Neprijatnosti u trgovini

Poruka
17.135
Danas sam bio sa majkom i sestrom u Metro, zbog priprema za na more . I ono klasicna kupovina . Stigli smo do kase, i sad ispred nas su bila kolica a kasirka je pitala "Da li su ovo vasa kolica?" i mi kazemo da nisu jer nisu bila. I posto logicno kupac sa tim kolicima nije bio u blizini iz Boga pitaj kog razloga, ona je zena lepo rekla "Nista, dodjite vi vama da zavrsim kucanje i slobodni ste" , da bi u medjuvremenu dok smo mi redjali artikle momak, dvadesetih godina (oko 25), nabildovan, vidi se da je neki kvazimangup prisao i oglasio se kao vlasnik kolica i poceo da pravi problem kako je on prvi prosao bla bla, i nista mi tu kazemo kao sto je bilo , da on nije bio tu i da nas je kasirka pozvala da zavrsimo to sto imamo da ne pravimo guzvu cekajuci njega . I on poceo da psuje "'Oces da ti ne platim ovo ?" :eek:, poce da histerise i kaze "Vi ste Srbi najgori narod" :eek:, samo je sutnuo mikrotalasnu koju je kupio i uz revolt izasao ne plativsi i ostavivsi kolica za sobom .


:eek: Ja se i sad razmisljam o tome, i ramisljam koliko covek moze biti idiot . :neutral:


Kakav je Vas komentar na ovo ? Da li su se vama desile neke slicne situacije ? Kako ste odreagovali ?
 
Danas sam bio sa majkom i sestrom u Metro, zbog priprema za na more . I ono klasicna kupovina . Stigli smo do kase, i sad ispred nas su bila kolica a kasirka je pitala "Da li su ovo vasa kolica?" i mi kazemo da nisu jer nisu bila. I posto logicno kupac sa tim kolicima nije bio u blizini iz Boga pitaj kog razloga, ona je zena lepo rekla "Nista, dodjite vi vama da zavrsim kucanje i slobodni ste" , da bi u medjuvremenu dok smo mi redjali artikle momak, dvadesetih godina (oko 25), nabildovan, vidi se da je neki kvazimangup prisao i oglasio se kao vlasnik kolica i poceo da pravi problem kako je on prvi prosao bla bla, i nista mi tu kazemo kao sto je bilo , da on nije bio tu i da nas je kasirka pozvala da zavrsimo to sto imamo da ne pravimo guzvu cekajuci njega . I on poceo da psuje "'Oces da ti ne platim ovo ?" :eek:, poce da histerise i kaze "Vi ste Srbi najgori narod" :eek:, samo je sutnuo mikrotalasnu koju je kupio i uz revolt izasao ne plativsi i ostavivsi kolica za sobom .


:eek: Ja se i sad razmisljam o tome, i ramisljam koliko covek moze biti idiot . :neutral:


Kakav je Vas komentar na ovo ? Da li su se vama desile neke slicne situacije ? Kako ste odreagovali ?

ides na more,blago tebi :rida:
 
Aha,u pekari,cekam u redu,jedna gospodja ispred mene i onda nailazi tip i pravo ispred,ja lepo kazem,gospodine red je iza,a on me tako besno pogleda i stane iza mene ionda ja upravo zavrsim kupovinu ,a onda se on prodere na mene-jel mogu sad ja,jel sad red na mene,a? Neki ljudi se okrenuli i gledaju nas zapanjeno,ja kazem ledeno-da,sada mozete,i pozurim da pobegnem od napasti,e,bas ima svakakvih budala i nekulturnog sveta i tu pomoci nema.
 
Moj komentar je da takvog kupca obezbedjenje treba da izvede napolje, snazno sutne u doope i posle toga opere ruke. To sto on kao ima novca i sto je on, jelte kupac....koga za to boli doope. Ima jos milion kupaca koji ce potrositi vise a nece praviti probleme. Neka slobodno ide u neki drugi trgovinski lanac pa neka divlja
 
:zcepanje:

#tema
meni se desilo,da matori čilac iz komšiluka,udje u maxi,stavi korpu blizu kase,tj zauzme red:lol:...i onda donosi jedno po jedno i ubacuje u korpu.onog trena kad završi ubacivanje,on uleti pravo na kasu,jer kako kaže,on je na redu.
prema tome,krelaca ima svakakvih dobi

Ja volim takve i bas uzivam da pravim nered kad krenu da se bezobzirno ponasaju.
Gomila gologoozije koja placa karticama na kojima je u jezivim minusima... Najmanje sto mozemo je da budemo pristojni jedni prema drugima. Ko to ne ume, briga me da mu cutim i pravim se lud na tudju bezocnost i bezobrazluk.

Kad bi se u tim marketima placalo samo novcem koji imas u novcaniku, dve trecine tih smaraca tamo ne bi ni uslo. Eble kartice one ko ih izmisli
 
Ovu sirovinu su trebali malo za usi i oduzimanje kartice..mene nervira sto bukvalno svako ko je posle mene krene da uzme kese i pakuje dok ja jos uvek nisam dobio kusur na pr..ili cekao da se neko pre mene spakuje na pristojnoj distanci..i svaki put kazem da cu reci budite ljubazni da se malo odaljite i strpite kao sto sam ja pre vas
 
Danas sam bio sa majkom i sestrom u Metro, zbog priprema za na more . I ono klasicna kupovina . Stigli smo do kase, i sad ispred nas su bila kolica a kasirka je pitala "Da li su ovo vasa kolica?" i mi kazemo da nisu jer nisu bila. I posto logicno kupac sa tim kolicima nije bio u blizini iz Boga pitaj kog razloga, ona je zena lepo rekla "Nista, dodjite vi vama da zavrsim kucanje i slobodni ste" , da bi u medjuvremenu dok smo mi redjali artikle momak, dvadesetih godina (oko 25), nabildovan, vidi se da je neki kvazimangup prisao i oglasio se kao vlasnik kolica i poceo da pravi problem kako je on prvi prosao bla bla, i nista mi tu kazemo kao sto je bilo , da on nije bio tu i da nas je kasirka pozvala da zavrsimo to sto imamo da ne pravimo guzvu cekajuci njega . I on poceo da psuje "'Oces da ti ne platim ovo ?" :eek:, poce da histerise i kaze "Vi ste Srbi najgori narod" :eek:, samo je sutnuo mikrotalasnu koju je kupio i uz revolt izasao ne plativsi i ostavivsi kolica za sobom .


:eek: Ja se i sad razmisljam o tome, i ramisljam koliko covek moze biti idiot . :neutral:


Kakav je Vas komentar na ovo ? Da li su se vama desile neke slicne situacije ? Kako ste odreagovali ?
Joj kako bih ja pobila takve likove. Gde gori!!!! :evil: Ako si vec odvojio vreme za kupovinu, sta ti znaci jos 2 min da sacekas?!:dontunderstand:
 
A sto je problem da metro postavi trake, spalire, stubove sa kanapima, kao sto su se u postama dosetili.
Onda bi se znao red.
Nije prodavcima red prioritet. potpuno su nezainteresovani i omogucavaju da se kupci medjusobno svadjaju.

U postama su bile tuce dok nisu stavili te stubove sa kanapima. Ajde cik sada da neko prodje preko reda!

Trgovci su krivi sto u svojim objektima kanapima ne definisu red. Krivi su jer su nezainteresovani i lenji.

Gurale bi se i svabe ali je u njihovim prodavnicama izmedju kasa ograda, tako da se jasno formiraju redovi.
 
Poslednja izmena:
Kao bivsi trgovac u "C"marketu mogu vam reci da tkvih prodje dnevno na desetine:mrgreen:
I kad bi se trgovci mesali bila bi katastrofa.Nije da nisam par puta pokusala .Ali sa budalama se ne vredi raspravljati.A i odose zivci bez veze.Kad bi mogli nesto da promenimo pa ajde.
Ali sve je to neko domace vaspitanje:rtfm:A da ne pricam o onima koji se samo posluzuju stavljajuci artikle po dzepovima.A kad ih "opomenes "ili....Samo batine sto ne dobijes.
Kao da si ti zeleo robu bez placanja:eek:
Posto vec par god.ne radim taj posao.Kad se nadjem u prodavnici reagujem bas burno kao potrosac jer znam kako je njima.:rumenko:
Ne bih volela da neko moje dete radi taj posao.To je crnacki posao ni za kakvu platu.
Sam pogled na kasirice po tim vecim super marketima me podseca na onaj film sa Carli Caplinom u fabrici:zper:Koliko li samo prevrne robe kroz ruke za svoje radno vreme.
Bilo je bolje dok su artikli bili markirani.90 posto cena se znalo na pamet.I bilo markirano na vidnom mestu,svako je znao sta koliko kosta a ne da trazi cedulje po rafovima da bi znao cenuA ovo sad kroz skener:mrgreen:Pa jos kad nece da ucita a ti vrtis dok ne prodje..
Ruke im otpadaju garantovano:think:
 
Danas sam bio sa majkom i sestrom u Metro, zbog priprema za na more . I ono klasicna kupovina . Stigli smo do kase, i sad ispred nas su bila kolica a kasirka je pitala "Da li su ovo vasa kolica?" i mi kazemo da nisu jer nisu bila. I posto logicno kupac sa tim kolicima nije bio u blizini iz Boga pitaj kog razloga, ona je zena lepo rekla "Nista, dodjite vi vama da zavrsim kucanje i slobodni ste" , da bi u medjuvremenu dok smo mi redjali artikle momak, dvadesetih godina (oko 25), nabildovan, vidi se da je neki kvazimangup prisao i oglasio se kao vlasnik kolica i poceo da pravi problem kako je on prvi prosao bla bla, i nista mi tu kazemo kao sto je bilo , da on nije bio tu i da nas je kasirka pozvala da zavrsimo to sto imamo da ne pravimo guzvu cekajuci njega . I on poceo da psuje "'Oces da ti ne platim ovo ?" :eek:, poce da histerise i kaze "Vi ste Srbi najgori narod" :eek:, samo je sutnuo mikrotalasnu koju je kupio i uz revolt izasao ne plativsi i ostavivsi kolica za sobom .


:eek: Ja se i sad razmisljam o tome, i ramisljam koliko covek moze biti idiot . :neutral:


Kakav je Vas komentar na ovo ? Da li su se vama desile neke slicne situacije ? Kako ste odreagovali ?

Ebo bi mu nanicu ja. :D
 
Ja volim takve i bas uzivam da pravim nered kad krenu da se bezobzirno ponasaju.
Gomila gologoozije koja placa karticama na kojima je u jezivim minusima... Najmanje sto mozemo je da budemo pristojni jedni prema drugima. Ko to ne ume, briga me da mu cutim i pravim se lud na tudju bezocnost i bezobrazluk.

Kad bi se u tim marketima placalo samo novcem koji imas u novcaniku, dve trecine tih smaraca tamo ne bi ni uslo. Eble kartice one ko ih izmisli

Jaooo kako mene nerviraju ti sa karticama.Ospice dobijem od njih. Treba da uvedu jednu kasu smao za te sto placaju karticom.
 
u onom velikom marketu u suterenu kod beogradjanke,par puta sam dozivela da cujem da kasirke kazu ljudima u redu ispred kase `ko ima sitno moze da prodje,ko nema,neka ceka`:roll:
i u maksiju je slicno,samo sto kazu `molim vas spremite sitne pare,nemam sa cim da radim`

znaci ko nema sitne pare,nemere nista da kupi,ima da crkne gladan:lol:
 
u IDEI sam vise puta imala problema...

Tamo redovno imam problema s osobljem. Naime, stave akcijske cene koje važe od sutra. Ili poređaju pogrešne, mnogo skuplje artikle, za koje i ne stave cene, dovodeći kupca u zabludu. Verovala bih im da je slučajno, da to nije postalo pravilo. Pošto plaćam karticom, obično vrište kad mora da mi vrate novac, jer iz principa ne uzimam robu za koju su me prevarili.
 
Kako mene to nervira, ja kao kupac nisam dužna da imam sitan novac, ali ti kao trgovac jesi i ima da mi prodaš stvari kad ti dam hiljadarku. Najviše volim kad mi kažu, ajd idi čas usitni :O

Pričaju kondukteri u autobisama kako neki ljudi redovno uđu sa 1000din, nadajući se da im neće naplatiti kartu. Za takve, kada ih prepoznaju, spreme totalno sitan kusur. Ovi se zabezeknu.:D
 
Frustracija negde mora da se isprazni. S obzirom da najverovatnije nije ni F od frajera kod kuce, na poslu, svom drustvu, negde mora da se pokaze. A jos ako je impotentan ili ga zena vara sa 6 puta boljim frajerom, muke njegove! Ono sto je lose u celoj prici je to sto uvek nadrljaju nevini prolaznici.
 
Tamo redovno imam problema s osobljem. Naime, stave akcijske cene koje važe od sutra. Ili poređaju pogrešne, mnogo skuplje artikle, za koje i ne stave cene, dovodeći kupca u zabludu. Verovala bih im da je slučajno, da to nije postalo pravilo. Pošto plaćam karticom, obično vrište kad mora da mi vrate novac, jer iz principa ne uzimam robu za koju su me prevarili.

desilo mi se x puta da zeznu na tim akcijama, za dimenzije carsafa pa na dalje ...
 

Back
Top