USB bluetooth class 1
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: USB bluetooth class 1

Početnik
    Učlanjen
    20.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano USB bluetooth class 1

Ima domet oko 100m ali da li moze da radi u zgradi..znaci da se nadjemo ja na 4spratu i lik koji je u prizemlju .. (to je recimo 30tak metara)...
    znaci zbunjuje me ovo "100m" ne znam u kojim uslovima to radi...?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

100m je maksimum i to na otvorenom prostoru (Class 1 ima 20mW dok Class 2 ima 8mW predajne snage ako se dobro secam)... I to se postize samo u laboratorijskim uslovima...

Vertikalna polarizacija pcb omnica koje su obicno ugradjene na BT adaptere je najgora tako da po vertikali (ako je tvoj ortak tacno ispod tebe) nece doterati ni 10m na otvorenom prostoru...

Zaboravi na BT - to je napravljeno za low-distance umrezavanja i u uslovima u kojima ste gotovo da nema sanse da ce raditi...

Sprovedite lepo UTP kabl preko prozora ili kako vec vam odgovara, i uzivajte...

Početnik
    Učlanjen
    04.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kupio sam BT , povezao računar i mobilni telefon ( koji podržava BT ), tako da sam ostvario internet konekciju koja je na raspolaganju 24 h i to potpuno BESPLATNO . Brzina konekcije 115.2 kbps.
    Ova mogućnost je kod nas u CG

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio Radun
    Kupio sam BT , povezao računar i mobilni telefon ( koji podržava BT ), tako da sam ostvario internet konekciju koja je na raspolaganju 24 h i to potpuno BESPLATNO . Brzina konekcije 115.2 kbps.
    115.2kbps je samo interna serial konekcija izmedju kompjutera i porta na kome je BT adapter. GPRS najvise vuce 54kbps a kako su mreze 'razvijene' i zagusene kod nas, preko GPRS-a veci protok od 3 KB/s tesko da ce se desiti...

I ovde je GPRS bio do skoro besplatan, ali hvala bogu pa su poceli da ga naplacuju pa nema vise leech-ova (poput tebe) te mogu da ga koriste ljudi kojima zaista treba...

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Radun
    A jeli?
    Pa brzina 115? Da ti ne bude mnogo brzo?
    Jel' ti "odokativno" razlikujes 54kbps od neceg brzeg?
    GPRS i to (54) postize samo teoretski u svakom slucaju, osim ako CG telefonija nije izmislila neku novost. Ne verujem.

Slične teme

1. CSS - class i selector
    Autor purpurna magla u forumu Web dizajn
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.04.2007., 21:38
  2. class
    Autor as u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.11.2003., 19:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor