Sumnjivi ljudi na ovom podforumu

srbijadamus

Primećen član
Poruka
661
Ovaj podforum je mesto gde većina ljudi dođe sa dobrom voljom i željom da razmeni ideje i savete .Međutim tu postoji i grupa uglavnom omladinaca u ranim dvadesetim koji misle da sve što leti je jestivo i da smo kao nacija izuzetno glupi ,da nismo preživeli Miloševića,Đinđića,Živkovića a ako Bog da i Tadića ,Jovanovića,Nikoliće i slične polulikove .
Pa ovde postavljaju topike vezane za osiguranja,mega knjige,mlm marketing,kliktanje ,uvoz izvoz iz Kine itd .
Molim ovakve likove da se ne trude bez veze ili smilsite nešto dobro ili ne trošite naše vreme .
Pre postavljanja topika pitaj se sledeće
1)Imam 20 godina (znači u biznisu je ostatak sveta daleko ispred mene ,ne zanosi se da si Bil Gejts)
2)Ako su mi neki ispirači mozgova rekli da sam najbolji i najvažniji a ja to nisam zaslužio i imam iste kvalifikacije kao 1 milion mojih vršnjanka verovatno me laže (nisi poseban ili posebna bez nekog razloga a razlog nije što lepo izgledaš ili lepo pričaš)
3)Taj sistem marketinga koji pali na zapadu ne pije vodu na istoku (pročitajte malo studije psihologije ako se neko ne slaže neka napiše rad i ako ga obrazloži dobiće najmanje nobelovu nagradu)
4)Revolucionarni proizvodi su dosta česti i u poslednjih 50 godina ih nije bilo u istočnoj Evropi ,ako je nešto revolucionarno to znači da je priznato i nagrađeno ali ne nagradom instituta u Louisiana nego proverene instiucije mislim na sredstva za mršavljenje
5)Polulikovi koji su vas regrutovali su ljudske gnjide i jadnici jer znaju šta rade i to rade i dalje
6)Molim moderatora da odmah briše teme ovog tipa ili da ih stavi u posebni podforum tipa pokušaj prevare slobodno vreme i slično .

U Srbiji se posluje teško ili nikako mi koji imamo privatne biznise znamo o čemu govorimo .
Ovde je teško uvesti i izvesti bilo šta profitabilno (hrana,nafta radnici)
Sektor usluga ima problem sa naplativošću (građevina i slično)
Jedino hrana i jedino ako nisi na lokaciji koja bi zapala u oko.
Postoji opcija školovanja ali jedva da na prste jedne ruke možete nabrojati fakultete sa kojima možete raditi nešto ,loše je i to što niti jedan fakultet iz Srbije nije priznat tamo gde se novac može zaraditi .
Odavde možete da odete na brodove i to preko 3 agencije ,ili da metodom udaje ženidbe pobegnete .
Otvarati biznis u Srbiji je pomalo riskantna avantura koja se češće ne isplati nego isplati
 
Ovaj podforum je mesto gde većina ljudi dođe sa dobrom voljom i željom da razmeni ideje i savete .Međutim tu postoji i grupa uglavnom omladinaca u ranim dvadesetim koji misle da sve što leti je jestivo i da smo kao nacija izuzetno glupi ,da nismo preživeli Miloševića,Đinđića,Živkovića a ako Bog da i Tadića ,Jovanovića,Nikoliće i slične polulikove .
Pa ovde postavljaju topike vezane za osiguranja,mega knjige,mlm marketing,kliktanje ,uvoz izvoz iz Kine itd .
Molim ovakve likove da se ne trude bez veze ili smilsite nešto dobro ili ne trošite naše vreme .
Pre postavljanja topika pitaj se sledeće
1)Imam 20 godina (znači u biznisu je ostatak sveta daleko ispred mene ,ne zanosi se da si Bil Gejts)
2)Ako su mi neki ispirači mozgova rekli da sam najbolji i najvažniji a ja to nisam zaslužio i imam iste kvalifikacije kao 1 milion mojih vršnjanka verovatno me laže (nisi poseban ili posebna bez nekog razloga a razlog nije što lepo izgledaš ili lepo pričaš)
3)Taj sistem marketinga koji pali na zapadu ne pije vodu na istoku (pročitajte malo studije psihologije ako se neko ne slaže neka napiše rad i ako ga obrazloži dobiće najmanje nobelovu nagradu)
4)Revolucionarni proizvodi su dosta česti i u poslednjih 50 godina ih nije bilo u istočnoj Evropi ,ako je nešto revolucionarno to znači da je priznato i nagrađeno ali ne nagradom instituta u Louisiana nego proverene instiucije mislim na sredstva za mršavljenje
5)Polulikovi koji su vas regrutovali su ljudske gnjide i jadnici jer znaju šta rade i to rade i dalje
6)Molim moderatora da odmah briše teme ovog tipa ili da ih stavi u posebni podforum tipa pokušaj prevare slobodno vreme i slično .

U Srbiji se posluje teško ili nikako mi koji imamo privatne biznise znamo o čemu govorimo .
Ovde je teško uvesti i izvesti bilo šta profitabilno (hrana,nafta radnici)
Sektor usluga ima problem sa naplativošću (građevina i slično)
Jedino hrana i jedino ako nisi na lokaciji koja bi zapala u oko.
Postoji opcija školovanja ali jedva da na prste jedne ruke možete nabrojati fakultete sa kojima možete raditi nešto ,loše je i to što niti jedan fakultet iz Srbije nije priznat tamo gde se novac može zaraditi .
Odavde možete da odete na brodove i to preko 3 agencije ,ili da metodom udaje ženidbe pobegnete .
Otvarati biznis u Srbiji je pomalo riskantna avantura koja se češće ne isplati nego isplati
Slazem se sa svime. Ovde se sajmanje govori o biznisu.
Uglavnom kad neko hoce nesto ozbiljno da prica .............nema sa kim\
 
Ovaj podforum je mesto gde većina ljudi dođe sa dobrom voljom i željom da razmeni ideje i savete .Međutim tu postoji i grupa uglavnom omladinaca u ranim dvadesetim koji misle da sve što leti je jestivo i da smo kao nacija izuzetno glupi ,da nismo preživeli Miloševića,Đinđića,Živkovića a ako Bog da i Tadića ,Jovanovića,Nikoliće i slične polulikove .
Pa ovde postavljaju topike vezane za osiguranja,mega knjige,mlm marketing,kliktanje ,uvoz izvoz iz Kine itd .
Molim ovakve likove da se ne trude bez veze ili smilsite nešto dobro ili ne trošite naše vreme .
Pre postavljanja topika pitaj se sledeće
1)Imam 20 godina (znači u biznisu je ostatak sveta daleko ispred mene ,ne zanosi se da si Bil Gejts)
2)Ako su mi neki ispirači mozgova rekli da sam najbolji i najvažniji a ja to nisam zaslužio i imam iste kvalifikacije kao 1 milion mojih vršnjanka verovatno me laže (nisi poseban ili posebna bez nekog razloga a razlog nije što lepo izgledaš ili lepo pričaš)
3)Taj sistem marketinga koji pali na zapadu ne pije vodu na istoku (pročitajte malo studije psihologije ako se neko ne slaže neka napiše rad i ako ga obrazloži dobiće najmanje nobelovu nagradu)
4)Revolucionarni proizvodi su dosta česti i u poslednjih 50 godina ih nije bilo u istočnoj Evropi ,ako je nešto revolucionarno to znači da je priznato i nagrađeno ali ne nagradom instituta u Louisiana nego proverene instiucije mislim na sredstva za mršavljenje
5)Polulikovi koji su vas regrutovali su ljudske gnjide i jadnici jer znaju šta rade i to rade i dalje
6)Molim moderatora da odmah briše teme ovog tipa ili da ih stavi u posebni podforum tipa pokušaj prevare slobodno vreme i slično .

U Srbiji se posluje teško ili nikako mi koji imamo privatne biznise znamo o čemu govorimo .
Ovde je teško uvesti i izvesti bilo šta profitabilno (hrana,nafta radnici)
Sektor usluga ima problem sa naplativošću (građevina i slično)
Jedino hrana i jedino ako nisi na lokaciji koja bi zapala u oko.
Postoji opcija školovanja ali jedva da na prste jedne ruke možete nabrojati fakultete sa kojima možete raditi nešto ,loše je i to što niti jedan fakultet iz Srbije nije priznat tamo gde se novac može zaraditi .
Odavde možete da odete na brodove i to preko 3 agencije ,ili da metodom udaje ženidbe pobegnete .
Otvarati biznis u Srbiji je pomalo riskantna avantura koja se češće ne isplati nego isplati

Konacno da neko normalan progovori:worth::worth:
 
Tamo gdje nema macke i misevi kolo vode...

Prosto, normalni ljudi gledaju da napisu samo nasto normalno i ne uzimaju ucesca ako nemaju sta da kazu, razni ostali likovi i polulikovi to vide kao svoju sansu i onda otvaraju teme koje su bzv, mlate sta god ima padne na pamet, spamuju itd, otvoris temu sa 3000 postova, od toga je 100 onih iz kojih nesto pametno mozes izvuci, ostalo je spam.

Moraju moderatori malo vise da se ukljuce i kontrolisu sta ko pise.
 
Otvarati biznis u Srbiji je pomalo riskantna avantura koja se češće ne isplati nego isplati

Prijatelju, to nije samo u Srbiji tako...

To je tako u celom svetu.

U svim kapitalistickim zemljama sveta dnevno se otvaraju stotine hiljada novih radnji i skoro isto toliko zatvaraju...

Svaki posao nosi rizik, a nema LOSEG POSLA koji se dobrom organizacijom ne moze napraviti da bude dobar, niti DOBROG POSLA koji se losom organizacijom ne moze upropastiti....

I u Srbiji i u svim ostalim delovima sveta.
 
Prijatelju, to nije samo u Srbiji tako...

To je tako u celom svetu.

U svim kapitalistickim zemljama sveta dnevno se otvaraju stotine hiljada novih radnji i skoro isto toliko zatvaraju...

Svaki posao nosi rizik, a nema LOSEG POSLA koji se dobrom organizacijom ne moze napraviti da bude dobar, niti DOBROG POSLA koji se losom organizacijom ne moze upropastiti....

I u Srbiji i u svim ostalim delovima sveta.

e, al u Srbiji dok izvadis sve papire ima da se omacis...
a kasnije kad pocne...pristizat kojesta i kojekavi da im...platis
macici ce ti poumirat od gladi...
ocu reci; za male poslove skoro sve je...otezano/zatvoreno
tj. sve je prilagodjeno "velikim igracima" citaj lopovima
 
A jel moze komunikacija sa mogucim investitorima, ali da nisu u nekretnine...
Nema veze za apatiju, mito i korupciju, to su sve stavke koje moraju da se gledaju, kao i trzisna kretanja.
Drugo , nisu sve investicije vezane za proizvod koji je konacan,ili koji ostaje u zemlji...
Mnogi nasi ljudi svoje ideje i projekte ne zele da ostvaruju u srbiji bas zato sto svaki poslovni biznismen gleda da im mazne sve i ne da nista.
A po inostranstvu su ipak dodjosi...

Ustvari kod nas i ne postoji investiciono udruzivanje, partnerstvo se i ne zna sta je, a investiciono bankarstvo je lupezina bez premca i 100% kradja i prevara, nema da omane...

Moze li ovo da ostane, i opstane....
Na zalost ja naletim samo na neke sitne proizvodjace, koji nemaju puno interesa da isprate projekat, ili neki unapredjeni poluproizvod, ali su izuzetno zainteresovani za primenu kod sebe,ali to su suvise male serije da bi se odradilo, a ne postoji dobro okruzenje da bi to funkcionisalo na duzi period...(ne postoji sukob interesa, ne postoji zastita od kradje poslovne tajne....i mnogo sto sta)
 
e, al u Srbiji dok izvadis sve papire ima da se omacis...
a kasnije kad pocne...pristizat kojesta i kojekavi da im...platis
macici ce ti poumirat od gladi...
ocu reci; za male poslove skoro sve je...otezano/zatvoreno
tj. sve je prilagodjeno "velikim igracima" citaj lopovima

Pa treba MENJATI PROPISE...

Recimo, ovde gde ja zivim ako hoces da registrujes firmu treba ti licna karta, opis posla i nesto malo papira...

To sve predas u opstinu...Oni u opstini imaju tacno SEDAM RADNIH DANA da ti odgovore da ili ne.

Ako ne odgovore - smatra se da je odgovor pozitivan i da mozem mirno poceti sa radom.

To treba isto primenuti i u Srbiji.

Imate svoje poslanike u skupstini pa trazite promenu zakona.

Ako vi to sami preko njih ne uradite - drugi niko nece doci da vam uradi.
 
MA nije ovde problem to prvo moze...nego posle ne moze....
Mislim jeste problem i to prvo moze, za neke oblasti....gde odmah ukapiraju da bi dobro bilo da imaju monopol, npr hidroenergija, termoenergija,i slicno...
Ali imas masu poslova gde na pocetku nije problem, ali posle te zatezu do bola....

Pa ustvari mi jesmo zeljni pravne drzave, ali imamo politicki mufljusku vlast, i naravno yungen trupe, tj imamo mi milion zeljnih politicara u rezervi...

Moj prvi susret sa drzavom je bio kad sam za ugovoren projekat i placanje 70:30 unapred , odradio medicinski elektro uredjaj, ali su nam maznuli pare zbog izbora, saobrazlozenjem projektovanog obima prometa i naplata poreza unapred...sva sreca te su narucioci imali razumevanja, inace, jos odoh u zatvor zbog pronevere obaveza,a drzava me napucala tamo...
Lepo kazu iskusni ljudi, u srbiji samo lupez ima para na sopstvenom racunu firme...ostali to odmah dodje, izadje...
 
MA nije ovde problem to prvo moze...nego posle ne moze....
Mislim jeste problem i to prvo moze, za neke oblasti....gde odmah ukapiraju da bi dobro bilo da imaju monopol, npr hidroenergija, termoenergija,i slicno...
Ali imas masu poslova gde na pocetku nije problem, ali posle te zatezu do bola....


Pa ustvari mi jesmo zeljni pravne drzave, ali imamo politicki mufljusku vlast, i naravno yungen trupe, tj imamo mi milion zeljnih politicara u rezervi...

Moj prvi susret sa drzavom je bio kad sam za ugovoren projekat i placanje 70:30 unapred , odradio medicinski elektro uredjaj, ali su nam maznuli pare zbog izbora, saobrazlozenjem projektovanog obima prometa i naplata poreza unapred...sva sreca te su narucioci imali razumevanja, inace, jos odoh u zatvor zbog pronevere obaveza,a drzava me napucala tamo...
Lepo kazu iskusni ljudi, u srbiji samo lupez ima para na sopstvenom racunu firme...ostali to odmah dodje, izadje...

evo, B. Patak ti sve reko...:(
 

Back
Top