5* ova je spustila slusalicu. Sjutra dan kad su se vracali sa plaze ispred hotela, security je njenog muza bukvalno zgrabio za ruku i krenuo da ga vodi van ograde hotela uz vrisku i dreku jer po njegovoj slobodnoj procjeni on nije bio gost hotela. :hahaha: Posto je nastala panika i vriska i dreka, dosao je menadzer koji se tu vise kurcio nego sto je stao u odbranu svog gosta, kojem treba guzicu da lize zato sto placa tolko para da bude u takvom hotelu. Na kraju, nisu dobili ni obecani popust...Usluga je sramotna, bolja je na tusku pjacu na bilo kojoj tezgi.Ovo je samo jedan od mnogobrojnih primjera koje znam.Ne znam koje pare da imam, da ne znam dje cu sa njima, ocekujem da tamo dje odem usluga bude na nivou.Niko ne trazi crvene tepihe, klanjanje i ne znam ni ja sta, ali barem osnovno kucno vaspitanje je potrebno.Ja razumijem da bi oni da snize troskove pa zaposljavaju nekoga da radi za 200-300 eura a pojma nema o tome, a nece da zaposle iskusne ljude iz struke koje bi morali da plate bogami dobro, i sve mi je to nedje jasno, ali najosnovnije stvari se ne postuju kad je gost u pitanju.Dzaba taj konobar nosi bijele rukavice dok mi sluzi kafu, kad su one glibave i kad samo cekam kad ce da je prospe po meni zato sto mu drhti ruka jer to nikad do tad nije radio...To je prava slika naseg turizma i ugostiteljstva, a ne ono sto Nenezic prica.Gledam sad na cafemontenegro info da je vise turista za 9% nego prosle godine u isto vrijeme...Vjerujte mi da nije.Manje je za 13.9%, a ta prica se plasira iz godine u godinu kako bi se pumpali rezultati i narod, stoka glupa, vjerovao u to.

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

AL DOK JE OVACA - BICE I VUNE :super:
 
evo sta kazu crnogorci o srpskim turistima na njihovom forumu



http://forum.cafemontenegro.com/showpost.php?p=1733632&postcount=2302

znaci crnogorci sve nas grupno smraju OVCAMA KOJE TREBA ODRATI z:D

Prosto je neverovatno da jos ima tako neinformisanih ljudi da su u stanju da plate 25-50 evra plazu, pa toga nema ni na Floridi, Bahamima, ili Sejselima.

Ali svima koji ne zele da idu dalje za Tursku, Grcku, Egipat, Tunis, Spaniju, Maroko... neka idu u Albaniju, za neverovatno male pare super ce se provesti i uz super uslugu.
 
Najnoviji podatak:

U Crnoj Gori boravi osam odsto manje nego u istom periodu prošle godine, saopšteno je danas iz Ministarstva turizma.

Pa ipak Ministarstvo turizma se i dalje nada da ce prihodi od turizma biti isti ili za 1% veci nego prosle godine.

www.smedia.rs/biznis/detalji.php?id=14997

Manje turista a isti ili cak veci prihod znaci da ce turisti placati dosta skuplje za iste usluge, to je stvarno pogresno i to ce iduce godine dovesti do jos manje turista.
 
sto u crnoj gori i hrvatskoj bacite pare na lezaljke suncobran i turu pica to u egiptu dobijate ZA ISTE PARE , avionsku kartu povratnu, smestaj u hotelu od 5 zvezdica na bazi all inclusive da jedete pijete od jutra do mraka kad hocete i kolko hocete.

Zato kazem samo ljudi koji nemaju pojma idu u crnu goru i narocito hrvatsku koja je jos 50% skuplja sa vanpansionskom potrosnjom od crne gore.

Mani me sa laznim informacijama. Drug mi je trenutno u HR na moru i coca-cola je 200din.. A u BG-u kosta 170-200din... Jel to toliko skupo... Ti id u Tursku pusti ljude da letuju gde zele...
 

Back
Top