Egipcani castili Srbe BESPLATNIM LETOVANJEM!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.257
Prevarenim srpskim turistima letovanje plaćaju Egipćani

Turistima iz Srbije, koji su preko agencije „Konte" otputovali u Tabu, sve troškove boravka i puta platiće egipatska turistička agencija u dogovoru sa našim ministarstvom spoljnih poslova


Turistima koji su preko agencije „Konte" otputovali u Tabu, sve troškove boravka i puta platiće njihov egipatski partner, u dogovoru sa srpskim ministarstvom spoljnih poslova, kaže za Press putnik Miroslav Jovanović.

Grupa od devedeset dvoje turista iz Srbije, za koje beogradska turistička agencija „Konte" nije uplatila smeštaj, doputovali su u u Tabu 5. jula uveče. Putnike nije sačekao vodič agencije „Konte", već predstavnik egipatske agencije, od koga su saznali da „Konte" nije uplatio njihovo letovanje i da neće moći da budu smešteni u hotele.

Jovanović ističe da je sa decom proveo noć na parkingu ispred hotela i da su putnici o svom trošku plaćali hotelski smeštaj za jedan dan. Nakon što su o svemu obavešteni Ambasada Srbije u Kairu, Ministarstvo spoljnih poslova Srbije i Turistička inspekcija, započeta je vanredna inspekcijska kontrola rada agencije. Ubrzo im je oduzeta licenca i zabranjen rad, a vlasniku agencije Želimiru Šimpragi određen je pritvor od mesec dana. Protiv njega je pokrenuta istraga zbog krivičnog dela zloupotreba službenog položaja.

Srpski turisti koji su još na letovanju u Tabi vraćaju se u Beograd sutra rano ujutru. Miroslav Jovanović kaže da se posle prvih 24 časa drame, kada se nije znalo da li će uopšte ostati u Egiptu, sve smirilo i da svi uživaju u odmoru.

- Ovde je sada sve u redu. Trebalo bi da krenemo iz Tabe večeras oko ponoći i da sletimo u Beograd oko dva sata ujutru - ističe Jovanović. On kaže i da su od vodiča egipatske turističke agencije saznali da u Tabi borave o njihovom trošku.

U Ambasadi Srbije u Kairu nisu mogli da kažu da li su ove informacije tačne, ali nisu ih ni demantovali.

U Turističkoj inspekciji Ministarstva ekonomije, koja je zbog svega bila na stalnoj vezi sa srpskom ambasadom u Kairu, kažu da je „Konte" uplatio dug egipatskom partneru. Oni podsećaju da su predstavnici agencije „Konte" još 6. jula izjavili da su uplatili novac elektronskim putem i da će proveriti ove navode. Prema tim izjavama, „Konte" je 6. jula izvršio dve uplate inopartneru od po 9.900 dolara.

Inače, ni turistička inspekcija, a ni Ministarstvo unutrašnjih poslova nemaju podatke o eventualnom trenutnom boravku putnika ove agencije na nekim drugim destinacijama.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...kim+turistima+letovanje+plaćaju+Egipćani.html

--------------

Dok Srbe u Crnoj Gori sto pljackaju sto prebijaju i ubijaju u Egiptu ih CASCAVAJU BESPLATNIM LETOVANJIMA :mrgreen:

Stvarno ovi Egipcani nemaju nimalo smisla za turizam. Mesto da kao Crnogorci nabiju cenu lezaljke od 20 evra dan, ili kao Hrvati da turiste prebijaju, ubijaju, siluju, pljackaju, unistavaju im automobile oni im poklanjaju besplatno letovanje :dontunderstand:

Egipcani - braca nasa :mrgreen:
 
Колико год смо ми као туристи тамо небитни, тј. колико год мали проценат чинимо од свих осталих туриста, они се труде да угоде, јер знају да између осталог од тога живе. Свака им част, паметни људи са кликером за бизнис.
 
Znaci nece platiti egipcani nego srpski poreski obveznici kao onomad onima u Turskoj.

ti izgleda ne razumes napisano . pise da su u dogovoru sa nasim ministarstvom spoljnih poslova letovanje platili egipatski partneri

Turistima koji su preko agencije „Konte" otputovali u Tabu, sve troškove boravka i puta platiće njihov egipatski partner, u dogovoru sa srpskim ministarstvom spoljnih poslova, kaže za Press putnik Miroslav Jovanović.

obrati paznju na ovo "platice ne drzava srbija nego "platice njihov egipatski partner" tj egipatski partner propale agencije Konte
 
Колико год смо ми као туристи тамо небитни, тј. колико год мали проценат чинимо од свих осталих туриста, они се труде да угоде, јер знају да између осталог од тога живе. Свака им част, паметни људи са кликером за бизнис.

da bre. svaka im cast. zato ja idem u Egipat.

A ne ko neki u Crnu Goru i Hrvatsku da te pljackaju mrze prebijaju ....

mislim ovo je i za mene totalno neocikvano. jesu egipcani super ljubazni i usluzni ali je i za mene previse bilo za ocekivati da letujes a da to letovanje nije placeno.

A oni su cak i to nasima dali! I ako smo mi za njih u njihovim okvirimta TOTALNO TURISTICKI NEBITNI jer je tamo 70% gostiju iz rusije a iz srbije od njihovih gostiju tamo mi nismo ni 0.1%
 
Platice egipatski patner da ne bi spavali na plazi i po parkovima,
a kasnije ce Srbija egipcanima da refundira troskove :mrgreen:

Nigde bre nema dzabe rucak, covece!!

nigde ne pise u tekstu da ce nasa drzava platiti to letovanje egipcanima . ja to nisam video u tekstu. a cak i da je tako - opet to je super usluga Egipcana da prime nase ljude bez PARA NE VERESIJU
 
da bre. svaka im cast. zato ja idem u Egipat.

A ne ko neki u Crnu Goru i Hrvatsku da te pljackaju mrze prebijaju ....

mislim ovo je i za mene totalno neocikvano. jesu egipcani super ljubazni i usluzni ali je i za mene previse bilo za ocekivati da letujes a da to letovanje nije placeno.

A oni su cak i to nasima dali! I ako smo mi za njih u njihovim okvirimta TOTALNO TURISTICKI NEBITNI jer je tamo 70% gostiju iz rusije a iz srbije od njihovih gostiju tamo mi nismo ni 0.1%

Dobro kad si toliko nadahnut patriotizmom sto ne letujes u Rusiji :think:
 
ovi koji letuju tamo kazu da je to gluposti da nigde blizu plaza nema nafte ako se negde izlila to je daleko negde na pucini tako sam citao.

..ma pre neki dan mi javio drugar chiji burazer ima agenciju za neki last minute smeshan aranzman ali mi njegov kum reche d je gledao da je zabranjeno kupanje u hurgadi i zato sam odustao nazalost ..............nema mora do crvenoga ni provoda do hurgade ,plus ruskinjice i chehinjice ...............;);)
 
..ma pre neki dan mi javio drugar chiji burazer ima agenciju za neki last minute smeshan aranzman ali mi njegov kum reche d je gledao da je zabranjeno kupanje u hurgadi i zato sam odustao nazalost ..............nema mora do crvenoga ni provoda do hurgade ,plus ruskinjice i chehinjice ...............;);)

pa mnogo je lepsi sharm od hurgade sto nisi otisao tamo ?
 
Poslao/la: jelena micevic, mesto: novi sad u 01. 10 2007. 13:43
Vreme boravka: 09. 2007 Godina rođenja: 1972

hurgada, hotel sea star.

sta da vam kazem. hotel jeste lep, nema neku narovito leu plazuali to je sve. iz hotela izlazite u "nista", tj na prodavnicu, apoteku, i gradjevine na kojima niko ne radi.
daleko ste od centra hurgade, treba da se ide taksijem, naravno pogadjate se za cenu sa taksistom. nije nista upobicajeno ako izadjete iz taksija u koji ste tek seli ako ne pristaje na cenu(10 egipatskih funti je neki optimum). moguce je i insistirati da ukljuci taksimetar, ali ne bih preporucila, pogotovu ako ste sami. naravno, desice vam se da ne zna gde je vas hotel, pa ce biti neprijatno kad bude svuda zastajkivao da pita gde se nalazi.
sama hurgada je jedna dugacka prljava ulica, nista posebno.
sto se tice cena, naravno sve je cenjkanje, ako to volite i ide vam od ruke onda ste ne dobitku.
tolko od mene, ako se setim jos necega pisacu ponovo.




Poslao/la: Predrag Timotic, mesto: Lopare, RS u 29. 09 2007. 02:57
Vreme boravka: 08. 2007 Godina rođenja: 1983
Citajuci komentare na ovoj stranici, od onih koji su odusevljeni Hurgadom, na trenutak pomislim da smo bili u dva razlicita "grada".
Grad stavljam pod navodnike, jer Hurgada nije grad. Tesko je reci da je i selo, jer je urbanizacija i kultura u nasim selima na daleko visem nivou.

Da krenem redom:

1. Hurgada ima 3 "centra". To su tako osmislli da bi svaki hotel bio "blizu centra". U stvari, tu nema centra; to nije grad. "Pejzaz" koji cete da gledate odmah u startu, dok se budete kretali od aerodroma do hotela, izgleda otprilike ovako:
polusrusena zgrada -> hotel -> kamara smeca -> hotel -> mrtva kamila -> hotel -> smrdljiva cetvrt u kojoj zive Arapi -> hotel, itd.
Prljavo i ruzno.
U samoj Hurgadi nema se sta vidjeti. Osim ako vas odusevljavaju smrad i prljavstina, naravno.

2. More je puno kamenja i meduza. Doduse, meduza nema svaki dan, ali kamenja ima. Ne salim se kad kazem da u more ne ulazite bosi! Takodje, na skakanje, ronjenje, isl. ne pomisljajte ni u ludilu, osim ako u blizini imate medicinsku ekipu.

3. Uspio sam naci lokal u kom je hrana prilicno dobra. Tek posle sedmog dana shvatio sam da mi je servira Arap koji se od prvog dana nije presvukao. Vidio sam ga i zadnjeg (11. dana) i jos je bio u istom odijelu. Znaci, hrana je dobra. Sve sto treba da uradite je da iz glave izbacite svijest o higijeni.

4. Ljudi su prijatni, kazu neki? Izgleda da nam se vizija o "prijatnosti" dosta razlikuje. Ako smatrate da je prijatno kada vam prilazi prljav Arap i vuce vas za rukav da bi vam prodao staklene piramidice, upaljace sa natpisom "Egypt" i ostale kineske proizvode koji vam ne trebaju, onda jesu prijatni.
Takodje, ako smatrate da je prijatno to sto ni jedna Arapkinja nigdje ne radi, to sto Arapkinje ne vidite na ulici, a "muskarcine" sebi daju za pravo da gledaju vasu djevojku ili zenu, te da joj pred vama dobacuju onda je Hurgada vas izbor. Da, zene ne rade, zena nema na ulici, a ako ih slucajno ima, onda su dobro zamotane i vode copor djece za sobom.
Mozete naci zaista prijatne Arape... Arape? Kad ih malo bolje upoznate, saznacete da oni nisu Arapi, nego Kopti.

Preko svega bih i mogao preci, osim preko ovog sto sam naveo pod 4. tackom, ali zbog toga, vrlo je vjerovatno da vise nikad necu ici na ljetovanje u islamsku zemlju.


http://www.putovanja.info/sr/destinacije/7-Egipat/letovanje/58-Hurgada/opisi/3
 
Poslednja izmena:

Back
Top